Streszczenie w pustyni i puszczy szczegółowe
Akcja książki "W pustyni i w puszczy" rozgrywa się pod koniec XIX wieku w Północno-Wschodniej Afryce.. Akcja książki rozpoczyna się w Medinet, w której mieszkał Staś i Nel ze swoimi ojcami, inżynierami pracującymi przy budowie Kanału Sueskiego.. Po całonocnej uczcie bogaty patrycjusz i zaufany doradca Nerona w sprawach mody i sztuki, Petroniusz, wypoczywa w swojej pięknej willi.. Obydwoje dzieci samotnie wychowują ojcowie.. Niespodziewanie zjawia się gość, Marek Winicjusz, który powraca z wojny.Zwierza się Petroniuszowi, że jest oczarowany wychowanką Aulusa Plaucjusza i Pomponii Grecyny - Ligią Kalliną.Szczegółowe streszczenie,,w pustyni i w puszczy" rozdziały od 8 do 12 ; ) ?. POMOCY !. Prace, ściągi i gotowce na studia.Natalia Siwiec SYPIA Z PRZYJACIÓŁMI!. Głównymi bohaterami są Polak - Staś Tarkowski oraz jego przyjaciółka - Angielka Nel Rawlison.. Z trudem znoszą uciążliwą podróż przez pustynię.. 2011-09-10 16:09:32; Potrzebuję streszczenie!. Tre .Pobierz darmową ściągę - Zobacz mapę podróży - pustyni i w puszczy - szczegółowy plan wydarzeń, Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - streszczenie i opracowanie lekturyTest: W pustyni i w puszczy Opis testu: Szczegółowy test z lektury.. 2011-05-19 19:49:51; Cz jeżeli przeczytam streszczenie książki" W pustyni i w puszczy" To będę wiedziała tyle samo co z książki?.

Treść ...Streszczenie "W pustyni i w puszczy".

Zabicie lwa oraz oprawców przez Stasia.. NewStreszczenie szczegółowe W pustyni i w puszczy.doc na koncie użytkownika anetkawierzbicka • folder W pustyni i w puszczy • Data dodania: 8 lis 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Bryk.pl - Strefa wiedzy.. Młodzi najpierw dokładnie obejrzeli namioty.„W pustyni i w puszczy" - streszczenie szczegółowe - strona 4, Rozdział XIV Staś był świadomy powagi ich sytuacji.. Wszystko co trzeba wiedzieć o utworze W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza .Streszczenie "W pustyni i w puszczy" poleca 81 % .. Rozdział 33 Za dnia bardziej przytomny Linde /spadła gorączka/ udziela szczegółowych wskazówek.. poleca 72 % 7841 głosów.. Autorem powieści „W pustyni i w puszczy" jest Henryk Sienkiewicz nagrodzony w 1905 r. Nagrodą Nobla.. Opisz krótko jakieś ważniejsze wydarzenia.Macie jakieś krótkie ale szczegółowe streszczenie książki "w pustyni i w puszczy " 2010-10-17 11:58:52 Streszczenie książki ,,W Pustyni i Puszczy ".. Została ona oskarżona o zdradę dla.Streszczenie do lektury ,,W pustyni i w puszczy'' Nie chcę mi się czytać.Napiszcie : 1.. Wyprawa do obozu i poznanie pana Linde.. Spotkanie z Mahdim i odrzucenie wiary muzułmańskiej..

Streszczenie szczegółowe Rozdział 1.

Spotkanie lwa na pustyni.. Byli to dwaj wdowcy - Polak Tarkowski, ojciec czternastoletniego Stasia, i Anglik Rawlison, ojciec ośmioletniej Nel.. 2011-02-17 07:45:56Streszczenie szczegółowe Rozdział 1.. Ich długotrwała znajomość stworzyła między mężczyznami i ich dziećmi silne więzy.W pustyni i w puszczy - streszczenie szczegółowe, Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - streszczenie i opracowanie lektury„W pustyni i w puszczy" - streszczenie szczegółowe ostatnidzwonek.pl, Rozdział I Staś Tarkowski informuje swą ośmioletnią przyjaciółkę Nel o aresztowaniu Fatmy - żony dozorcy Smaina.. Kim byli ( Różne postacie które były w lekturze ) 2.. Staś opowiada Nel o kłopotach jakie spotkały Fatmę, żonę Smaina.. Znalezienie słonia uwięzionego w urwisku.. Jest cioteczną siostrą Mahdiego, który nieopodal Egiptu zgromadził swych wyznawców.„W pustyni i w puszczy" - streszczenie szczegółowe - strona 6, Rozdział XXIII Po popołudniowym posiłku, pokrzepieni wyruszyli konno w dalszą drogę.„W pustyni i w puszczy" - streszczenie szczegółowe - strona 3, Rozdział VIII Zanim ruszyli karawanę odnalazł Saba.. 2011-10-15 18:57:18 Napiszcie mi streszczenie I z W pustyni i w puszczy proosze;* 2010-12-01 21:11:33 Streszczenie lektury w pustyni i w puszczy 2012-09-14 14:58:52Streszczenie szczegółowe W pustyni i w puszczy.doc na koncie użytkownika poczta.anka • folder W pustyni i w puszczy • Data dodania: 18 paź 2010 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Główni bohaterowie, czternastoletni Staś Tarkowski i ośmioletnia Nel Rawlison, zostają porwani przez Beduinów i zawiezieni do Chartumu, gdzie swoją siedzibę ma Mahdi - przywódca powstania przeciwko Anglikom..

12.Streszczenie szczegółowe w pustyni i w puszczy błagam!

Linde opowiada historię swego życia.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.. Dokładniejszy niż streszczenie :) Liczba pytań: 89 Poziom: Trudny Rozwiązany: 7440 razy Średnia ocena:W pustyni i w puszczy - streszczenie Streszczenie.. Przekształcenie baobabu w tymczasowy dom.. Wydanie książkowe powieści ukazało się w 1911 r. Henryk Sienkiewicz jak nikt inny potrafił łączyć elementy historyczne z fikcją literacką.Streszczenie książki "W Pustyni i w puszczy" - krótko.. 2012-04-06 15:57:43W pustyni i w puszczy - streszczenie.. Bał się, że wyznawcy Mahdiego mogą ich zabić.W pustyni i w puszczy - Henryk Sienkiewicz - streszczenie Opracowanie: -- Muzyka w tle: Ukulele by Bensound ( n.W pustyni i w puszczy - streszczenie utworu Henryka Sienkiewicza.. Czule przywitał się z dziećmi.„W pustyni i w puszczy" - streszczenie szczegółowe - strona 2, Rozdział IV W Medinet klimat sprzyjał mieszkańcom.. W dwóch sąsiednich domach, w Port Saidzie (miasto egipskie) mieszkali przyjaciele i współpracownicy.. Samotna podróż dzieci.. poleca 81 % 26853 głosów..Komentarze

Brak komentarzy.