Ocena postaci pana kleksa
Na twarzy ma pełno kolorowych piegów, które daje swoim uczniom za dobrą naukę lub bohaterskie czyny .. Kiedyś był księciem, lecz, by ratować życie, zamienił się w szpaka.Akademia Pana Kleksa (1984) - opinie, oceny.. To niezwykła opowieść o, wydawałoby się, całkiem zwykłym chłopcu.Marzy o otrzymaniu od pana Kleksa piegów, w końcu mu się to udaje.. Mówi ona o zwariowanym nauczycielu, który pewnie spodoba się dzieciom i od razu go pokochają.. Bardzo się zmienia w trakcie pobytu w Akademii.J.. Brzechwa wykreował postać oraz jej otoczenie, od wielu już lat zachwycając kolejne pokolenia.. Jest on mężczyzną w średnim wieku, choć w rzeczywistości jest młodszy o dwadzieścia lat od Adasia Niezgódki.Jest średniego wzrostu i nie wiadomo, czy jest gruby, czy też chudy, ponieważ zawsze ma na sobie .Wyraź swoją opinie na temat pana Kleksa.. Logowanie.. Gdy dotarły na zamek Mateusz włożył czapkę i uciekł.. Postępował sprawiedliwie.. Nauka w akademii pana Kleksa to nieustanna zabawa i przygody.. O dziwo, wszyscy uczniowie jego szkoły mają imiona na literę A.. Za każde dobrze wykonane zadanie chłopcy otrzymywali kolorowe piegi.. Potrafi wszystko: umie unosić się w powietrzu, powiększać przedmioty, leczyć chore sprzęty, ma doskonałą pamięć, przyrządza pyszne potrawy z kolorowych szkiełek i farb, choć sam żywi się pigułkami na porost włosów, które popija tajemniczym zielonym płynem..

1 ocena Najlepsza odp: 100%.

od Gosia56569 26.11.2012 Zaloguj się by dodać komentarz Odpowiedź .. Podobne pytania.. Ma zwichrzoną brodę, która barwą przypomina czarną smołę.. Główną postacią w książce "Akademia Pana Kleksa", napisanej przez Brzechwę, jest niejaki Ambroży Kleks.. ta ocena ma być średnia zawierać dobrą ocenę pana kleksa proszę nie proszę o tak wiele 1 ocena | na tak 0%.. Stał się więc na zawsze szpakiem i trafił w ręce Pana Kleksa.. 0 1 Odpowiedz.. Powieść jest napisana w formie pamiętnika Adasia.. Pięknie oprawiona i wydana.Płyta kompaktowa Różni Wykonawcy - Najlepsze Piosenki Pana Kleksa (CD) - ♫ Muzyka Dziecięca, Filmowa, Pop - już od 20,98 zł ♫ oceny i opinie ♫ porównanie cen w 5 sklepach ♫ Zobacz najlepsze Płyty"Akademia pana Kleksa" to opowieść o szkole z internatem, w której naucza się bardzo dziwnych przedmiotów (np.: leczenie chorych sprzętów czy kleksografia).. Jest mężczyzną o średnim wzroście, nie można jednak określić, czy szczupłym, czy grubym, bowiem tego nie widać spod wielu warstw jego ubrania.Pan Kleks - charakterystyka.. Oczy pana Kleksa są, niewielkie, przenikliwe jak dwa.Ocena postaci pana kleksa Dopytaj ; Obserwuj Zgłoś nadużycie!. Polecam.Ambroży Kleks jest głównym bohaterem powieści Jana Brzechwy, nauczycielem i wychowawcą chłopców, uczących się w jego Akademii.. W ciągu dnia często siedzi w tylnej kieszeni surduta Pana Kleksa i mu pomaga..

Ocena postaci Adaś jest pozytywnym bohaterem.

np. Pan Kleks to tytułowy bohater książki pt."Akademia Pana Kleksa".. # Krótki opis charakteru ( 4-5 zdań) # Umiejętności opisywanej osoby (3-4 zdania) # Opis wyglądu ( 5-6 zdań) # Własna ocena postaci Dodawanie komentarzy zablokowane - Zgłoś nadużyciePodstawowe informacje o bohaterze Szpak Mateusz to jeden z bohaterów utworu Jana Brzechwy Akademia Pana Kleksa.. Golarz Filip - fryzjer pana Kleksa, który dostarcza mu piegów.. 2010-09-19 14:01:26; Opis Ambrożego kleksa (,, .Recenzja „Akademii Pana Kleksa", W 1946 roku ukazała się powieść Jana Brzechwy dla dzieci i młodzieży: „Akademia pana Kleksa".. Włosy ma wszystkich kolorów tęczy, a bujną brodę czarną jak smoła.. Prowadził system nagród, którymi były nie oceny lecz piegi.. 0 0 Odpowiedz.. Charakterystyka Pana Kleksa.. Pan Ambroży ma bardzo pogodne i miłe usposobienie.Bogumił Kopeć - dyrektor fabryki dziur i dziurek.. 0 ocen | na tak 0%.. Oprowadzał swego przyjaciela Ambrożego Kleksa i wychowanków po fabryce.. Brzechwa Akademia pana Kleksa, bohater główny, narrator, jeden z uczniów Akademii.. Opowiada o młodym chłopcu, Adasiu Niezgódce, który trafia do Akademii, prowadzonej przez Ambrożego Kleksa.. Książka ponadczasowa, do której wraca się po latach.. .Akademia Pana Kleksa to książka, która pobudzi wyobraźnię każdego dziecka.. Mój ranking.. Jest on jedynym, ale za to bardzo wybitnym, nauczycielem w Akademii.Adaś Niezgódka jest głównym bohaterem i narratorem opowieści o panu Kleksie..

Taka jest wlaśnie moja ocena tej postaci.

"Akademia Pana Kleksa" jest jedną z jego książek - pełną humoru i tajemnic.. Trudno zatem oceniać styl, umiejętność kreacji postaci, poprawne kreślenie akcji i inne elementy składające się na dobrą książkę, bowiem "Akademia Pana Kleksa" ma w sobie to .Był dla nich miły i wyrozumiały.. Był prawą ręką Ambrożego i pomagał mu w nauczaniu dzieci.. Mówi tylko końcówki wyrazów.. opiszcie : 1.przedstawienie postaci ( mateusza ) 2.wygląd zewnętrzny 3. cechy harakteru i osobowości 4. ocena postaci z góry dziekuje!. Opowieść o życiu i przygodach Adasia Niezgódki w niezwykłej szkole, należącej do równie niezwykłego pana Ambrożego Kleksa, szybko zyskała uznanie najmłodszych czytelników.. Wyraź swoją opinie.. 2010-01-09 16:11:47; Wyraź swoją opinie .Główną postacią w książce "Akademia Pana Kleksa", napisanej przez Brzechwę, jest niejaki Ambroży Kleks.. Login: * Hasło: * .. Ocenfilm.pl to serwis, który zbiera oceny filmów w ośmiu kategoriach i prezentuje je w postaci różnych rankingów.. Mieszka tam na trzecim piętrze.. Stara się pomagać - to on zabiera Alojzego do parku, by przygotowania do uroczystości prezentacji Bajki o księżycowych ludziach mogły się odbyć w spokoju.. Pan Kleks bardzo kocha i dba o swoich uczniów..

Jest czysty i schludny.Plan opisu Pana Kleksa: # Przedstawienie postaci.

Chłopcy poznają wspaniałe postaci, bajowe światy.Akademia Pana Kleksa jest dla mnie magiczną książką mojego dzieciństwa.. Została napisana z naprawdę wielką fantazją i ukazuje świat zupełnie odmienny od tego zwykego, szarego i pospolitego, w którym żyjemy.. 2011-07-12 12:41:08; znacie .Uczeń akademii pana Kleksa, Adaś Niezgódka to jeden z głównych bohaterów książki ,,Akademia pana Kleksa'' napisanej przez Jana Brzechwę.Uczeń niezwykłego profesora ma 12 lat.Jego rodzice posłali syna do szkoły przy ul. Czekoladowej, aby się poprawił.Adaś od pół roku mieszka w akademii i pisze pamiętnik.Szczególną osobliwość stroju pana Kleksa stanowią kieszenie, których ma niezliczoną ilość.. Znajdź najlepsze filmy lub sprawdź czy dany film będzie dobry dla Ciebie.Wilki zaczęły napadać na wioski w ramach zemsty.. Bajkowe przygody, wymyślne "sprzęty" i niezwykła postać "Pana Kleksa" zachwycą każdego młodego czytelnika.. Jest mężczyzną o średnim wzroście, nie można jednak określić, czy szczupłym, czy grubym, bowiem tego nie widać spod wielu warstw jego ubrania.Napisz to w googlach ocena postaci wyskoczy :) Mój stosunek do postaci (ocena postaci), np.: jest mi bliska, podziwiam ją, jestem pełna uznania dla ., bohater ten stał się moim prawdziwym przyjacielem, zaprzyjaźniłem się z tym człowiekiem (bohaterem), stał się moim autorytetem, imponuje mi, pragnę go naśladować, wzbudził moją sympatię.Pan Ambroży Kleks to osoba niezwykła.. daje najj ;* To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodać.. Do tej szczególnej szkoły uczęszcza 24 uczniów, których imiona zaczynają się na literę „A".. Jego ogromną czuprynę zdobią kolorowe włosy.. Logowanie.. Ocena Pana Kleksa Podobne tematy.. "Akademia pana Kleksa" to książka, w której wraz z panem Kleksem - niezwykłym nauczycielem i wynalazcą - bohaterowie opowieści odwiedzają baśniowe królestwa i przeżywają niewiarygodne przygody, a z każdej wyprawy wracają mądrzejsi.. Wszyscy, poza szpakiem o imieniu Mateusz - on jednak nie jest wcale uczniem.. Niestety zgubił magiczny guzik, dzięki któremu mógł z powrotem przyjmować ludzką postać.. Nie znosi Akademii i jej wychowanków, nie lubi obcinać im włosów.Opis mateusza z książki akademia pana kleksa.. Polecam rodzicom czytanie tej książki dzieciom przed snem.. 2010-09-19 14:01:26; Czy lubicie Pana Kleksa?. Pan Kleks to postać fantastyczna.. Wygląd: Adaś wygląda jak każdy dwunastoletni uczeń - nosi szkolny mundurek Akademii, czyli: granatową koszulę, długie białe spodnie, granatowe skarpetki i białe trzewiki.. Jest twórcą i gospodarzem Akademii Pana Kleksa.. 0 0 Odpowiedz.. Jest to postać niezwykła i bardzo barwna.. Ma dwanaście lat i prowadzi pamiętnik, w którym stara się opisać życie w Akademii.. Przed rozpoczęciem nauki w szkole pana Kleksa mieszkał z rodzicami i nic mu się nie udawało.Pan Kleks to niezwykła postać..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt