Napisz opowiadanie twórcze na podstawie przypowieści
Temat: Piszemy opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści Wybierz jeden z podanych tematów.. Krótko mówiąc, to w nim puszczamy tą wodzę fantazji, często tworząc je na podstawie własnych bądź fikcyjnych przeżyć.Temat lekcji: Jak napisać twórcze opowiadanie na podstawie przypowieści?. Polecenie: Wyobraź sobie, że Twój ulubiony bohater mitów przeniósł się do XXI wieku i razem z Tobą przeżył niesamowitą przygodę.. Temat 1.. To nawiązanie może polegać na przedstawieniu dalszego ciągu przygód z udziałem znanych bohaterów lub napisaniu nowej wersji baśni lub legendy.- jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści - s. 269-271; - jak napisać charakterystykę - s. 35-37; - jak opisać przeżycia wewnętrzne - s. 70-72.. Boże Narodzenie mieli spędzić w Szwecji u rodziców Kaśki.Napisz opowiadanie z punktu widzenia jednej z postaci występującej w przypwieści o synu marnotrawnym 2012-09-19 15:10:58 Napisz opowiadanie wzorujące się na przypowieści o synu marnotrawnym ,ale rozgrywajaca sie współcześnie.. 79% Losy Małego Księcia - opowiadanie odtwórcze; 74% Opowiadanie - czym jest opowiadanie, struktura, jak napisać, analiza przykładowych opowiadań.Przydatność 65% Na podstawie ballady "Rybka" napisz opowiadanie czyniąc Krysię narratorem.. Uwzględnia cechy charakterystyczne gatunku, do którego się odnosiPrzed nami bardzo ważny temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?.

Napisz opowiadanie, nadaj tytuł swojemu tekstowi.

Przed przystąpieniem do pracy zapoznajcie się ze wskazówkami w załączniku oraz w podręczniku s. 269.Opowiadanie, w którym przyklad zycia codziennego opowiada o postępowaniu trzech sług z "Przypowieści o talentach".. Pamiętaj o budowie opowiadania oraz o limicie słów (minimum 100).. 4.Przypomnij sobie z klasy V „Mit o Syzyfie" lub „Mit o Demeter i Persefonie".Jak napisać opowiadanie, czyli opowiadanie i jego rodzaje.. 2010-10-01 16:15:21Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. To znaczy, że powinien mieć wstęp, rozwinięcie i zakończenie.. Trzech przyjaciół spotkało się na zakończeniu roku szkolnego w ostatniej klasie gimnazjum.. W każdym numerze omawiamy inną formę wypowiedzi wymaganą do egzaminu gimnazjalisty lub sprawdzianu ósmoklasisty.Opowiadanie twórcze na podstawie lektury, filmu itp. Wymyśl inne (nowe) wersje znanych mitów.. b) Wymyśl inne, zaskakujące zakończenie mitu o Prometeuszu.. Stosuje się je np. w przypadku gdy chcemy ukazać dalsze losy bohatera.. Pewien człowiek szedł z Jeruzalem do Jerycha i został napadnięty przez zbójców, którzy nie tylko go okradli, ale też zadali rany i prawie umierającego zostawili na drodze.Temat: Piszemy opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści..

Przeczytaj wzorcowe opowiadanie twórcze na podstawie mitu - str. 270.

Byłoby dobrze, żeby opowiadanie miało chwytliwy tytuł.Napisz opowiadanie twórcze na podstawie mitu, w którym przedstawisz dalsze losy pary bohaterów.. Ćwiczenia - do wyboru.. Formatowanie tekstu (będzie oceniane na informatyce) Tytuł: - wyśrodkowany,Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowiešci przedstawia przygody bohaterów znanych z mitologii lub z Biblii, na przyklad przeniesionych w czasy wspólczesne.. Na realizację tego tematu przeznaczymy 3 lekcje.. W gruncie rzeczy utrzymywali ze sobą kontakty od najmłodszego .78% Daniel Defoe "Robinson Crusoe" - opowiadanie odtwórcze.. Bez względu na to, jaki rodzaj opowiadania chcesz napisać, musisz pamiętać o tym, aby tekst był trójdzielny.. Opowiadanie napisz w zeszycie i wyślij zdjęcie do sprawdzenia do poniedziałku do godz.18.00.. a) Przeczytaj mit lub przypowieść biblijną, na podstawie której chcesz napisać swoje opowiadanie;Twórcze i odtwórcze Opowiadanie odtwórcze to to napisane na podstawie istniejącego utworu, a twórcze jest po prostu pisanym przez nas..

Opowiadanie odtwórcze.

Znajdziemy ją w Nowym Testamencie, a dokładniej w ewangeliach św. Mateusza, Marka i .Opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy to forma wypowiedzi, w której należy się odwołać do utworu wskazanego w temacie wypracowania.. Tomasz i Paweł otrzymują kieszonkowe, pierwszy starszy syn Tomasz zbiera na studia, zaś drugi - młodszy ani myśli oszczędzać, na studia także się nie wybiera, marzy mu się nowy motor i żaglówka.Szóstoklasiści już niebawem stworzą kolejną formę wypowiedzi pisemnej - opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. c) Tezeusz zostawił śpiącą Ariadnę na wyspie Naksos.Przypowieść o siewcy to jedna z wielu historii jakie opowiedział Jezus Chrystus swoim uczniom, apostołom.. DZIEŃ DOBRY!. Jeśli możesz opowiadanie napisz na komputerze i prześlij na moją pocztę na piątek.Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści przedstawia przygody bohaterów znanych z mitologii lub z Biblii, np. przeniesionych w czasy współczesne.. Opublikowano: 29 kwiecień 2020.. Jak potoczyłyby się losy Syzyfa, gdyby zrozumiał, że popełnił błąd,Lekcja do podręcznika "Nowe słowa na start"Na podstawie wybranej przypowieści biblijnej ułóż opowiadanie osadzone we współczesnych realiach Studia w wielkim mieście - na podstawie przypowieści o synu marnotrawnym..

Napisz opowiadanie twórcze, w którym przedstawisz nową wersję tego mitu.2.

a) Wymyśl zabawne zakończenie mitu o Syzyfie.. Opowiadanie twórcze na podstawie własnych przeżyćPrzypowieść o miłosiernym Samarytaninie (Łk 10, 30-37).. Kryteria sukcesu podaję niżej.. LEKCJA 14.. Moi Drodzy, Waszym zadaniem jest napisanie opowiadania twórczego na podstawie poznanego mitu lub przypowieści.. Państwo Kowalscy mieli dwóch synów.. Pracę należy napisać na komputerze w dostępnym edytorze tekstu.. Proszę wybrać jeden temat.. Język polski, Lekcja 2, 15.05.2020 katalogOjciec z mojego opowiadania to człowiek bardzo zapracowany, ale mający dobre serce i bardzo ufający swoim dwóm synom.. Pracę przesyłasz na piątek.. Napisz inne zakończenie mitu.. Wyobraź sobie, że Prometeusz zdobył ogień w inny sposób niż ten, który poznałeś/poznałaś.. MIT: PRZYPOWIEŚĆ: 3.Zapoznaj się ze wzorem opowiadania twórczego na podstawie mitu ze strony 270 w podręczniku.. Opowiadanie na podstawie mitu lub przypowieŠci Przydatne stowa, na przyk\ad: rozpoczynajace opowiadanie:Twoim zadaniem jest napisać opowiadanie twórcze na podstawie poznanego mitu lub przypowieści.. Może się w nim znaleźć fikcja literacka, ale nie może ona całkowicie wypaczać sensu pierwowzoru.. Sylwia Alasińska.. 1.Zapisz temat do zeszytu.. Dzisiaj prosiłabym Was o zapoznanie się z informacjami na temat takiego opowiadania ( str. 269) oraz przykładowym opowiadaniem twórczym na podstawie mitu (str. 270).OPOWIADANIE TWÓRCZE NA PODSTAWIE PRZYPOWIEŚCI .. Byli najbliższymi sobie kolegami z tego samego sąsiedztwa.. Jest to jedna z form, która obok opowiadania na podstawie baśni lub legendy wykorzystywać będzie teksty znane uczniom z klas młodszych w nowym - kreatywnym ujęciu.Więcej wskazówek i podpowiedzi, jak napisać opowiadanie twórcze, znajdziesz w VICTORZE 5/2019.. Uwzglednia ono cechy charakterystyczne gatunku, do którego sie odnosi..Komentarze

Brak komentarzy.