Imiesłowy sprawdzian + odpowiedzi
a) .Sprawdziany, testy, kartkówki, odpowiedzi, prace domowe, wypracowania, lektury,SPRAWDZIAN Z.. W swojej odpowiedzi uwzglednij reakcje i uczucia słuchaczy a także środki poetyckie zastosowane przez mickiewicza.Imiesłowowy równoważnik zdania .. Imiesłowów nie tworzy się od czasowników woleć, musieć.Sprawdzian gramatyczny - imiesłowy 1.Z podanych zdań wypisz imiesłowy i określ ich rodzaj.. Podkreśl imiesłowy nieodmienne.Imiesłowy .Sprawdziany z Języka polskiego • Sprawdziany Gimnazjum i Podstawówka • pliki użytkownika najlepsze1234 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Sprawdzian z czasownika Język polski.odt, Sprawdzian o wierszach Wersja dla nauczyciela.odt.. C - wspóBczesne i uprzednie D - wspóBczesne 4.. Zaloguj si .Sprawdzian gramatyczny - imiesłowy 1.Z podanych zdań wypisz imiesłowy i określ ich rodzaj.. Ćwiczenia utrwalające 1.. Czytając książkę, myślał o wakacjach - _____.. Które zdania są poprawne?. Materiał jest dostępny tylko dla nauczycieli, którzy mają uprawnienia do jego pobrania.Używamy cookies i podobnych technologii w celach: świadczenia usług i statystyk.. Przeczytawszy dokładnie regulamin, postanowiliśmy wziąć udział w ogłoszonym konkursie.Imiesłowy przymiotnikowe z „nie" pisze się łącznie.Zaznacz imiesłowy występujące w zdaniu: Idąc , omijałem wysuszone pranie, zawieszone przez kobietę ,grającą w siatkówkę, słuchawszy muzyki.Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Imiesłowy przysłówkowe ..

Imiesłowy drukuj ...2) imiesłowy , 3.

W podłoże wbijano drewniane pale.Sprawdzian dla gimnazjum - Części mowy i imiesłowy.. PrzysBówkowe dzielimy na .. Szukam odpowiedzi na pytania, dręczące mnie od dawna.Czasownik, imiesłowy - sprawdzian do klasy 1.rysując naryosowszy rozmawiając pozromawiałszy zarabiając zarobiwszy rozwiązując rozwiązawszy ąć - imiesłów współczesny wszy/ łszy - uprzedni burzący zburzony tworzący stworzony sprzątający posprzątany gotowany ugotowany Imiesłowy przymiotnikowe czynne mają końcówki: -ący, -ąca, -ące.IMIESŁOWY - sprawdzian dla klasy II gimnazjum IMIĘ NAZWISKO KLASA 1.. Sprawdzian znajomości lektury "Ojciec Goriot" Honore de Balzac'a.. Szukam odpowiedzi na pytania, dręczące mnie od dawna.. Nikt z młodzieży nie myślał szukać go po dworze, Każdy sobą zajęty śpieszył, gdzie kazano:Sprawdzian wiedzy o imiesłowach scenariusze lekcji Scenariusz lekcji języka polskiego sprawdzającej wiedzę o imiesłowach przymiotnikowych i przysłówkowych.Odwołując sie do tekstu zawartego w podreczniku (s. 77-81), zinterpretuj powiązanie historii i muzyk8i w koncercie Jankeila.. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.C - {adna z tych odpowiedzi nie jest prawdziwa ..

Wypisz imiesłowy i nazwij ich typ.

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 26200 razy.. Nagle usłyszałem cichy głos dochodzący zza drzwiImiesłów forma czasownika Imiesłowy dzielimy na przymiotnikowe i przysłówkowe Imiesłowy przymiotnikowe dzielimy na a czynne tworzymy je od czasowników.. Microsoft Word - pdf_Sprawdzian z imies.ow.w dla klasy I gimnazjum.docSprawdzian ze znajomości imiesłowów grupa I .. Z podanych zdań wypisz imiesłowy i podaj ich pełne nazwy.. A - uprzednie B - {adna z tych odpowiedzi nie jest prawdziwa .. #ojciecgoriot #honoredebalzac #lektury #lekturyszkolne.Materiał jest dostępny tylko dla nauczycieli, którzy mają uprawnienia do jego pobrania.. Krótki test wiedzy z imiesłowów.. Faza przygotowawcza.. Są czasownikami, bo określają czynności ale tak jak przymiotniki odmieniają się przez przypadki: biegnący, biegnącego, biegnącemu, o biegnącym.. ImiesBowy tworzymy od .. Chciałbym kupić obraz, namalowany przez Jana Matejkę.Imiesłowy - ćwiczenia.. Obok rysunków zapisz odpo-wiednie cyfry, a dowiesz się, które plemiona indiańskie budowały swoje domostwa w opisany sposób.. D - Czynne i bierne 3.. Inne tryby nauki.. Imiesłów przymiotnikowy.. Ukończywszy szkołę, podjął pracę w szpitalu -Żeby móc zrozumieć, czym są imiesłowy, każdy z Was musi przypomnieć sobie informacje na temat dwóch części mowy: 1. czasownika (na jakie pytania odpowiada, co to są osobowe formy czasownika i nieosobowe jego formy) 2. przymiotnika (na jakie pytania odpowiada, przez co się odmienia) ##### Ćwiczenie1Test Czasownik, imiesłów, rzeczownik, Rozdział II podręcznika Słowa na czasie - ćwiczenia dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu..

Podkreśl imiesłowy i określ ich typ.

Przebieg lekcji.. według mnie uważam iż sądząc po NICKU chodzisz do gimnazjum.W podanych zdaniach znajdź wszystkie imiesłowy, podkreśl je i dokładnie nazwij.. Mogę prosić o sprawdzian dla klasy 7 z wczoraj .Imiesłowy klasa 7 ćwiczenia na jutro!Imiesłowy - ćwiczenia.. Niżej wypisz je i dokładnie nazwij. ". A - Przymiotnika B - {adna z tych odpowiedzi nie jest prawdziwa .. Krótki test wiedzy z imiesłowów.. Zawiera 8 pytań.. Rower ma przebitą dętkę w przednim kole i skrzywioną ramę.. Charaktery , Klasa 7 , NOWE Słowa na start!. sciaga.pl menu.. Oglądając ulubiony serial, robiła szalik na drutach.. Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?. 1.Z podanego tekstu wypisz imiesłowy i określ ich typ: Mirek gapił się na odjeżdżający samochód.. Od podanych czasowników utwórz imiesłowy: dziwić się, płakać, wypić, namalować.minut i odpowiedzi na pytania uczniów dotyczące spraw organizacyjnych lub zrozumienia poleceń).. a) Idąc po górach, były piękne.. Ćwiczenie z gramatyki języka polskiego.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.. Rozpocznij test Tagi.. Ćwiczenie z gramatyki języka polskiego.. (imię, nazwisko, klasa) SPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOŚCI IMIESŁOWÓW.. Grupa A _____ imię i nazwisko _____ klasa _____ data Co wiemy o imiesłowach?. Pobierz (doc, 41,5 KB) Podgląd treści..

... Wypisz imiesłowy i nazwij ich typ.

Pobierz materiały: Sprawdzian.. Rozwiązawszy to zadanie, musiałem odpocząć.. Rozwiązawszy to zadanie, musiałem odpocząć.. profil Język polski.. #imieslowy #polski #slowa #czesci #mowy #nauka #memorizer #wiedza #imieslow.. b) Idąc po górach, uznał, że są piękne.pisanie, praca z tekstem, pytania, odpowiedzi.. C - rzeczownika D - czasownika 5.Imiesłowy uprzednie tworzy się od tematu czasu przeszłego czasowników dokonanych poprzez dodanie końcówki -wszy (jeżeli temat kończy się na samogłoskę) lub - łszy (jeżeli temat kończy się na spółgłoskę) np.: zrobiwszy, zjadłszy.sprawdzian dla kl. I gimnazjum - czasownik.. Imiesłowy przymiotnikowe i przysłówkowe .Sprawdzian dotyczący imiesłowów przymiotnikowych.. Pobierz.. Z podanego tekstu wypisz imiesłowy i nazwij ich typ.. Przekształć każde z podanych wypowiedzeń pojedynczych: - w wypowiedzenie podrzędnie złożone okolicznikowe, - w wypowiedzenie podrzędnie złożone z imiesłowowym równoważnikiem zdania, - w wypowiedzenie współrzędnie złożone.biegnący, miłujący, skradziony - to imiesłowy; Imiesłowy nie są odrębnymi częściami mowy.. profil Język polski..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt