Napisz inne optymistyczne zakończenie janka muzykanta
Napisz inne, optymistyczne zakończenie utworu, w którym wyjaśnisz, w jaki sposób można było pomóc Jankowi.Wymyśl inne zakończenie noweli "Janko muzykant" H. Sienkiewicza 1 Zobacz odpowiedź 1 odpowiedź ilonoss Janko dostaje w prezęcie od lokaja skrzypki.Po pewnym czasie lokaj prosi jego matkę o rękę,która od razu się zgadza.. W noweli nie podaje się jego nazwiska, a jedynie wiejski przydomek „Muzykant", nadany mu przez mieszkańców wioski.Jej akcja toczy się w XIX wieku, a głównym bohaterem jest chorowity chłopiec Janko.Imiona własne mieszkańców, język, wykonywane czynności, sposób spędzania czasu i funkcja dworu wskazują na to, że akcja noweli rozgrywa się w polskiej społeczności, która żyje pod zaborem rosyjskim.. Znaczenie talentu muzycznego w życiu Janka Muzykanta.. 84% Wartość ważna dla młodego, współczesnego człowiekaJanko Muzykant - streszczenie, W ubogiej wiejskiej chacie przychodzi na świat wątły chłopiec o imieniu Janek.Zebrane nad położnicą kobiety wiejskie nie dają szans na przeżycie ani jej, ani narodzonemu dziecku.Napisz krótko dzieje Janka Muzykanta.. Napisz pracę na około 80 słów .. Inna z kolei ostrzegała, aby szybko ochrzcić dziecko, bo ono także wkrótce umrze.Janko Muzykant Przyszło to na świat wątłe, słabe.. Opowiadanie to krótka forma wypowiedzi narracyjnej, zawierającej wątek, na który składa się wiele powiązanych ze sobą wydarzeń.Janko Muzykant (Henryk Sienkiewicz)..

... Dobre zakończenie janka muzykanta; Błagam o szybką pomoc.

Tuż po urodzeniu dziecka wydaje się, że nie utrzyma się ono przy życiu, dlatego kobiety odbierające poród chrzczą Janka i wzywają księdza.Janko Muzykant jest tytułowym bohaterem noweli Henryka Sienkiewicza.. Był wątły, słaby i chorowity.. Zadanie dodatkowe: Jeśli masz ochotę, sprawdź swoje wiadomości z lektury tutaj:Przeczytaj lekturę uzupełniającą Janko Muzykant Henryka Sienkiewicza.. Konsultacje .Janko Muzykant już od 2,89 zł - od 2,89 zł, porównanie cen w 8 sklepach.. PRACĘ MUSZĘ WYSŁAĆ DO 23:00.Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Napiszę,jakie jest zakończenie noweli janka muzykanta i wyjaśnie co oznacza- przypomnienie pojęcia „nowela" i podanie dowodów na to, że „Janko Muzykant" jest nowelą.. Napisz optymistyczne zakończenie noweli pt. "Janko Muzykant" Plis muszę to mieć na poniedziałek Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.,,Janko Muzykant" Napisz inne, optymistyczne zakończenie utworu, w którym wyjaśnisz, w jaki sposób można było pomóc Jankowi i uchronić go przed śmiertelną w skutkach karą.. Ewa Kosowska podkreśla, że w tekście nie ma przeciwwskazań, aby rozpoznawać Janka jako .OCENA - 6/10 DOBRA „JANKO MUZYKANT" to lektura z mojego dzieciństwa, która pomimo upływu lat, wciąż wywołuje poruszenie i zasmuca..

Krótko o Mitologi ( Mit )Uł€ż szczęśliwe zakończenie noweli janko muzykant daje 6 punktów.

Porówananie cen produktów, opinie.. Charakterystyka Janka Muzykanta („Janko Muzykant" Henryka Sienkiewicza) Tragiczne dzieje zamku Horeszków.. Pracę możesz napisać na komputerze, w programie Word lub przesłać zdjęcie .Henryk Sienkiewicz Janko Muzykant 1. darek44; 12.05.2010 Bardzo istotnym elementem kompozycji noweli jest motyw skrzypiec, który pełni w utworze dwie funkcje.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone .A gdyby tak można było odmienić los Janka?. (Tak brzmi zadanie.. Urodził się na wsi w biednej rodzinie.. Opowiadanie.. Swoje zadanie prześlij do 18.05.2020r.. Gdy chłopiec przyszedł na świat, wszyscy myśleli, że umrze.. Matka Janka - biedna kobieta, która kocha swoje dziecko mimo jego wad, jednakże nie rozumie chłopca.78% Bronię, czy oskarżam Janka Muzykanta ("Katarynka") 78% Charakterystyka Janka Muzykanta.. Marzy o posiadaniu własnych skrzypiec i to marzenie staje się przyczyną jego śmierci.. Proszę .. NarodzinyPrzyszło to na świat wątłe, słabe.Kumy, co się były zebrały przy tapczanie położnicy, kręciły głowami i nad matką, i nad dzieckiem..

Treść całego utworu znajdziesz w poniższym linku: ... Wymyśl inne, optymistyczne zakończenie utworu.

PROSZĘ O NATYCHMIASTOWĄ POMOC!. Pani Szymonowa mówiła matce Janka, że nie pożyje ona długo po porodzie.. Streszczenie.. Postawiono ochrzcić go, nie czekając nawet na księdza.Wydanie Janka Muzykanta kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Zobacz inne Literatura dla dzieci i młodzieży, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.Janko Muzykant: znalezione produkty w cenie od 1,23 zł Odkrywaj dobre oferty na Ceneo.pl.. Polskie ziemiaństwo drugiej połowy XIX wieku, w swoich rodzinnych wsiach, nie wdrażało w czyn głoszonego przez pozytywizm hasła na temat pracy u podstaw.. Janko Muzykant to główny bohater noweli H. Sienkiewicza o tym samym tytule.. Kowalka Szymonowa, która była najmądrzejsza, poczęła chorą pocieszać:(2/2) Janko Muzykant - streszczenie, Następnego dnia chłopiec stanął przed sądem u wójta.. Utwór ten został napisany przez autora podczas pobytu w Paryżu, akcja toczy się w bliżej nieokreślonej polskiej wsi pod koniec XIX wieku i opowiada o wrażliwym i utalentowanym chłopcu, który miał szczególne zamiłowanie do muzyki.Charakterystyka Janka Muzykanta.. Pracę muszę wysłaćjeszcze DZISIAJ!. W pierwszej jest elementem sprawczym głównego zdarzenia, czyli samowolnego wejścia Janka do dworu i jego następstw, w drugiej jest przedmiotem .Akcja „Janka muzykanta" rozgrywa się w XIX wieku w małej polskiej wiosce..

Zadanie domowe Napisz inne, optymistyczne zakończenie utworu, w którym wyjaśnisz, w jaki sposób można było pomóc Jankowi.

Wójt i ławnicy nie chcieli sądzić, jak złodzieja, dziesięcioletniego Janka, który był wychudzony, wystraszony i nic nie rozumiał.Na zakończenie… 7.. Los podarował Jankowi Muzykantowi dość kłopotliwy „prezent".. Chłopiec od urodzenia był bardzo wątłym dzieckiem.. Przyszedł on na świat w bardzo biednej rodzinie chłopskiej, której na przednówku zwykle brakował jedzenia, dlatego też głód nie był dla niego czymś obcym.Janko Muzykant - charakterystyka • Janko Muzykant Główny bohater noweli, dziesięcioletni chłopiec, który posiada wyjątkowy słuch i talent muzyczny.. Głównym bohaterem utworu jest chłopiec o imieniu Janek, syn chłopów, który od urodzenia ma kłopoty ze zdrowiem.. Jako zadanie domowe napisz inne, optymistyczne zakończenie utworu, w którym wyjaśnisz, w jaki sposób można było pomóc chłopcu.. Sprawdź ceny w różnych sklepachSprawdź jak napisać opowiadanie, jakie występują jego rodzaje, zapoznaj się z przykładami tematów opowiadań.. Po co wiejskiemu chłopcu dusza artysty-muzyka?. 82% "Janko Muzykant" Henryka Sienkiewicza - opracowanie.. 83% Obraz życia dzieci wiejskich w XIX wieku - na podstawie "Dobrej pani", "Janka Muzykanta" i "Antka".. 3.1 40 głosów 40 głosów .Janko Muzykant - 10-letni chłopiec określany przydomkiem z racji zdolności muzycznych, jego matka, wójt, Stach.. Życie Janka było krótkie i ciężkie.. Mam nadzieję, że zmieścisz się w 5-8 zdaniach..Komentarze

Brak komentarzy.