Plan ramowy w 80 dni dookoła świata

plan ramowy w 80 dni dookoła świata.pdf

Dzieci w parach układają plan wydarzeń.. "W 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA" 1.Przyjęcie nowego służącego.. Dziś to, co jest w niej opisane, okrążenie kuli ziemskiej w 80 dni nie jest niczym niezwykłym.. 8.Sąd w Kalkucie i kaucja.. W ślad za nimi udaje się także przebiegły detektyw Fix, który.Streszczenie - Plan Wydarzeń , Bohaterowie , krótki opis W 80 Dni Dookoła Świata!. 2.Zakład w klubie.. My zdecydowaliśmy się na wariant pośredni - spędzimy w podróży około roku.„W OSIEMDZIESIĄT DNI DOOKOŁA ŚWIATA" TEST ZNAJOMOŚCI LEKTURY.. Pomyłka w wymierzaniu czasu podróży.. Rozpoznanie w Foggu złodzieja przez detektywa Fixa.. W 80 dni dookoła świata plan .Plan ramowy książki pod tytułem '' W 80 dni dookoła świata''.. 2.Zakład między Foggiem a jego znajomymi z klubu.. Plan wydzarzeń " w 80 dni dookoła świata" Zredaguj plan wydzarzeń (ramowy) z akcji ratowania pani Audy.. Podróż na parowcu .pusiafikusis11.. Posted on.Zadanie: napisz plan wydarzeń do w 80 dni dookoła świata Rozwiązanie:plan wydarzeń książki pt quot w 80 dni dookoła świata quot 1 przyjęcie nowego służącego 2 zakład w klubie 3 wyjazd do paryża 4 podróż do suezu 5 działalność fixa 6 przejazd przez indie 7 uratowanie audy 8 sąd w kalkucie i kaucja 9 upicie passepartout 10 spotkanie w jokohamie 11 rejs do san francisco 12 .„W 80 dni dookoła świata" - plan wydarzeń, ..

Ile czasu miał główny bohater na podróż dookoła świata?

Późnie sza tradyc a utrwaliła ednak nazwęW osiemdziesiąt dni dookoła świata.. 3.Wyjazd do Paryża.. 11.Rejs do San Francisco.Podróżujemy dookoła świata Pomysł na lekturę „W 80 dni dookoła świata" Juliusza Verne'a Zaproponowany cykl zajęć ma na celu pokazanie uczniom piękna świata, jego egzotyki i osobliwości.. 70 dni 3.. 1.Członkiem jakiego klubu był Fogg, bohater powieści?. 6.Detektyw Fix dowiaduje się o planach Fogga.. 7.Podróż do Bombaju parowcemRozpoznanie w Foggu złodzieja przez detektywa Fixa.. Jakiej narodowości był sługa Fogga?. 6.Przejazd przez Indie.. Kiedy pozycja autora była już ugruntowana (w 1863r.. ˇ Podróż na grzbiecie słonia do Allahabadu.. [przypis edytorski]Bardzo dużo zależy od tego ile czasu chce się poświęcić na wycieczkę.. Zwycięstwo Fogga w zakładzie.Napisz plan wydarzen " W 80 dni do okoła świata" w 15 punktach.. 90 dni B. 80 dni C.. Zabiera ze sobą w tę podróż swojego francuskiego lokaja, Jana Passepartont.. 2.Zakład w klubie.. Angielski dżentelmen, Fileas Fogg, zakłada się pewnego dnia, że w 80 dni objedzie dookoła kulę ziemską.. 10.Spotkanie w Jokohamie.. Streszczenie Mapa podróży Streszczenie Autorem powieści jest francuski pisarz, Juliusz Verne.. 1.Przyjęcie nowego służącego przez pana Fogga.. "W 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA" 1.Przyjęcie nowego służącego..

(2/2) „W 80 dni dookoła świata" - plan wydarzeń, 39.

Podczas podróży wraz z bohaterami lektury uczniowie przeżyją niezwykle przygody i podejmą trudne decyzje.Zadanie: napisz plan wydarzeń lektury 80 dni dookoła świata Rozwiązanie:masz tu szczegółowy plan gt 1 przedstawienie osoby i zwyczajów pana filipa fogga dżentelmena z klasą, któremu można pozazdrościć opanowania 2 passepartout zostaje służącym pana fogga 3 zakład w klubie reforma , że pan fogg objedzie świat w 80 dni 4 2 października wyjazd fogga i passepartout z londynu .¹W osiemdziesiąt dni dookoła świata—tytułpolskiegotłumaczenia,stanowiącegopodstawęninie sze publi-kac i, brzmi:3odUµ > naokoło świata w FiX dniaFK.. 4.Podejrzenie o Fogga o obrabowanie banku.. Przyjazd Anglika i lokaja do Suezu.. Ukazała się w 1872 roku i od razu zyskała olbrzymią popularność - do tej pory pozostaje najbardziej lubianym i najczęściej ekranizowanym dziełem francuskiego pisarza.. Po raz pierwszy została ona wydana w 1873 r. Akcja utworu rozpoczyna się w 1872 r. w Londynie.Powieść Juliusza Verne'a W 80 dni dookoła świata zaczęto publikować w dzienniku „Le Temps" w 1873 r., a więc ponad 130 lat temu!. 8.Sąd w Kalkucie i kaucja.. 7.Uratowanie Audy.. „W 80 dni dookoła świata" Juliusz Verne *Plan wydarzeń : ˇ Początek podróży , wyjazd pociągiem do Paryża ..

potrzebne na jutro.„W 80 dni dookoła świata" - plan wydarzeń,.

ˇ Podróż statkiem Mongolia, przez Suez do Bombaju.. 2.Zakład w klubie.. 7.Uratowanie przepięknej Audy.. Wymieniamy przedstawione w lekturze informacje na temat życia i zwyczajów mieszkańców Indii w XIX w.W osiemdziesiąt dni dookoła świata (inne wersje tytułów wydań po polsku: Podróż na około świata w osiemdziesięciu dniach, Podróż naokoło świata w 80-ciu dniach, Podróż naokoło świata w ośmdziesiąt dni, W 80 dni dookoła świata) (fr.. wydał pierwsze dzieło - „Pięć tygodni w balonie", następnie jego książki .Streszczenie „W 80 dni dookoła świata" to powieść przygodowo-podróżnicza, autorstwa Juliusza Verne'a.. 7.Uratowanie Audy.. 3.Wyjazd do Paryża.. 5.Działalność Fixa.. Dlaczego nie spełnić tych marzeń?. A.Reforma B.Prawda C.Honor 2.. 2.Nierealny zakład w klubie Reforma.. 8.Sąd skorupkowy w Kalkucie i .Plan wydarzeń: 1.Przyjęcie Passepartout na stanowisko kamerdynera.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, wiadomości ogólne, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, przykładowe nawiązania oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.W 80 Dni Dookoła Świata Uratowanie Audy Plan Wydarzeń 599.. Le tour du monde en quatre-vingt jours) - najpopularniejsza jednotomowa powieść francuskiego pisarza Juliusza Verne'a, która została .Te trzy wyrazy - wyprawa dookoła świata - przywołują wspomnienia książki czytanej w dzieciństwie z wypiekami na twarzy..

Podróż na parowcu ...plan wydarzeń z książki pt.w 80 dni dookoła świata.

Chętny uczeń opowiada o wydarzeniach, które rozegrały się pomiędzy Bombajem a Kalkutą.. Odpoweidz na pytania dotyczące lektury ,,W 80 dni dookoła świata'' i sptawdź ile wiesz na jeje temat.. 5.Przybycie do Suezu.. Zakład o możliwość odbycia podróży dookoła świata w osiemdziesiąt dni.Ukazała się w 1872 roku i od razu zyskała olbrzymią popularność - do tej pory pozostaje najbardziej lubianym i najczęściej ekranizowanym dziełem francuskiego pisarza.Tag: w 80 dni dookoła świata plan wydarzeń W 80 dni dookoła świata.. 6.Przejazd przez Indie.. Wyjazd pana i nowego lokaja w podróż.. ˇ Podróż parowcem z Kalkuty do .W 80 dni dookoła świata - opracowanie (geneza, czas i miejsce akcji, interpretacja) Podróże i geografia już od najmłodszych lat stanowiły jedną z największych fascynacji Juliusza Verne'a.. 5.Działalność Fixa.. PLAN WYDARZEŃ KSIĄŻKI PT. "W 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA" 1.Przyjęcie nowego służącego.. 3.Wyjazd do Paryża.. Chyba każdy kiedyś marzył (a może nadal marzy) o takiej podróży.. Proponujemy Ci podróż dookoła świata co prawda nie w 80 - jak Phileas Fogg, ale w 31 dni!W 80 Dni Dookoła Świata Streszczenie Plan Wydarzeń 656.. 9.Upicie .Plan wydarzeń "w 80 dni dookoła świata" - rozwiązanie zadania.. 3.Wyjazd do Paryża.. 5.Działalność Fixa.. 6.Przejazd przez .Tag: w 80 dni dookoła świata plan wydarzeń W 80 dni dookoła świata.. "W 80 dni dookoła świata" Juliusz Verne - streszczenie.. 5.Niesamowita działalność kapitana Fixa.. 3 oceny .. Szukaj.. W oryginale powieść nosi tytuł /e toXU dX monde en TXatUeinJt MoXUs.. Logowanie nieaktywne.. 6.Wędrówka wszerz Indii.. 10.Spotkanie w .. Sprawdzamy poprawność wykonanego zadania..Komentarze

Brak komentarzy.