Streszczenie lektury pies który jeździł koleją
Najbardziej podobała mi się historia z jedzeniem z .O psie, który jeździł koleją - bohaterowie Lampo - niezwykły pies, który pewnego dnia przybył na stację kolejową w miejscowości Marittima.. Autorem książki ,,O psie, który jeździł koleją" jest:Streszczenie I Autor opowiadania mówi, że Włochy to piękny kraj i łatwo jest je odnaleźć na mapie, bo mają kształt ogromnego buta.. Jest to wzruszająca historia o przyjaźni między człowiekiem i zwierzęciem.. Wydarzenia przedstawione w utworze rozgrywają się we Włoszech.. powiększ · Książki> Podręczniki szkolne, edukacja> Lektury, opracowania zadania sprawdzające - rebusy, łączenie punktów, krzyżówki i testy do uzupełniania.. Streszczenie krótkie.. Treść opracowania .Play this game to review Other.. O psie, który jeździł koleją to historia psa Lampo, który pewnego dnia pojawia się na stacji kolejowej w Marittimie i zaprzyjaźnia się z zawiadowcą.Szybko staje się częścią jego życia, ulubieńcem rodziny kolejarza i jego przyjaciół.Znajdziesz tutaj wszystkie istotne informacje dotyczące lektury O psie, który jeździł koleją, którą napisał Pisarski Roman, m.in.: streszczenie, opracowanie oraz motywy literackie.Lektury.. Kolejarz ma trójkę dzieci (Gina, Roberto i Adele), które .O psie, który jeździł koleją - Roman Pisarski - streszczenie Historia niesamowitego psa o imieniu Lampo, który podróżował koleją..

-68% Krótkie streszczenie lektury "O psie który jeźdźił koleją".

Zaprzyjaźnił się ze zawiadowcą stacji i pomagał mu w codziennych obowiązkach.Plik O psie który jeździł koleją (test 2).doc na koncie użytkownika kacique • folder lektury • Data dodania: 7 paź 2010 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Podacie streszczenie z książki pt. O psie który jeździł koleją?. Książka jest w Polsce lekturą dla klas trzecich szkół podstawowych.. Najważniejsze informacje o lekturze - Książka po raz pierwszy została wydana w 1967 roku.. -- Muzyka w tle: Buddy by B.O psie, który jeździł koleją - Czas i miejsce akcji Akcja utworu toczy się w czasach współczesnych powstaniu utworu we Włoszech.. Wszyscy kolejarze lubili zwierzaka.. Bardziej szczegółowoW książce pt. " O psie , który jeźdźił koleją " opisane są przygody psa Lampo, który lubił podróżować pociągami.. 66% Recenzja książki-Ten obcy; 78% Dzieje Juranda ze Spychowa w punktach..

O psie, który jeździł koleją - streszczenie, plan wydarzeń.

Podacie streszczenie z książki pt. O psie który jeździ .. O psie, który jeździł koleją - opowiadanie dla dzieci autorstwa Romana Pisarskiego .Książka Romana Pisarskiego opowiada o psie, który podróżował pociągami.. Streszczenie szczegolowe.Bryk.pl - najlepsze opracowania lektur, streszczenia lektur dla każdego ucznia, charakterystyki wszystkich bohaterów, lektury szkoła podstawa, lektury liceum, lektury studia.Test z tresci lektury o psie który jezdził koleja O psie, który jeździł koleją Romana Pisarskiego - Empik: 13 Wrz 2012 Przeczytaj recenzję O psie, który jeździł koleją Romana Pisarskiego.. Był przebiegły i pomysłowy .. Od czego Lampo miał złamane dwa żebra i nogę: · wpadł pod pociąg; · został zakleszczony przez drzwi wagonu; · został pogryziony przez inne psy.O psie, który jeździł koleją Roman Pisarski.. Mają kształt ogromnego buta.. Akcja książki rozgrywa się we Włoszech.. Każdy, kto spojrzy na mapę, znajdzie je od razu.. 90% "Dopóki nie poczujeszię nieszczęśliwy, nie narodzi się w Tobie poezja" (Tadeusz Różewicz)Test sprawdzający rozumienie lektury Roman Pisarski „ O psie, który jeździł koleją" Podkreśl właściwe odpowiedzi: 1.. Streszczenie..

Kraj, w którym dzieje się akcja książki to: Polska; Włochy; Anglia.

Książka po raz pierwszy została wydana w 1967 r. Akcja dzieje się we Włoszech w latach 60 - tych XX w., zaś głównym miejscem akcji jest stacja kolejowa w Marittimie.O psie, który jeździł koleją - opowiadanie dla dzieci autorstwa Romana Pisarskiego, traktujące o losach psa o imieniu Lampo.. Opis fabuły.. Akcja książki rozgrywa się we Włoszech.. Na tym bucie jest wiele miast i wsi, łączy je ze sobą kolej.. Najważniejsze informacje o lekturze - Książka po raz pierwszy została wydana w 1967 roku.Streszczenie - „O psie, który jeździł koleją" Romana Pisarskiego 3 maja 2018 O psie, który jeździł koleją W pewien lipcowy dzień w Marittimie na stacji kolejowej z ostatniego wagonu pociągu wysiadł pies.Plik O psie który jeździł koleją plan wydarzeń.odt na koncie użytkownika ana1981m • folder Lektury • Data dodania: 9 paź 2014 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Przydatność 55% Krótkie streszczenie lektury "O psie który jeźdźił koleją".. Pies jeźdźił pociągami w różne strony kraju .. Główne miejsce akcji to mała stacja kolejowa w Marittimie i dom zawiadowcy w Piombino.Masz problem ze zrozumieniem utworu O psie, który jeździł koleją?. O psie, który jeździł koleją Roman Pisarski I Włochy to piękny i malowniczy kraj na południu Europy..

Lampo to główny bohater opowiadania, który wykazuje się sprytem, inteligencją i odwagą.

W książce pt. " O psie , który jeźdźił koleją " opisane są przygody psa Lampo, który lubił podróżować pociągami.. Autor opowiada nam historię o ludziach i o psie, który podróżował sam pociąga-mi po całych Włoszech.. Pies jeźdźił pociągami w różne strony kraju .. Lampo to główny bohater opowiadania, który wykazuje się sprytem, inteligencją i odwagą.. Na stacji kolejowej w Marittimie pojawia się kundelek imieniem Lampo, który zostaje przygarnięty przez zawiadowcę kolei.. Akcja utworu dzieje się we Włoszech.Pewien zawiadowca znajduje na stacji kolejowej kundelka, przygarnia go i nazywa Lampo (wł. .O psie który jeździł koleją Stary Wujek - po całym kraju rozeszła się wieść o cudnym psie: · był niesamowicie mądrym psem; · był jedynym psem- pracownikiem kolei; · podróżował koleją do różnych miast.. Był przebiegły i pomysłowy .. Historia opowiedziana w utworze jest: całkowicie zmyślona; trochę prawdziwa, trochę wymyślona przez autora;Opracowanie lektury dla klasy 3 - O psie ktory jezdzil koleja.. Znajdziesz pod tym linkiem: Plan wydarzeń - to pomoże Ci lepiej zrozumieć dzieło.1) Podaj autora książki "O psie, który jeździł koleją" a) Radosław Pilarski b) Roman Pisalski c) Robert Wisarski d) Roman Pisarski 2) Podaj nazwę stacji, na którą przybył pies..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt