Sprawdzian z akademia pana kleksa
Skomentuj.. Zobacz, ile pamiętasz z dzieciństwa o Akademii Pana Kleksa, rozwiąż nasz quiz!AKADEMIA PANA KLEKSA • SPRAWDZIANY • pliki użytkownika dorotkar przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • AKADEMIA PANA KLEKSA TEMATY WYPRACOWAŃ.doc, AKADEMIA PANA KLEKSA TEST 2.doc Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.a) do przyjaciela Pana Kleksa b) do Mateusza c) do golarza Filipa d) do fabryki dziur i dziurek 13.. Budynek znajduje się w parku, w którym jest mnóstwo zieleni.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraAkademia pana Kleksa - test z lektury.. Przez kogo budzeni są uczniowie w Akademii?Zobacz quiz: Akademia Pana Kleksa.. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu.. Jak miał na imię Pan Kleks ?. Ostatnie zdanie polega na skonstruowaniu wypowiedzi o określonej tematyce.. W akademii mogli uczyć się chłopcy tylko Ci którzy mieli imiona zaczynające się na literę A.. Kto opowiada o wydarzeniach i w której osobie?. Kto mógł uczyć się w Akademii ?. Pan Kleks zbiera ciekawe przepisy do swojej książki kucharskiej.Plik AKADEMIA PANA KLEKSA TEST.doc na koncie użytkownika dorotkar • folder AKADEMIA PANA KLEKSA • Data dodania: 14 lis 2009 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.test z lektury pt.''Akademia Pana Kleksa'' test dla klas IV zapraszam wszystkich tych, co są z klasy IV :)1..

Sprawdzian w ..."Akademia pana Kleksa" - sprawdzian z lektury.

Bardzo polecam!. Udostępnij.. // odp; Sprawdzamy znajomość tekstu - Jak wyglądał dzień w Akademii .Akademia Pana Kleksa streszczenie; Akademia pana Kleksa treść; Bohaterowie Akademia pana Kleksa; Charakterystyka pan Kleks; Jak wyglądał pan Kleks i jakim był profesorem ?. Akademia mieściła się przy ulicy .Co ciekawe, utwór „Akademia pana Kleksa" jest złożony z kilku baśni.. Akademia zajmuje duży, trzypiętrowy gmach zbudowany z kolorowych cegiełekOficjalna witryna internetowa szkoły w Olesznie od lat związanej z historią i tradycjami Armii Krajowej.. Jeszcze jedna cecha różni książkę J. Brzechwy od pozostałych baśni - przewaga pogodnego, radosnego nastroju, spora dawka humoru.Sprawdzian zaplanowany został jako podsumowanie omawiania lektury "Akademia pana Kleksa" w klasie IV, sprawdza znajomość tekstu oraz umiejętność czytania ze zrozumieniem.. Jak dobrze znasz Ambrożego Kleksa i jego przygody.. Jak miał na imię chłopiec uczęszczający do Akademii Pana Kleksa ( główny bohater )?. doggyster 2 lata temu.. POWODZENIA!. 17 pytań.. Serwis zamknięty.. 1. Podaj imię i nazwisko autora książki pt. "Akademia pana Kleksa".. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.Język polski, Sprawdziany i testy Sprawdzian ze znajomości lektury "Akademia pana Kleksa" J. Brzechwy; grupa I, grupa II..

ZapraszamyLista pytań Akademia Pana Kleksa - sprawdzian wiadomości Zaznacz wszystkie Odznacz wszystkie Wybrano pytań /.

Szukaj.. Od niej zaczyna się cała historia Pana KleksaSprawdzian Akademia Pana Kleksa.. Alojzy był: a) zwykłym chłopcem b) lalką c) synem golarza Filipa d) przyjacielem Adasia 14.. Którą z części przygód jest Akademia Pana Kleksa?. PRAWDA FAŁSZ • Mateusz został kupiony przez pana Kleksa na targu w Salamance.. Pan Kleks miał na imię Ambroży.. Adam NiezgódkaZgłoś błąd; Jak miał na imię szpak, przyjaciel Pana Kleksa?Kiedy opowiedział kolegom o swojej przygodzie, wszyscy zazdrościli mu, że poznał słynnego bajkopisarza.. Przekonaj się sam!. 4.Myślisz, że dobrze znasz książkę "Akademia Pana Kleksa"?. W co przemienia się pan Kleks na końcu książki?. Imię i nazwisko ucznia: Czy uważnie przeczytaliście lekturę „AKADEMIA PANA KLEKSA"?. PRAWDA FAŁSZ • Filip był serdecznym przyjacielem pana Ambrożego.. W czwartym trzeba zredagować zaproszenie o określonej tematyce.. Przekonaj się sam!. Wydarzenia opowiada?. doggyster .Akademia Pana Kleksa - jedna z najbardziej znanych polskich książek i filmów dla dzieci..

Arkusz uwzględnia zadania typowe dla sprawdzianu po klasie VI(zadania zamknięte, zadania z luką, zadania dłuższej wypowiedzi pisemnej, zadania na dobieranie) i jest formą wprowadzenia uczniów kl. IV w specyfikę ...Wiecie, że od premiery filmu "Akademia Pana Kleksa" minęło 30 stycznia 31 lat?

Tak, tak, to szmat czasu, ale niektórzy z Was pewnie w dalszym ciągu przypominają sobie piegi głównego .Przygody jakich doświadczyli uczniowie niezwykłej, rozbudzającej wyobraźnię Akademii Pana Kleksa dowodzą, że nauka w tej dość nietypowej szkole dla każdego z nas mogłaby być niezapomnianym przeżyciem.. "Akademia Pana Kleksa" to lektura sugerowana dla klasy 4 lub 5.. Zawiera historię szkoły i miejscowości, informacje o bieżących wydarzeniach, bogatą fotogalerię.. Ja również chciałabym być uczniem tej Akademii prowadzonej przez profesora Ambrożego Kleksa.. a) pan Kleks b) Alojzy c) Adaś i szpak Mateusz 3.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Historia Mateusza // odp; Sprawdzamy znajomość tekstu - Niecodzienne zwyczaje pana Kleksa.. Kim był Mateusz, zanim został szpakiem?. W zadaniu drugim należy uzupełnić zgromadzonymi w ramce zwrotami tekst z lukami.. Quiz w Poczekalni.. Autorem książki jest Jan Brzechwa.. Akademia pana Kleksa mieściła się przy ulicy Czekoladowej.. Wyślij pocztą e-mail Wrzuć na bloga Udostępnij w usłudze Twitter Udostępnij w usłudze Facebook Udostępnij w serwisie Pinterest.. Całość jest otoczona ogromnym murem, w którym znajduje się duża oszklona brama, prowadząca do sąsiednich bajek.. Mimo że czas akcji nie jest określony, możemy z łatwością wyobrazić sobie, że to baśń współczesna.. Wyślij zgłoszenie.. Innego dnia w Akademii zjawił się jakiś obcy mężczyzna i kazał zaprowadzić się do pana Kleksa.1) Akademia pana Kleksa mieściła się na końcu ulicy a) Czekoladowej b) Atramentowej c) Cukierkowej d) Baśniowej 2) Ogółem w akademii uczyło się a) ponad dwustu uczniów b) dwudziestu dwóch c) dwudziestu czterech d) ponad trzydziestu uczniów 3) Za pierwszym razem pan Kleks wysłał Adasia do jednej z bajek Andersena po: a) atrament b) zapałki c) kluczyk d) słodycze 4) Pan Kleks .Sprawdzian dotyczy lektury „Akademia pana Kleksa" i składa się z pięciu pytań, a właściwie zadań, z którymi uczniowie muszą się zmierzyć.. PRAWDA FAŁSZ 5.. Quiz z wiedzy o Akademii Pana Kleksa.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Przy jakiej ulicy mieściła się Akademia Pana Kleksa?. Później jeszcze wiele razy chodził do różnych bajek na prośbę pana Kleksa, przynosząc z nich różne przedmioty.. Wymyśl ciekawy przedmiot, który mógłby być wykładany w Akademii.AKADEMIA PANA KLEKSA - NOTATKI Z LEKTURY o sierpnia 20, 2017.. Quizy Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?. 8 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Myślisz, że dobrze znasz książkę "Akademia Pana Kleksa"?. Grupa I Imię i nazwisko: Test ze znajomości lektury „Akademia pana Kleksa" J. Brzechwa Przy każdym z pytań zaznacz tylko jedną prawidłową odpowiedź.Sprawdzian ze znajomości lektury Akademia Pana Kleksa..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt