Sprawdzian wiadomości chłopcy z placu broni
Wyprawa Boki, Czonakosza i Nemeczka do Ogrodu Botanicznego.. Odp.Janosz Boka lat 14 4.Jak nazywali się Chłopcy z ogrodu botanicznego?. c) Czele.. Rozwiąż test.. Walka o Plac Broni - Plac Broni był ulubionym miejscem zabaw grupy, której przewodniczył Janosz Boka.. 21 pytań z lektury "Chłopcy z Placu Broni", czy dasz radę odpowiedzieć na wszystkie pytania?. Był dobrym przykładem przywódcy, ponieważ wiedział, że samemu także należy przyznać się do błędu i nie próbował unikać kary tylko dlatego, że ma wyższą rangę, niż pozostali członkowie załogi.10.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. d) Gereb zabrał chorągiewkę z Placu Broni.. Wiadomość o haniebnym postępku braci Pastorów.. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. Odp.Gereb 2.Który z Chłopców umarł na końcu książki Odp.Nemeczek 3.Który z głównych bohaterów książki był najstarszy?Wymień Imię,nazwisko,wiek.. Kradzież chorągiewki chłopców z Placu Broni.. 15.Plik Testy z lektury z odpowiedziami Chłopcy z Placu broni.doc na koncie użytkownika roza05 • folder Chłopcy z Placu Broni • Data dodania: 28 mar 2015 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Katalog Małgorzata Makowska, 2015-02-10 Rzekuń Język polski, Sprawdziany i testy Test ze znajomości lektury "Chłopcy z Placu broni".Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego (szkoła podstawowa)..

U góry znajdziesz quiz Chłopcy z placu broni test.Sprawdź co wiesz o lekturze Chłopcy z placu broni test.

Test składa się z 16 pytań dotyczących lektury szkolnej „Chłopcy z Placu Broni" F. Molnara.. W głosowaniu na dowódcę „Chłopców z Placu Broni" zwyciężył Boka.. Po bitwie o Plac, Nemeczek został mianowany: A adiutantem Boki B kapitanem C porucznikiem 15.. Quizy Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?. w Warszawie w Budapeszcie w Bukareszcie Kiedy rozgrywa się akcja powieści ?. Raport Nemeczka.. Nemeczek w wodzie.. Okazał się nim .. e) Boka, w uznaniu zasług Nemeczka, awansował go na stopień .. Gdzie rozgrywa się akcja utworu ?. Zgadywanki Zdrapka Przetrwanie Opowiadania Losowy quiz.. Związek Zbieraczy Kitu w niebezpieczeństwie.Balladyna - sprawdzian po omówieniu lektury: Balladyna - sprawdzian z treści: Balladyna - wykreślanka: Biblia - kartkówka: Biblia - sprawdzian: Biblia, Odyseja, Legendy arturiańskie - rozprawka: Chłopcy z Placu Broni - gra strategiczna *Nowość: Chłopcy z Placu Broni - prace domowe *Nowość: Czytanie ze zrozumieniem 1: Czytanie ze .Test z lektury ''Chłopcy z Placu Broni'' Ferenca Molnara dla klasy 4 szkoły podstawowej.„Chłopcy z Placu Broni" Ferenca Molnara to opowieść o grupie przyjaciół, których łączyły wspólne wartości i ideały..

Do kogo Feri Acz kieruje słowa: „Czyż nie zabroniłem ...1) Nemeczek widział jak a) dozorca - Słowak zabrał chorągiewkę z Placu Broni.

Czym handlował pewien .Witaj na stronie Quizz.pl.. Udostępnij.. Sprawdzian z języka polskiego na rozpoczęcie nauki w 4 klasie szkoły… Materiał okołocyklowy .. Chłopcy z Placu Broni - Informacje.. Gatunek.Był bohaterski, waleczny, zawsze gotowy do poświęceń w imię dobra Placu Broni, który traktował jak swoją małą ojczyznę.. O tchórzostwo chłopców z Placu Broni oskarżył ich Feri Acz.. 2) Nowym przewodniczącym chłopców z Placu Broni został a) Boka.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraA zostawili wiadomość z napisem "Tu byli Chłopcy z Placu Broni" B nie przyczepiali żadnej kartki C kartkę czerwono-żółtą z napisem "Mamy swój honor "13.. Jak miał na imię pies Słowaka?. Czerwonoskórzy witali dowódcę zapalając latarnię.. Sprawdź swoją wiedzę.Zobacz quiz: Chłopcy z Placu Broni.. Beztroski czas zabaw zostaje zakłócony pojawieniem się Feriego Acza, wodza czerwonych .W wyprawie do Ogrodu Botanicznego w celu zawieszenia czerwonej kartki w obozie wroga wzięli udział: a) Feri Acz, bracia Pastorowie, Gereb b) Boka, Czele, GerebCHŁOPCY Z PLACU BRONI Tytuł oryginału w ęgierskiego „A Pal utcai fiuk" OD TŁUMACZA Podj ąłem si ę nowego przekładu „Chłopców z Placu Broni", gdy Ŝ ku swemu zdziwieniu stwierdziłem, Ŝe w stosunku do w ęgierskiego oryginału, w polskim tłumaczeniu Janiny Mortkowiczowej z 1913 roku, istniej ą po pierwsze: powa Ŝne opustki .Megatest, to nowoczesny serwis edukacyjny, oferujący darmowe testy..

Sprawdzian z lektury „Chłopcy z Placu Broni" ...Mam sprawdzian z lektury chłopcy z placu broni tu macie pytania a komentarzach napiscie odpowiedzi bede wdzieczby.

Powiem tyle : Miłej zabawy !. 57 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. W obozie chłopców z Placu Broni był zdrajca.. Szukaj.. d) Nemeczek.Oferta wydawnicza GWO: podręczniki szkolne, multimedia, e-booki, zeszyty ćwiczeń, zbiory zadań, książki pomocnicze, poradniki dla nauczyciela, pomoce .Ferenc Molnar, "Chłopcy z Placu Broni" - czy znasz tę lekturę wystarczająco dobrze, by odpowiedzieć na zestaw naprawdę trudnych pytań?. b) Feri Acz zabrał chorągiewkę z Placu Broni.. w XVIII w. na początku XX w. pod koniec XIX w.Sprawdzian - „Chłopcy z Placu Broni"!. Odp.Czerwone Koszule 5.Kto był szefem Czerwonych Koszul?Test będzie łatwy , ale i także trudny .. Jak ma na imię najlepszy przyjaciel Mikołajka z bajki "Nowe przygody Mikołajka"?1.Jak miał na imię chłopiec,który zdradził Chłopców z Placu Broni?. Napisz do nas.. Skomentuj.. Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny?. c) jeden z Pastorów zabrał chorągiewkę z Placu Broni.. Wybór przewodniczącego Związku Chłopców z Placu Broni.. .Test z lektury "Chłopcy z Placu Broni" Ferenca Molnára składa się z 23 pytań, na które odpowiedź powinien znać każdy, kto przeczytał książkę.. Chłopiec, który zdradził przyjaciół to Gereb.. Czy dobrze znasz tę klasyczną węgierską powieść dla młodzieży?. Rozwiąż test!Scenariusz nt. fragmentu powieści „Chłopcy z Placu Broni"Scenariusz nt. fragmentu powieści „Chłopcy z Placu Broni"..

Jedną z najważniejszych wartości w życiu chłopców była miłość do ulubionego miejsca zabaw - Placu Broni, który traktowali jako swoją małą ojczyznę.Test sprawdzający wiadomości z lektury „Chłopcy z Placu Broni ... Feri Acz kazał Pastorom wykąpać Nemeczka.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt