Rozprawka czy ojciec powinien umieć wszystko naprawić a mama gotować obiady
To pytanie może wydawać się zgoła proste i każdy by odpowiedział że to ideał.. Od dawna wiadomo, że każdy rodzic ma własne metody wychowawcze i swój wymarzony obraz dziecka.. tato był dobrze zorganizowany.. Dzieje się tak dlatego, że rozprawka jest rodzajem pracy naukowej - wymaga dogłębnego przemyślenia tematu, zaplanowania pracy i niezwykle logicznego rozumowania.Podaj 5 argumentów do rozprawki- czy ojciec powinien umieć wszystko naprawić ,a mama-gotować obiady?. Mam 16 lat.. Znaczy się, umiem robić takie proste rzeczy, żeby z głodu przez jakiś czas nie umrzeć.. Nie powinniśmy kierować się tym, że ojciec jest mężczyzną to musi lubować się w naprawach, a mama jako płeć piękna gotować obiady.Napisz rozprawkę na temat "czy ojciec powinien umieć wszystko naprawić ,a mama-gotować obiady?". Postaram się udowodnić, że tak nie powinno być.. Moim argumentem będzie opis samego życia.. Wydawałoby się więc, że powinna być łatwa do napisania, jednak wcale tak nie jest.. Pozostałe dni przecież trzeba, posprzątać, zrobić pranie, gotować obiady, naprawić rzeczy które się popsuły etc.. Gdy ktoś jest dobrze zorganizowany szybciej idzie praca, a Johnny taki nie był.. Oczywiście w stereotypie, który istnieje w naszym człowieczeństwie, faktycznie jest takie stwierdzenie, iż facet ma pracować, naprawiać wszystko, ma być porostu odpowiedzialny za pracę związane z naprawami, tak zwana złota raczka.Moim zdaniem ojciec powinien umieć wszystko naprawiać a mama powinna umieć gotować obiady ponieważ bóg stworzył ewę aby opiekowała się dziećmi przyrządzala jedzenie a także bóg stworzył Adama który miał za obowiązek zdobywać jedzenie polując na dzikie zwierzęta..

2.Czy ojciec powinien umieć wszystko naprawić, a mama- gotować obiady?

Rozwiązań 2 z 2 .. ROZPRAWKA czy literatura powinna wyznaczać ideały czy też przedstawiać rzeczywistość ?. Jednak ja postaram się udowodnić że jest to anachronizm czyli coś przestarzałego.. Rozwiązań 1 z 2 .. Mam 4 braci 20 lat (nie dotyczy), 15 (blizniak), 13 i 6 -.-(najmlodsi są od innego ojca) Juz mam doscyc 4 facetow w dopmu i tylko 2 baby :(( Ja musze ciagle pomagac mamie!. Pomijając najważniejsze czyli czas dla siebie aby odpocząć.Bronimy się czy tez nie, to jednak powielamy schematy jakie poznaliśmy w rodzinnym domu, charakterystyczne dla naszych rodziców zachowania.. Za dużo by człowiek ogarniał, a kobieta to najlepiej by nic .Dalej mam wrażenie, że pomijasz wiele istotnych szczegółów.. Propozycje tematów: 1.Tato-niedościgniony ideał czy najlepszy przyjaciel?. To do niego należy wybór: czy chce być przyjacielem, czy ideałem dla swojej pociechy.. Pewnie mnie zgórujecie zaraz, przyjmuje to na klatę 🙂 absolutnie nie miałabym nic przeciwko facetowi, który potrafi zrobić zupę, kotlety czy pierogi, ale trzeba oddać sprawiedliwość i powiedzieć, ze facet nie miałby nic przeciwko kobiecie, która potrafi zmienić koło w aucie, wywiercić dziurę w ścianie lub .Nigdy nie umiałam gotować.. Serio, bycie kobietą nie sprawia, że ma się lepsze predyspozycje do gotowania, tak samo jak bycie mężczyzną nie oznacza, że automatycznie musi on umieć naprawić każdy sprzęt w domu.Zdanie "tata musi umieć naprawić wszystko, a mama zawsze ugotować obiad" nie jest prawdą, jednak większość społeczeństwa, a zwłaszcza dzieci właśnie tak odbierają rodziców- tata wciąż pracuje w swoim garażu i coś majsterkuje i zarabia pieniądze, a mama całymi dniami sedzi w kuchni i przygotowuje nam posiłki.Ojciec ?.

Czy ojciec powinien umieć naprawić, a mama gotować obiady?

Siedziałam w kuchni.Po stokroć bardziej wolę, żeby moje dziecko powiedziało do partnera, kolegi, przełożonego: "nie umiem, pokaż, pomóż" albo "nie daję rady ze wszystkim, pomóż", niż żeby się frustrowało, że nie jest idealne, bo czegoś nie potrafi, bo przecież "powinno".. przytoczę kilka argumentów które downiodą założonej przeze mnie tezy.Napisz ROZPRAWKĘ na temat "Czy winowajca został sprawiedliwie ukarany"?. Poza tym, opowieść ta, przynosi również naukę, iż do każdego trzeba umieć wyciągnąć pomocną dłoń.. W wyniku rozwodu rodziców dzieci zostają emocjonalnie i fizycznie oddalone od taty.. Kiedyś próbowałam, ale niezbyt dobrze to się kończyło.. 2011-04-07 22:32:27 Napisz rozprawkę na temat "Czy warto oglądać takie filmy jak Wołyń"?. I jest fajnie, oboje dobrze zarabiamy, dużo zwiedzamy,jeździmy po świecie.. Potrafił szybko przybijać dachówki, umiał trzymać gwoździe w ustach i jedną ręką dopasowywać gwóźdź.. Rodzice mnie oczerniają przed całą rodziną.. Właściwie tylko ojciec, bo jestem jedyną osobą płci żeńskiej, która nie umie gotować.. @mokry_sen_polonisty: jako mężczyzna myślący nie rozumiem jak można nie umieć gotować bo to proste i jak trzeba to działam, ale często mi się nie chce bo mam inne ważne rzeczy do roboty..

Rozwiązań 1 z 2Czy ojciec powinien wszystko umieć naprawić, a mama-gotować obiady?

niedościgniony ideał czy najlepszy przyjaciel?. Każdy facet powinien umieć naprawić kran, każda dziewczynka powinna .Ciągle musze jej pomagać bo "jestem dziewczyna"?. Oczywiście cechy te nie wykluczają się nawzajem i moim zdaniem powinny występować razem.Zadanie: proszę o pomoc rozprawka temat ojciec Rozwiązanie:ojciec jest jedym z najważniejszych ludzi, jakich możemy poznać w życiu najczęściej, jeżeli mamy tę pożliwość posiadania go, jest on dla nas pierwszym mężczyzną, jakiego poznajemy kim staje się dla nas, zależy w zasadzie od nas zastanowię się nad pytaniem czy ojciec jest niedoścignionym ideałem czy najlepszym .Rozprawka jest formą wypowiedzi, która ma bardzo ściśle określone reguły kompozycyjne.. Często słyszę "bo dziewczyna to musi umieć gotować" itd.Niejednokrotnie po rozstaniu małżonków, dzieci zostają przy matce, a ojciec może je widywać od czasu do czasu.. 1 Zobacz odpowiedź 1 odpowiedź gosiavx argument przeciw: • nie ma osoby która wszystko umie •mężczyźni też lubią gotować •kobiety umieją sobie poradzić I naprawić wszystko .Miłość Ligii i Winicjusza, anachronizm czy niedościgniony ideał?. Zenon chciał być inny niż jego ojciec, tyle ze nie umiał, minęły lata i on także opowiadał Elżbiecie o romansie z Justyną.Wszystko się zgadza, ale z tym gotowaniem to bym nie przesadzała..

←Czy to źle, że nie umiem gotować?

A oni w niczym nie pomagaja i jeszcze sie czepiają!. Mi osobiście bardzo ciężko znaleźć więcej czasu w tygodniu dla rodziny/znajomych niż 3 dni.. Napisz rozprawkę na temat :Pseudokibice nie powinni być wpuszczani na boisko.Proszę o pomoc.. Tymczasem, prawda jest taka, że kobieta wcale nie musi umieć gotować (ale może!).. Każdy jest inny i jedne rzeczy bardziej mu wychodzą a drugie mniej.. Natomiast z historii "O .Ale, kiedy zaczynasz temat tego co powinno umieć Twoje dziecko po zdmuchnięciu magicznej, pierwszej świeczki musisz zachować pełen spokój.. Pozdrawiam Bartku:)Sądzę, iż ojciec to niedościgniony ideał.. 2012-09-12 20:35:05Co do umiejętności przedstawionych można nawet nie dzielić na mężczyzn, bo tak naprawdę w XXI wieku, gdzie mamy ogrom możliwości nie "mężczyzna powinien" ale KAŻDY.. Szacuje się, że zaledwie 4% ojców sprawuje bezpośrednią opiekę nad potomstwem po rozwodzie.Kolejna przypowieść, zatytułowana: "O Synu marnotrawnym", mówi człowiekowi, iż bez względu na popełnione przez niego błędy, zawsze ma szansę na ich naprawienie i powrót na właściwą drogę.. Ojciec miał więcej lat praktyki.Ćwiczymy pisanie rozprawki.W tym celu proszę wybrać jeden z podanych tematów i napisać rozprawkę.. Odpowiadając na pytanie powyżej chciałam wyrazić opinię na ten temat.. W domu on nic nie pomaga-woli opłacić panią która raz w .Ja na przykład nie rozumiem jak można nie umieć gotować w dzisiejszych czasach.. Teraz jest już to całkiem inaczej.Niekoniecznie tak powinno być tata może być doskonałym kucharzem, a mama świetnie sobie radzić przy naprawach.. To wszystko zależy od tego czym się ineteresujesz co lubisz robić i od tego co CHCESZ umiec zrobić oczywiście nie popadajmy w idiotyzm jesli nie lubisz sprzatac lub sie uczyc to nie znaczy ze masz tego nie robić (pisze o tym ponieważ słyszałam coś takiego jak 'nie umiem sprzątać' no a nie umiec posprzatac wlasnego pokoju :( to .Nie potrafię tego pojąć jak można nie umieć gotować czyli: - ugotować ziemniaki - usmażyć kotleta - zrobić kanapki - zrobić surówkę - jajecznicę - naleśniki i tym podobne .Kochane mam 32lata i od 7lat jestem w związku z facetem.. masakra -.- Jak mowie to mamie to ona mowi "jestes dziewczyna i powinnas takie rzeczy robic" żałosne!. Ja cała szczęśliwa, ale i przerażona, zaczynam robić jedzenie, kiedy to rodzice byli u siebie i oglądali jakiś film.. 2016-11-12 10:10:15 Napisz rozprawkę na temat : "Warto czyatć książki" minimum 3 argumenty..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt