Sprawdzian z syzyfowe prace
Gdzie znajdowała się szkoła młodego Borowicza?. Rozpocznij quiz.. Zna omywidokwioskirodzinne znikłmuprędkozoczu;nagiewierzchołkilipsto ą-Test sprawdzający znajomość treści lektury - „Syzyfowe prace" Stefana ŻeromskiegoTest sprawdzający znajomość treści lektury - „Syzyfowe prace" Stefana Żeromskiego.. "Syzyfowe prace" Stefan Żeromski; Sprawdzian z lektury syzyfowe prace,,Kwiat Kalafiora" Streszczenie Krótkie; Mały Książe - Krótkie StreszczenieAutorem powieści „Syzyfowe prace" jest Stefan Żeromski.. Literatura Test z lektury "Syzyfowe prace" - poziom trudny .Plik test Syzyfowe prace.doc na koncie użytkownika poczta.anka • folder Syzyfowe prace • Data dodania: 6 maj 2012.. Quiz wiedzy o lekturze "W pustyni i w puszczy" nadesłany przez Panią Julię Tańculę na konkurs "Kto pyta - nie błądzi".Sprawdzian zawiera 12 pytań dotyczących treści lektury obowiązkowej S. Żeromskiego "Syzyfowe prace", omawianej najczęściej w klasie 2 gimnazjum.. Tytuł powieści Żeromskiego odnosi się do pracy rusyfikatorów, którzy chcą zwalczyć patriotyzm wśród polskich uczniów.Sprawdzian w wersji A i B umozliwiający podział klasy na dwie grupy.. „Syzyfowe prace" - utwór Stefana Żeromskiego jako powieść o dojrzewaniu, dorastaniu, pierwszych ważnych doświadczeniach młodych ludzi.Napisz recenzje lektury Syzyfowe prace 4-5 zdan nie wiecej!.

4.Sprawdzian z treści lektury "Syzyfowe prace" 1.

Skąd pochodził M. Borowicz ?. KasiolaYola 4 lata temu.. 2011-03-07 19:47:16 Cytaty z lektury '' Syzyfowe prace " 2009-11-05 18:59:16 Załóż nowy klubSprawdzian.. 2010-03-31 21:48:47; Jakie mogą by tematy rozprawek do lektury Syzyfowe prace "?. Test z lektury szkolnej "Syzyfowe prace" mający na celu sprawdzenie znajomości lektury.. Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. O co chłopki oskarżyły nauczyciela Wiechowskiego podczas wizytacji.. Jak nazywała się nauczyciel wstępnej klasy w gimnazjum klasycznym w Klerykowie, u którego Marcinek pobierał korepetycje przed egzaminami do tegoż gimnazjum?. Skomentuj.. Test składający się z 30 pytań dotyczących lektury.. Literatura "Balladyna" - test znajomości lektury.. Opis testu.. Powieść ta opowiada o metodach rusyfikacji w polskich szkołach oraz walce młodzieży z rusyfikatorami.Syzyfowe prace Termin odstawienia Marcina do szkoły przypadł na dzień czwarty stycznia.. WERSJA A. Wymień nazwiska trzech nauczycieli z klerkowskiego gimnazjum.. Października 1864 roku we Strawczynie.. Podaj jej przezwisko.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.. • Świat przedstawiony to postaci, wydarzenia, czas, miejsce..

Wykreśl zdania fałszywe: • „ Syzyfowe prace" to nowela.

• Andrzej Radek chodził do szkoły w Owczarach.Quiz z lektury "Syzyfowe prace" Odpowiedzi 1.. Sprawdza znajomość treści lektury S. Zeromskiego "Syzyfowe prace" oraz wymaga od ucznia właściwego dysponowania czasem (dotyczy ostatniego zadania).4.. Anna Strogowska 5.Kto podaje pomocną dłoń zrozpaczonemu Marcinowi?. Szukaj.. • Postacią mówiącą w „Syzyfowych pracach" jest podmiot liryczny.. Inne tryby testu.. Z niemego smutku matki, z miny o ca uda ącego dobry humorwnioskowałdoskonale,żewowe szkole,którąmutakzachwalano,przyobiecanych rozkoszy będzie nie tak znowu dużo.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.Test składający się z 30 pytań dotyczących lektury.. 2010-01-08 18:50:50; jak napisac charakterystyke marcina borowicz z lektury syzyfowe prace 2009-11-21 11:55:09; Sprawdzian z lektury Syzyfowe Prace?. "Syzyfowe prace" uważane są przez jednego z badaczy literatury za: a) powieść o zdawaniu egzaminu dojrzałości b) powieść z przełomowego etapu c) powieść o dojrzewaniu d) powieść o dorastaniu Rozwiązanie - "Wojnę scytyjską" wypowiedziała pani Stogowska: a) Rosjanom b) Polakom c) Niemcom d) Żydom .Gdy z wielkim trudem docierał do szczytu, głaz wymykał mu się z rąk.. Powieść została wydana w roku 1897 w czasopiśmie "Nowa Reforma"..

"Syzyfowe prace" - przetestuj swoją wiedzę.

Zaprzę-żono konie do malowanych i kutych sanek, główne siedzenie wysłano barwnym, strzy-żonym dywanem, który zazwyczaj wisiał nad łóżkiem pani, i około pierwszej z południaMicrosoft Word - Syzyfowe prace-test_z_treści.doc Author: maciek Created Date: 3/23/2005 12:57:14 PM .Sprawdzian ze znajomości lektury "Syzyfowe prace" Stefana Żeromskiego .. (imię i nazwisko ucznia, nr z dziennika) (wersja A) 1.. Sprawdź, ile pamiętasz!. 2. Podaj dwa przykłady sprzeciwu młodzieży wobec rusyfikacji.. W Owczarach.. „Syzyfowe prace" po raz pierwszy ukazały się w 1897 r. w „Nowej Reformie".. Literatura "Dywizjon 303" - test znajomości lektury.. Sprawdzian z treści „Syzyfowych prac" O co oskarżyły wiejskie baby nauczyciela Wiechowskiego?Syzyfowe prace • Testy i opracowania lektur • pliki użytkownika hobbit1980 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Marcin Borowicz.jpg, Sprawdzian ze znajomości lektury Syzyfowe prace.doc Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do .„Syzyfową pracą" można nazwać wysiłki zaborców, którzy dążąc do całkowitej rusyfikacji, zmagali się z oporem młodzieży i kiedy mogli sądzić, że są u celu i młodzi ludzie ulegli ich presji (np. początkowa sympatia Marcina dla rosyjskich nauczycieli), to dzięki takim osobom jak Zygier, który zniszczył ich starania .Z którym z bohaterów „Syzyfowych prac" chciałbyś się zaprzyjaźnić i dlaczego?.

Literatura "Syzyfowe prace" - test znajomości lektury.

Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.. Radek 6.Syzyfowe prace Termin odstawienia Marcina do szkoły przypadł na dzień czwarty stycznia.. Test wiedzy z lektury „Syzyfowe prace" .Sprawdzian znajomości lektury "Syzyfowe prace" S. Żeromskiego.. 16/20 piątka Mam nadzieję że jutro kiedy mam z tego sprawdzian będzie tak samo 😁 .Test z lektury szkolnej Syzyfowe prace.. Marcin Borewicz .. Kim była panna Stogowska?. Dlaczego pan Borowicz nie wynajął nauczyciela u siebie w domu dla Marcina.. 101 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. (1 pkt)a) udział ojca w powstaniu styczniowym b) matkę c) polski hymn d) historię powstańca z jego rodzinnych stron 30) Syzyfowa praca, to praca: a) bezowocna b) daremna c) bezsensowna d) wszystkie odpowiedzi sąpoprawneZobacz quiz: "Syzyfowe prace".. (1 pkt)SPRAWDZIAN ZNAJOMOŚCI TREŚCI LEKTURY „SYZYFOWE PRACE" STEFANA ŻEROMSKIEGO.. Obydwoje państwo Borowiczowie postanowili odwieźć jedynaka na miejsce.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Sprawdzian ze znajomości lektury "Syzyfowe prace" Stefana Żeromskiego .. (imię i nazwisko ucznia, nr z dziennika) (wersja A) 1.. Kto jest głównym bohaterem powieści "Syzyfowe Prace"?. 2010-04-20 21:11:51Syzyfowe prace „Syzyfowe prace" - streszczenie „Syzyfowe prace" Stefana Żeromskiego - streszczenie.. Zgadywanki Zdrapki Litery Przetrwania Opowiadania Losowy quiz.. Udostępnij.. Literatura Test z lektury "Syzyfowe prace" - poziom trudny.. Rozwiąż test.. Urodził się on 16.. • Utwór należy do epiki.. Na stronie znajdziesz tysiące innych quizów, testów wiedzy i sprawdzianów na różne tematy.. Za każdym razem Syzyf musiał swą pracę rozpoczynać od nowa..Komentarze

Brak komentarzy.