Napisz kartkę z pamiętnika stasia i nel
Zdarzyło się to w Afryce, za czasów Mahdiego, gdy już byliśmy wolni, a porywacze zabici.W imieniu Stasia napisz podziękowania dla jego ojca., Staś zachwala Nel nowe mieszkanie w baobabie "Kraków".. :) Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Kartka z dziennika Kapitana MacWhirra; Kartka z dziennika mitologicznego bohatera - jeden etap tułaczki Odysa; Podróż z dreszczykiem.. Przyjaźnił się z Arabami, później - w czasie wędrówki opiekował się Kalim i Meą.. Zaplanowane zostało przez Fatmy, żonę Smaila, który przyłączył się do zbuntowanego Mahdiego.. Opisz w niej jedną z przygód.. Jeśli nie wskazano ci konkretnego momentu z jego życia, do jakiego masz się odnieść, dobrze przypomnij sobie treść lektury i wybierz ciekawe wydarzenie, które obudziło w bohaterze żywe emocje.Napisz kartki z pamiętnika Stasia lub Nel o wybranym wydarzeniu z powieści .. Proszę, pomocy napiszcie dwie kartki w pamiętniku Nel lub Stasia i opiszcie krótko tak jak w pamiętniku.. Kobieta wraz z dziećmi usiłowała dołączyć do męża w Sudanie, jednak władze Egiptu nie zgadzały się na to.. Zapamiętałem je dobrze, ponieważ dotyczyło Nel, która była i zawsze będzie moim oczkiem w głowie.. Rozplakalam sie.. (1 - pan Linde, 2 - Staś, 3 - Nel, 4 - Gebhr, 5 - pan Tarkowski, 6 - Dinah) Sporządzamy o nim notkę do Wikipedii (7 informacji).. Po uwolnieniu z rąk Beduinów Isy, dzieci wraz z Kalim i Meą zdecydowali się dojść do oceanu..

Napisz kartkę z pamiętnika Nel .

Piszemy kartkę z pamiętnika, jaka mogłaby powstać w dniu 26 stycznia 1885.Napisz kartkę z pamiętnika Stasia i Nel.. Na początku września wyrwałem się, po skończonej pracy, z domu na kilka dni do Klerykowa.Staś był chłopcem towarzyskim.. Pomimo dużej troski chłopców o małą Nel, dziewczynka dostała ataku febry a po kilku tygodniach następnego.. Pamiętaj o 3 akapitach (wstęp, rozwinięcie i zakończenie).. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Napisz kartkę z pamiętnika Stasia po zabiciu lwa i porywacza Chamisa PROSZĘ TYLKO NIE KRÓTKIE !. Przeżyła z nim wspaniałe przygody i zawsze była pod jego opieką.. - wspomnienie Kalego o uwolnieniu i przyjaźni z dziećmi .. Odwagi dodawała mu myśl, że idzie na ratunek Nel i w nim spoczywa cała nadzieja.. Powiedzial iz go zabije aby oszczedzic mu cierpienia.. Pamiętam ten dzień jakby odbył sie wczoraj, a od tego momentu minęło już sporo czasu.. Opisz wybrane zjawisko przyrodnicze przedstawione w powieści H. Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy".. Napisz kartkę z pamiętnika na podstawie 21 rozdziału jak wjechali do kanionu i staś musiał zabić lwa a potem zabił porywaczy thx za pomoc ..

Portal z którmy zaliczsz maturę.Napisz kartkę z pamiętnika Stasia podczas podrózy .

Dzieci z początku nie podchodziły do słonia, lecz z czasem polubili go i nazwali King.. Lubił bawić się z ośmioletnią Nel.Porwanie Stasia i Nel nie jest przypadkowe.. Nel poprosiła Stasia, by wymyślił jak go stamtąd wydostać.Czasem zdarza się, że tematem wypracowania jest kartka z pamiętnika bohatera literackiego omawianej właśnie lektury.. PROSZE POMÓŻCIE .. Bardzo proszę o pomoc, to na jt.. Europejskie dzieci miały zostać wymienione na muzułmańską rodzinę.Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Przerażony Staś wiedząc, że to .Przydatność 50% Przeżycia i uczucia Marcina w czasie pobytu w Klerykowie - kartka z pamiętnika.. To co powiedzial Staś chwile później wprawilo mnie w oslupienie.. Do poznego wieczora siedzialam na skale i obserwowalam mojego przyjaciela.Zadanie: napisz kartkę z pamiętnika nel rawlison lub stasia tarkowskiego o najciekawszej przygodzie Rozwiązanie: w murzyńskiej wiosce minął kolejny dzień wędrówki wjechaliśmy w szeroki i bardzo gęstyPomożesz mi napisać kartkę z pamiętnika ( lektura w pustyni i w puszczy ) ?. !Chciałbym dzisiaj napisać o bardzo ważnym wydarzeniu z czasów mojej podróży z dzieciństwa..

... Staś i Nel znajdowali się ...Kartka z pamiętnika wybranego bohatera Losujemy bohatera.

Napisz opowiadanie wybranej przygody Stasia i Nel.. Staś obawiając się o zdrowie Neli postanowił, że zatrzymają się w baobabie otaczającym zeribę.. Przyjacielem Nel jest Staś, który ma 14 lat.. 0 0 10.11.2015 o 13:34 rozwiązań: 0 .W latach 1961-1962, reportażysta i miłośnik powieści Sienkiewicza, Marian Brandys, napisał dwie książki (Śladami Stasia i Nel oraz Z panem Biegankiem w Abisynii) z podróży do Afryki, podczas której odwiedził wiele miejsc opisanych u Sienkiewicza.Moim zdaniem najciekawszą przygodą Stasia i Neli w powieści Henryka Sienkiewicza " W pustyni i w puszczy" była historia zdobycia chininy dla Nel.. dla ludzi - nie tylko dla mnie i mojego brata Kleanta, ale także dla naszych służących, którym ciągle zalega z wypłatami.. Wybierz temat : - wspomnienie Stasia o panu Linde .. 0 ocen | na tak 0%.. Biedny King nie mógł sam się wydostać z wąwozu.. Dopytaj ; Obserwuj .. Dopasuj do niego dowolny rzeczownik w liczbie pojedynczeji w liczbie mnogiej i napisz w zeszycie zdania z obiema parami wyrazów.. jest rzekai dzięki temu mogłam się w końcu umyć.Trochę zimna woda,ale co z tego.Gdy wróciłam,Kali i Staś właśnie wracali z polowania.Upolowali wielką .. Towarzyszysz w podróży Stasiowi i Nel napisz dziennik z podróży Henryk Sienkiewicz Henryk Sienkiewicz W pustyni i w puszczy W .Po długich błaganiach chłopca przez dziewczynkę Staś nie zastrzelił zwierzęcia..

Podczas drogi natrafili na czas dżdżystej pory.Jak napisać kartkę z pamiętnika?

2011-10-23 19:47:32 kto mi napisze opowiadanie o dowolnej przygodzie Stasia I Nel i dotego jeszcze plan dam za to duzo punktuw :) 2009-04-27 14:04:16 Jak napisać kartkę z pamiętnika najlepszego dnia 2013-03-01 16:05:07Nel Rawilson to ośmioletnia dziewczynka.. Natrafił na Lindego, człowieka któryOpisz jedno z nich (kartka z dziennika).. 3.Artykuł: W pustyni i w puszczy - trasa podróży Stasia i Nel - mapa Wypracowania i ściągi.. Wyobraź sobie, że podróżowałeś razem z bohaterami powieści i napisz kartkę z pamiętnika Kryteria oceny: - oryginalny, ciekawy pomysł, - poprawna forma kartki z pamiętnika, - nawiązania do powieści W pustyni i w puszczy, - poprawność ortograficzna, interpunkcyjna i językowa, Mógłby też lepiej traktować zwierzęta - konie z naszej stajni są tak osłabione, że nie mogą ciągnąć powozu.. Możesz skorzystać z notatki z lekcji i wybrać jeden punkt planu.. Ma psa Sabę, który wygląda jak lew.. Musialam mu za wszelka cene przeszkodzic w tym pomysle.. Stwórz opis tego mieszkania., Opisz jedno zwierzę żyjące w Afryce., Geograf Linde pisze kartkę z pamiętnika na temat losu Murzynów schwytanych przez Smaina.. Po długiej podróży udało się Stasiowi dotrzeć do obozowiska.. Fragment dziennika; Ostatnie chwile - kartka z pamiętnika; Opis tego samego tygodnia podróży w formie dziennika i pamiętnikaŚladami Stasia i Nel - moja podróż po Afryce.. Mają to być wydarzenia np. jak znaleźli Kinga i co się działo na drugi dzień, albo np. jak spotkali lwa, czy jak Staś zabił tych ludzi .. plis .Napisz kartkę z pamiętnika Stasia Tarnowskiego.. Dzisiaj mieliśmy wyruszyć z Nel,do miejsca w którym miało dojść do spotkania z naszymi ojcami.Jednak zostaliśmy porwani przez naszego przyjaciela,któremu wierzyłem że jest .Jak Staś zdobył chininę dla Nel - „W pustyni w puszczy" Henryka Sienkiewicza.. Potrafił nawiązywać kontakty z ludźmi bez względu na rasę i pochodzenie.. Miał też pogodne usposobienie, był chłopcem wesołym.. Kiedy Nel była chora na febrę, Staś ją uratował.. Napisz rozprawkę w której przedstawisz własne poglądy dotyczące życia.. - wspomnienie Stasia o spotkaniu z Mahdim .. - wspomnienie Nel o Kalim i Mei .. Napisz rozprawkę, w której rozważysz, na czym poleg .. , "Ania z Zielonego Wzgórza"- Ania i Diana, "W pustyni i w puszczy"- Staś i Nel W .1.. Odpowiedz..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt