Opis wyglądu psa lampo
cechy charakteru jakim był psem.. Zabawy integrujące zespół klasowy.. Ma wesołą mordkę ozdobioną po bokach spiczastymi uszami, z których jedno sterczy ku górze, wyczulone na najlżejsze nawet dźwięki, drugie zaś opada na dół, nadając zwie.. "Był psem podobnym do szpica i owczarka.Jedno ucho miał sterczące ostro do góry,a drugie opadające w dół.Oczy wesołe i szelmowskie z iskrą,natomiast długowłosej,gęstej sierści uroku nadawała na grzbiecie jasna pręga.Poza tym miał sympatyczną mordkę i długi piękny ogon zakończony białą plamą.Został nazwany błyskawicą,gdyż był żywy,szybki i ruchliwy,oraz delikatny z .Opisz w zeszycie wygląd psa Lampo postaraj się żeby opis zwierał informacje:wygład psa ,wielkość ,rasa,kolor i rodzaj sierści , wygląd głowy i tułowia.. Nadawało to psu pocieszny, a zarazem zawadiacki wygląd" - tak autor opowiadania opisuje psa-podróżnika.. Kraj pochodzenia: Niemcy Charakter: wesoły, żywy i ruchliwy, z temperamentem, przywiązany do właściciela i nieufny wobec obcych; inteligentny, bystry, czujny i ciekawski Wielkość: wysokość w kłębie 18-22 cm Waga: 1,9-3,5 kg Szata: długa i obfita z wełnistym podszerstkiem; włos prosty, nie .Czy wygląd psa ma znaczenie?. I faktycznie taką zależność w wielu przypadkach można zauważyć.. Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?List od wuja na zapytanie o Lampo potwierdza zniknięcie psa..

Cechy charakterystyczne wyglądu.

Przeglądanie tekstu książki w celu wybrania fragmentów opisujących wygląd psa.. W opisie postaci nie zajmujesz się jej cechami charakteru, zachowaniem, sposobem myślenia, działaniem, zainteresowaniami.. Wygląd zewnętrzny · .Ruchowo-muzyczna: Śpiewanie piosenki pt." A ja mam psa" z akompaniamentem perkusyjnym.. Jednej z jesiennych nocy jeden z kolejarzy przywozi do zwiadowcy psa zawiniętego w koc - jest to Lampo.Bohater książki Romana Pisarskiego „O psie, który jeździł koleją" to średniej wielkości kundelek, imieniem Lampo.. 2.Wprowadzenie - nauczyciel podaje temat i tłumaczy cele lekcji.. Nie potrafili pogodzić się z tym, że Lampo ich opuścił i wrócił do swego pana.. Autor opisuje jego wygląd skrótowo, lecz opis ten wystarcza, by zbudować obraz psa: „Było to bardzo miłe, kudłate psisko podobne trochę do szpica, a trochę do owczarka.Opisz wygląd psa lub kota.. Oczy miało wesołe i szelmowskie.. Jedynie bufeciarz jak zwykle ma pesymistyczne przeczucia.. Książka jest w Polsce lekturą dla klas trzecich szkół podstawowych.. Słynny pies jeżdżący koleją po pięknych Włoszech jest kudłatym kundlem podobnym trochę do owczarka, a trochę do szpica.Ma wesołą mordkę ozdobioną po bokach spiczastymi uszami, z których jedno sterczy ku górze, wyczulone na najlżejsze nawet dźwięki, drugie zaś opada na dół, nadając zwierzęciu jednocześnie zawadiacki i pocieszny wygląd.Lampo to główny bohater książki pt."o psie,który jeżdził koleją".Był psem pododnym do szpica i owczarka.Jedno ucho miał sterczące ostro do góry,a drugie opadające w dół.Oczy wesołe i szelmowskie z iskrą,natomiast długowłosej,gęstej sierści uroku nadawała na grzbiecie jasna pręga.Poza tym miał sympatyczną mordkę i długi piękny ogon zakończony białą plamą.Został .„Było to bardzo miłe, kudłate psisko podobne trochę do szpica, a trochę do owczarka..

Opis postaci dotyczy przede wszystkim jej wyglądu.

Jednak nie kierujmy się tylko i wyłącznie wyglądem psa.Opis postaci.. Jednakże, owego nie posiadam.. Lampo jest głównym i tytułowym bohaterem książki Romana Pisarskiego pt. „O psie, który jeździł koleją".O psie, który jeździł koleją - opowiadanie dla dzieci autorstwa Romana Pisarskiego, traktujące o losach psa o imieniu Lampo.. Na pewno przyniosą mnóstwo wiadomości, piosenek, ilustracji o tych sympatycznych czworonogach.Opis psa na podstawie lektury Puc, Bursztyn i goście Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 54243 razy.. Plastyczna: wykonanie portretu Lampo dowolną znaną techniką.. Wszyscy oczekują powrotu Lampo.. Byłbym wdzięczny, gdyby mógł ktoś opisać swoje zwierze (najlepiej kot, pies, chomik) na około 12 centymetrów.Temat: Lampo - przyjaciel ludzi - omawiamy lekturę Romana Pisarskiego „O psie, który jeździł koleją" - 2 jednostki lekcyjne.. Dla niektórych z nas zdecydowanie tak.. Słownictwo przydatne przy opisie osób: wzrost i budowa ciała: small mały, short niski, medium height średniego wzrostu, tall wysoki, extremely tall nadzwyczaj wysoki, thin chudy, slim szczupły, plump pulchny, overweight tęgi, fat gruby, muscular umięśniony, well-built dobrze zbudowany, fit wysportowany Jedno ucho sterczało ostro do góry, drugie opadało w dół.. Wszyscy oczekują powrotu Lampo.. Akcja utworu dzieje się we Włoszech.Pewien zawiadowca znajduje na stacji kolejowej kundelka, przygarnia go i nazywa Lampo (wł. .Odkąd pamiętam, zawsze marzyłem o tym, aby mieć psa..

To pies, kundelek, podobny z wyglądu do owczarka i szpica.

Czym jest Lampo?. Lampo jest sprytny i inteligentny.Wygląd psa Lampo Słynny pies jeżdżący koleją po pięknych Włoszech jest kudłatym kundlem podobnym trochę do owczarka, a trochę do szpica.. 2 Zobacz odpowiedzi napisz kilka zdan na temat psa lampo wykorzystaj utworzone przymiotniki kasz89 kasz89 Kształt głowy, gdzie wyróżnia trzy podstawowe kategorie: psy okrągłogłowe, głównie zaliczane są tu rasy posiadające krótkie kufy (jak u rasy Cavalier King Charles Spaniel) .Mam takie zadanie: zadano mi zadanie na j. polski o opisaniu danego zwierzęcia.. J edno ucho miał sterczące ostro do góry, a drugie opadające w dół.. Całkiem prawdopodobne jest, że udało mu się wydostać z Sycylii i wrócić do Włoch.. Zawiadowca odwdzięcza mu się miłością i troską (np. leczy psa po jego trudnym powrocie z Sycylii).Lampo spędził u nich jakiś czas.. Wygląd psa Lampo.. Wiele osób uważa, że wybieramy takie psy, które są podobne do nas samych.. Zapis tekstu.. Lampo jest wiernym towarzyszem zawiadowcy, zawsze do niego wraca, gdziekolwiek by nie był.. Jedynie bufeciarz jak zwykle ma pesymistyczne przeczucia.. Przedmiot opisu.. Staruszkowie byli dla niego troskliwi i opiekuńczy..

sposób zachowania jego zwyczaje i stosunek do ludzi.Twoje zdanie na temat lampoLampo jest głównym bohaterem książki pt. "O psie, który jeździł koleją".

Jednak rodzice mówili, że nie mamy warunków, by trzymać w domu tak dużego psa - a w sumie to żadnego psa, bo przecież pies to obowiązek, zaś my nie mamy na to czasu.O psie, który jeżdził koleją - Opis Lampo Moje pomysły na pracę z lekturą R. Pisarskiego "O psie, który jeździł koleją".. Nadawało to Lampo jednocześnie zawadiacki, ale pocieszny wygląd.Opisz wyglad Lampo wedlug planu.. Wiecie to książka o Psie który jeździł koleją znacie to,to ten plan _wygląd psa _zwyczaje i zachowanie psa _wrazenie swoje prosze odpowiecie na tera plis dzisiajO psie, który jeździł koleją to piękna opowieść o przyjaźni psa z człowiekiem.. Dzięki szczegółom możesz opisywaną osobę odróżnić od innych.. Opis psa Lampo.. Całkiem prawdopodobne jest, że udało mu się wydostać z Sycylii i wrócić do Włoch.. Po nocach śniły mi się owczarki niemieckie, rottweilery, czasem bernardyny.. Cele szczegółowe: Rozwijanie umiejętności poprawnego wypowiadania się uczniów;Mój pies nazywa się Borys Jest to duży pies rasy nowofunlad który jest samcem Jego maść jest brązowa To najżadsze ubarwienie tej rasy psa Borys lubiOpis psa Lampo na podstawie lektury.. Opis fabuły.. Ten temat jest bardzo bliski dzieciom.. Praca zbiorowa - wspólne uzupełnianie tabeli odpowiednim słownictwem Do pobrania.. Nieruchomości, Motoryzacja, Komputery, Meble, Antyki, Telefony, Sprzęt sportowy i inneWygląd (1) Wygląd zewnętrzny (1) Wykrzyknik (1) Wylep plasteliną (1) Wypowiedzenia złożone z podrzędnym okolicznikowym (1) wypowiedzenie (1) Wypowiedzi pisemne (13) Wyrazy (10) Wyrazy dźwiękonaśladowcze (1) Wyrazy jednosylabowe (1) Wyrazy wieloznaczne (1) Wyrazy z ch (8) Wyrazy z h (6) Wyrazy z ó (7) Wyrazy z rz (6) Wyrazy z u (7 .List od wuja na zapytanie o Lampo potwierdza zniknięcie psa.. Przebieg zajęć: 1.Czynności organizacyjno-porządkowe - przygotowanie do zajęć.. Szybka, łatwa i lokalna sprzedaż rzeczy z drugiej ręki..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt