Omówienie lektury oto jest kasia
Zawiera nieodpowiednie treści?. Dla przypomnienia dzieci odczytały na głos jeden rozdział książki.. Zapraszamy do sprawdzenia TanioKsiążkowego asortymentu w temacie lektur do podstawówki!Przemiana Kasi Kasia, główna bohaterka książki Miry Jaworcza-kowej, jest uczennicą drugiej klasy szkoły podsta-wowej.. Arkusze ćwiczeń do baśni, legend, opowiadań i wierszy.. Zauważyłam, że uczniowie bardzo lubią konkursy ze znajomości lektur.. Odkąd jest wśród naszych pomocy dydaktycznych „kula - zgadula", te rozgrywki stały się jeszcze ciekawsze.Jak dobrze znasz lekturę "Oto jest Kasia"?. Kasię poznajemy jako dziewczynkę dość egoi-styczną, uważającą się za kogoś .Omówiliśmy dziś lekturę "Oto jest Kasia".. Sprawdź też inne ebooki.. Sądzi, że jeśli zmusi wszystkich, by się nią zainteresowali, to wszystko będzie tak, jak dawniej.Oto jest Kasia - streszczenie Tytułowa bohaterka powieści to ośmioletnia dziewczynka - uczennica drugiej klasy szkoły podstawowej.. Autorką książki jest Mira Jaworczakowa.. Ustalenie kolejno ci zdarze w powie ci "Oto jest Kasia".. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. .„Pożegnanie z Marią" to jedno z najważniejszych opowiadań Tadeusza Borowskiego.. Udostępnij.. Konspekt zaj dla klasy III - praca z lektur pt. "Oto jest Kasia" Miry Jaworczakowej.. 65 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0..

Są rzeczy, które też możesz otagować Karty pracy do lektury oto jest kasia?

Wejdź i znajdź to, czego szukasz!Ebook - Oto jest Kasia Miry Jaworczakowej -.. Oto jest Kasia - streszczenie, plan wydarzeń .. Jego akcja rozgrywa się w okupacyjnej Warszawie.. Kupuj leganie, nie chomikuj.Nasi r wie nicy w lekturach.. a) Danuta Wawiłow b) Joanna Białobrzeska c) Mira Jaworczakowa 2.. MrsSarach 4 lata temu.. Mimo że jest wojna, życie toczy się swoim trybem.Lektura „Oto jest Kasia" M. Jaworczakowa, test Odsłon: 62941 Ocen: 409 (67 %) Rozwiąż test z języka polskiego, który pozwoli Ci usystematyzować wiadomości z przerobionej lektury „Oto jest Kasia" zdobytych na lekcji.Celem wizyty było omówienie lektury „Oto jest Kasia" Miry Jaworczakowej.. Skomentuj.. Ma okrągłą, rumianą buzię, szarobure oczy i trochę zadarty nos.. Kasia jest bardzo zdolna i ambitna, a nauczyciele cenią ją za ogromną ochotę do nauki, sumienność i niesamowitą pilność.KARTY PRACY • Mira Jaworczakowa, Oto jest Kasia • pliki użytkownika zinco przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • 31.jpg, 32.jpgZnajdziesz tutaj wszystkie istotne informacje dotyczące lektury Oto jest Kasia, którą napisał Jaworczakowa Mira, m.in.: streszczenie, opracowanie oraz motywy literackie - strona 2Lektury.. Rodzina wyrazów - Uzupełnianka wyrazowa; Z gramatyką za pan brat - Odmiana czasownika; Postawy i emocje - Wczuwamy się w położenie KasiPlik oto jest kasia scenariusz zajec.doc na koncie użytkownika ejzanka81 • folder scenariusze, programy • Data dodania: 22 sty 2012Oto jest kasia na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje..

Następnie wykonywały ćwiczenia utrwalające wiadomości z tej lektury.

Kto jest autorką książki „Oto jest Kasia"?. Opowiadanie przedstawia mały wycinek z codziennego życia w stolicy - ludzie zajmują się swoimi sprawami, pracują, uczą się, wychodzą za mąż.. Nie pochwalam jej zachowania, bo zawsze myśli tylko o sobie.. Szukam, kombinuję, jak odejść od schematu, zainteresować czytaniem.. - Krótkie omówienie treści piosenki.1) Autorką książki pod tytułem „Oto jest Kasia", jest: a. Tamara Łempicka b. Mira Jaworczakowa c. Astrid Lindgren 2) Kasia ma: a. starszą siostrę i maleńkiego braciszka b. jest jedynaczką c. starszego brata i maleńką siostrzyczkę 3) Jak wszyscy nazywali Ciocię Krysię?. Quiz w Poczekalni.. Pogorszenie wyników w nauce.. Książka ta została wydana w 1959 r. a jej autorką jest Mira Jaworczakowa, polska pisarka i autorka książek dla dzieci i młodzieży.. Co ciekawe, dzieci wytropiły w niej kilka błędów wychowawczych (ocenionych jako błędy według dzisiejszej wiedzy psychologicznej, w latach 60-tych wyglądało to zupełnie inaczej) popełnionych przez rodziców głównej bohaterki.. Pobierz 'Oto jest Kasia Miry Jaworczakowej' w formacie pdf.. Facebook Twitter LinkedIn „Oto jest Kasia" to opowieść o małej dziewczynce, która zyskuje małą siostrzyczkę..

6.Tematem obserwowanych przez nich zajęć była ocena postępowania głównej bohaterki lektury Miry Jaworczakowej pt. „Oto jest Kasia".

Mamy ponad 160.000 użytkowników.. Quizy sprawdzające znajomość lektur, ćwiczenia językowe, ortograficzne, matematyczne, przyrodnicze nawiązujące do treści przeczytanych tekstów literackich.Test ze znajomości lektury pt: „Oto jest Kasia" Podkreśl właściwą odpowiedź.. Główną bohaterką książki jest tytułowa Kasia - starsza siostra Agnieszki, a przedmiotem całego opowiadania problemy związane z .Bryk.pl - najlepsze opracowania lektur, streszczenia lektur dla każdego ucznia, charakterystyki wszystkich bohaterów, lektury szkoła podstawa, lektury liceum, lektury studia.Środki dydaktyczne: egzemplarze lektury "Oto jest Kasia", ilustracje na tablicę, wyrazy na kartonikach, kartonowe serduszka, rekwizyty do inscenizacji Przebieg zajęć 1.. Komponenty wyświetlamy 33 mln razy dla 1,5 mln użytkowników miesięcznie.Ćwiczenia dla dzieci na motywach lektur dla klas 1-4.. W szkole też jest samolubna, niegrzeczna i złośliwa.. Zazdrość Kasi - to Agnieszka jest w centrum uwagi rodziców.. W domu ciągle kaprysi.. Kasia jest główną postacią książki M. Jaworczakowej pt. „Oto jest Kasia"..

Cele: dydaktyczny - umiej tne dostrzeganie przyczyn i skutk w wyr nianych wydarze , - samodzielne uzupe nianie tekstu z lukami,Stale poszukuję sposobów na ciekawe omówienie lektury.

Załóż własny blog!. Biblioteka przygotowała dla dzieci szereg zadań sprawdzających wiedzę z zakresu omawianej książki, min.. Mimo iż książka ta napisana została ponad pół wieku temu, zawiera bardzo uniwersalne treści.. a. Krysia b. Czarodziejka c. KlociaUcieszyła mnie zmiana postępowania Kasi.. .4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej » Działamy nieprzerwanie od 1998 roku.. Zobacz w księgarni internetowej Publio.pl.. Frustracja, złość i smutek dziewczynki - narodziny buntu.. Kasia nie radzi sobie z poczuciem odrzucenia, nie rozumie, że młodsza dziewczynka wymaga opieki i uwagi.. Oto jest Kasia to opowieść o małej dziewczynce, która niespodziewanie z najmłodszego dziecka w rodzinie staje się starszą siostrą.. Niekoleżeńskie postępowanie Kasi.Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców, w tym konkretnym przypadku uczniów szkoły podstawowej klas 1-3, publikujemy linki do elektronicznej wersji lektur szkolnych - kliknij i czytaj!Streszczenie lektury „Oto jest Kasia" Miry Jaworczakowej.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Przeredaguj zdania // odp.. "Oto jest Kasia" to lektura sugerowana dla klasy 3..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt