Streszczenie z ani z zielonego wzgórza
Rozwiąż test i sprawdź jak dobrze znasz fabułę książki.. Lecz Maryla zwleka z tym cały dzień i daje Ani do wykonania wiele prac domowych.. Historia Ani z Zielonego Wzgórza rozpoczyna się w dniu, w którym rodzeństwo Mateusz oraz Maryla adoptują dziewczynkę.. Ania z Zielonego Wzgórza (Anne of Green Gables) 720p 01:28:49.. Jednakże gdy mężczyzna przyjeżdża po podopiecznego na stację, nie zastaje tam nikogo, z wyjątkiem rudowłosej dziewczynki Anne Shirley.„Ania z Zielonego Wzgórza" - streszczenie w pigułce Nieokrzesana fantazja Ani sprawiła, że okoliczny las, który mijała w drodze do Diany został zaludniony przez duchy.. Ania, nie Anna (2017) S01E01 PL .. "Ania z Zielonego Wzgórza" wydana została po raz pierwszy w 1908 roku, chociaż autorka pierwszą część powieści o losach rudowłosej dziewczynki zaczęła pisać już w roku 1905.Przedstawiamy streszczenie lektury Lucy Maud Montgomery - Ania z Zielonego Wzgórza.. "Ania z Zielonego Wzgórza" Czy na pewno wiesz wszystko o Ani Shirley?. Był surowym i nudnym nauczycielem.. sąsiadką Cuthbertów.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorce, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Streszczenie lektury "Ania z Zielonego Wzgórza"..

Lucy Maud Montgomery - Ania z Zielonego wzgórza.

Tagi dla tego testu: przygoda książka przyjaźń zabawa rodzina uczucie"Ania z Zielonego Wzgórza" to opowieść, którą znają niemal wszyscy.. Tymczasem Mateusz udaje się po dziecko na stację.. Autorka opisała w niej historię dziewczynki z domu dziecka, która znajduje dom.. Mimo iż od jej premiery minęło już ponad sto lat, dzieło Lucy Maud Montgomery wciąż .Ania z Zielonego Wzgórza (oryg.Anne of Green Gables) - powieść autorstwa kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery, pierwsza część cyklu powieściowego Ania z Zielonego Wzgórza, po raz pierwszy wydana w 1908.Polskie tłumaczenie ukazało się w 1911 roku nakładem Wydawnictwa M. Arcta (późniejsze M. Arct Zakłady Wydawnicze S.A.)Teddy Phillips - nauczyciel w szkole w Avonlea.. O przyczynach tej decyzji Maryla opowiada swojej sąsiadce - Pani Linde.. tu sprawdzisz swoją wiedze na temat przygód w pierwszej części serii "Ania z Zielonego Wzgórza"!. Streszczenie utworu.. Jednak często wpadała w tarapaty, a każda z nich stawała się prawdziwą przygodą.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Streszczenie.. L. M. Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza" - streszczenie "Ania z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery - plan wydarzeńAnia z Zielonego Wzgórza - streszczenie, plan wydarzeń.. poleca 83 % 7239 głosów..

2.Ania z Zielonego Wzgórza - streszczenie utworu Lucy Maud Montgomery - strona 5.

Quiz w Poczekalni.. Ania z Zielonego Wzgórza to pierwsza z serii powieści o przygodach Ani Shirley.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Wszystkim uczniom było wiadomo, że .Ania z Zielonego Wzgórza to powieść kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery.. Autorka opisała w niej historię dziewczynki z domu dziecka.. Za karę Ania późnym wieczorem musiała przejść z duszą na ramieniu przez Las Duchów.Ania Shirley - główna bohaterka powieści, poznajemy ją gdy w wieku jedenastu lat przybywa na Zielone Wzgórze i mimo pomyłki zostaje adoptowana przez Marylę i Mateusza Cuthbertów.. .Matthew i Marilla Cuthbert decydują się zaadoptować chłopca, by pomagał w pracy przy farmie zwanej Zielonym Wzgórzem.. ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA - KONTYNUACJA CZ 1 - cały film, polski lektor .. Dotychczas tarapaty i problemy, jakie stawały na życiu Ani wydawały się poważnymi zdarzeniami, ale przy tej tragedii to były zwykłe drobnostki i przeoczenia.ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA - DALSZE LOSY CZ 2 - cały film, polski lektor .. W końcu dziewczynka nie wytrzymuje czekania i Maryla oznajmia jej, że pozostaje na Zielonym Wzgórzu, i że po wakacjach dziewczynka pójdzie do szkoły.Ania z Zielonego Wzgórza to pierwsza z serii powieści o przygodach Ani Shirley..

Test z Ani z Zielonego wzgórza składa się z 18 pytań o różnym poziomie trudności.

Udostępnij.. Skomentuj.. Życzę wam powodzenia!. Skomentuj.. sprzedawczynią w sklepie pana Blaira.. (Kliknij aby rozwinąć opinię) ANIA W KRAINIE PRZYGÓD ,,Ania z Zielonego Wzgórza" to jedna z tych książek, które od lat uwielbiane są zarówno przez dzieci, jak i dorosłych, nie tracąc nic ze swej atrakcyjności i uroku, chociaż zmieniają się czasy i czytelnicy także się zmieniają.. Dorota 5 lat temu.. Najciekawszą, ale i najgorszą w skutkach, było upicie Diany podczas oficjalnego podwieczorku.Ania z Zielonego Wzgórza To jest test który pomoże wam sprawdzić wiadomości dotyczące książki sławnej pisarki Lucy Maud Montgomery "Ania z Zielonego Wzgórza".. Miłego rozwiązywania!. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorce, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Streszczenie szczegółowe „Ani z Zielonego Wzgórza" ostatnidzwonek.pl, Streszczenie opracowane na podstawie tłumaczenia Magdaleny Skarbek Rozdział pierwszy.Ania z Zielonego Wzgórza (STRESZCZENIE SZCZEGÓŁOWE) LivvLevries 4 lata temu..

Treść ...Ania z Zielonego Wzgórza - streszczenie utworu Lucy Maud Montgomery - strona 3.

01:25:00.Test z lektury „Ania z Zielonego Wzgórza".. Został nauczycielem w szkole w Avonlea, ponieważ jego wuj zasiadał w radzie szkolnej.. 9247 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Obejrzyj szczegółowe streszczenie Ani z Zielonego Wzgórza i zaoszczędź swój czas dzięki lekturek.pl!„Ania z Zielonego Wzgórza" - streszczenie Autor: Karolina Marlęga Serwis chroniony prawem autorskim Sąsiadka rodzeństwa Maryli i Mateusza Cuthbertów mieszkająca nieopodal gościńca Małgorzata Linde zdziwiła się, gdy pewnego popołudnia ujrzała Mateusza zmierzającego bryczką do miasta.Ania z Zielonego Wzgórza to dziewczynka, która dobrze radziła sobie w szkole i starała się być zawsze roztropną.. żoną pastora.. .Ania z Zielonego Wzgórza - Lucy Maud Montgomery - streszczenie Odcinek poświęcony jest przygodom 11-letniej dziewczynki - Ani Shirley, która trafia do Avonle.Ania z niecierpliwością wyczekuje momentu, kiedy Maryla powie jej, że pozostaje na Zielonym Wzgórzu.. Udostępnij.. Uwielbiałam bogatą w wyobraźnie Anie i jej przygody, uwielbiałam najlepszą przyjaciółkę ,,od serca" Dianę i zakochanego po uszy Gilberta.. Kim była Małgorzata Linde?. Najwięcej czasu poświęcał najstarszym dzieciom, które przygotowywały się do Queen's Academy.. 554 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Bohaterka to osoba nieprzeciętna, wyjątkowa, o niezwykle bujnej wyobraźni, bardzo wrażliwa na piękno przyrody i uczucia innych ludzi.Ania z Zielonego Wzgórza - streszczenie szczegółowe, Lucy Maud Montgomery Ania z Zielonego Wzgórza - streszczenie i opracowanie lekturyAnia z Zielonego Wzgórza - streszczenie.. Seria ta niewątpliwie należy do klasyki literatury dziecięcej.Jej autorką jest kanadyjska pisarka Lucy Maud Montgomery.. Ania jest ruda i piegowata, jednak z czasem z „Marchewki" zmienia się w piękną dziewczynę.. Quiz, który przeglądasz jest częścią serii..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt