Niebezpieczne sytuacje karty pracy




liczba pobrań: 3268. zaktualizowany: 01 lipca 2015.Moduł rozpoczyna się wprowadzeniem do tematu ilustrowanym grafikami przedstawiającymi niebezpieczne sytuacje w domu.. Pozwala on obgadać w bezpiecznej formie co można zrobić w sytuacjach zagrażających lub po prostu nieprzyjemnych.. , Odkrywamy tajemnice zdrowia , Klasa 4 , Tajemnice przyrody , Przyroda , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , strona 1 , dlanauczyciela.plNiebezpieczne sytuacje 1 • pliki użytkownika tygrysekjola przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • 19.jpg, 22.jpgKarta pracy do lekcji 56.. Dzieci otrzymują sylwety buziek mimicznych: uśmiechniętą i smutną.„Twoje sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach"- teraz każdy otrzyma kolejna kartę pracy (załącznik 4)- przeczytaj i wybierz te propozycje, które ty stosujesz.. Karty pracy: - Z pośród 4 sytuacji zadaniem dzieci jest skreślenie tych, gdzie zachowanie dzieci jest niebezpieczne (zabawa nożyczkami, wspinanie się na szafę).rozwijanie umiejętności dostrzegania niebezpiecznych sytuacji i zachowań w otoczeniu i życiu codziennym ucznia, .. karty ćwiczeń dla grup.. Metody : s ł owne-rozmowa,wypowiedzi dzieci , obja ś nienia .4.. 4.- wie , jak takich sytuacji unika ć.. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu.35 Karty pracy Zalety Kart pracy: podsumowanie bezpośrednich działań dzieci w czasie zajęć, zabaw dydaktycznych, ..

"Niebezpieczne sytuacje" 533 KB.

Temat tygodnia (z podstawy programowej) Społeczeństwo - Role społeczne 3.. Stąd - syzyfowa praca.. Nauczycielka wyjaśnia dzieciom, że ma dla nich zagadkę.Ćwicz.. - potrafi poda ć inne sytuacje niebezpieczne odnosz ą c si ę do w ł asnej osoby .. Włącz tryb tekstowy dla czytników .. Pierwsza pomoc, 3.. Cztery podstawowe etapy działania.. „Odkrywamy tajemnice zdrowia" Tagi: karty pracy do scenariuszy lekcji: Dostęp dla zalogowanych.. Czas trwania zajęć 3h 2.. Sytuacja dydaktyczno - wychowawcza: 1.Dzieci tworzą krąg na dywanie.. Proszę o podniesienie ręki celem sprawdzenia, które style radzenia sobie, dominują w grupie.Substancje niebezpieczne, czyli każda ciecz, gaz lub ciało stałe stanowiące zagrożenie dla zdrowia lub bezpieczeństwa pracowników, znajdują się w niemal wszystkich miejscach pracy.W całej Europie miliony pracowników mają styczność z czynnikami chemicznymi i biologicznymi, które mogą im szkodzić.Arkusz papieru przedstawiający dom, obrazki z meblami, sprzętami RTV i AGD, karty pracy do wypełnienia (sprzęty elektryczne, substancje trujące, przedmioty ostre, przedmioty gorące), etykiety z nazwami pomieszczeń domowych, spis zasad bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych, obrazki informujące o zagrożeniach, pisaki, klej .praca w grupach, pokaz z objaśnieniem, ćwiczenia praktyczne..

i karty pracy kl. 1-3.

Jeśli masz długie włosy, koniecznie zwiąż je przed rozpoczęciem pracy w kuchni.. Temat: Zasady postępowania na miejscu wypadku- tablica edukacyjna pt. „Sytuacje niebezpieczne dla dzieci", - plansza edukacyjna „Uwaga!. Wysokie napięcie!". Elementy przykładowego zestawu opatrunkowego.W poniższym dziale znajdziesz informacje dla podróżujących przygotowane przez polskie placówki dyplomatyczne we współpracy z MSZ.. Dokładamy wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu dane były rzetelne, wyczerpujące i aktualne.W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies.. Temat zajęć Bezpieczeństwo ucznia w szkole, w domu, na ulicy.. Seria: Tajemnice przyrody (szkoła podstawowa klasy 4-6 / przyroda) Poziom: Klasa 4 / 6. .. które nauczą dzieci rozpoznawać sytuacje potencjalnie niebezpieczne oraz pokażą sposoby postępowania i reagowania w podobnych przypadkach.. Przejdź do poprzedniej ilustracji Przejdź do następnej ilustracji.O niektórych, trudnych sytuacjach w życiu młodego człowieka, trudno jest rozmawiać wprost.. się, że jest interesujący, tymczasem okazuje się, że ta osoba może mieć wobec nas złe zamiary.. Jak sobie radzić w niebezpiecznych sytuacjach?. - poprawnie pos ł uguje si ę karta pracy -rozpoznaje sytuacje , nakleja podpisy ..

Karta pracy nr 60.

5 lekcja-multimedialna do karty pracy -jak-bezpiecznie-korzystac-z-gazu-wody-i-urzadzen-elektrycznych 5 karta pracy Jak bezpiecznie korzystać z….. Karta pracy 4 Sytuacje niebezpieczne Karta pracy 4 Sytuacje niebezpieczne .Karta pracy 26/7 (poz. 2) - Relacje z rówieśnikami ; Karta pracy 34/2 (poz. 2) - O złości na starszego brata ; Karta pracy 35/5 (poz. 2) - Bezpodstawne oskarżenia ; Karta pracy 61/3 (poz. 2) - O odpowiedzialności za pupila i niedotrzymaniu słowa; Karta pracy 74/9 (poz. 3) - Ocena zachowań lany poniedziałek; Karta pracy 75/10 (poz. 3 .Praca na wysokości - w rozumieniu przepisów, jest to praca wykonywana na powierzchni znajdującej się na wysokości co najmniej 1,0m.. Łańcuch ratunku, 2.. Przed przystąpieniem do opowiadań, zachęcamy Cię, byś zapoznał się z wprowadzeniem do tematu.Metody pracy: zajęcia prowadzone są przy wykorzystaniu takich form pracy, jak: dyskusja, burza mózgów, praca w parach i grupach, rundka, odgrywanie scenek, analiza historii, prace plastyczne, miniwykłady i podsumowania.. nad poziomem podłoża.. (Czynności świadka wypadku - patrz slajdy 3.). Czynności doraźne, 4.. Dziecko: − nazywa miejsca przedstawione na zdjęciach i to, co znajduje się pod nimi, − łączy zdjęcia z odpowiednim krajobrazem, − koloruje muszelki, liczą je i pokazuje ich liczbę na palcach..

- karty pracy, - tamburyn.

Syzyf, strącony do Tartaru, musiał wtaczać ciężki głaz na górę, ale gdy kamień był już u celu, spadał w dół.. praca w grupach, ćwiczenia praktyczne.. Syzyfowa praca to trudny, ale bezowocny wysiłek, ciężka praca, nie dająca rezultatów.Uczniowie wskazują inne niebezpieczne sytuacje związane z zabawą oraz miejscem zabawy.. Praca plastyczna - Wakacje w górach6 Uzależnienia są groźne 6 Informacje do lekcji Uzależnienia są groźne 6 karta pracy Uzależnienia są groźne.. *zna niebezpieczne miejsca w szkole, w domu i na ulicy *zachowuje si ę asertywnie *wymienia numery telefonów alarmowych *potrafi udzielić I pomocy *wie, do kogo zwróci ć si ę w trudnych sytuacjach *zna zasady kultury *bezpiecznie zachowuje si ę w szkole, w domu , na ulicy *potrafi wyci ąga ć wnioski z ró żnych sytuacji Formy pracy:Scenariusz zajęć zintegrowanych, prowadzonych metodą pytań i doświadczeń w ramach szkolnego programu Uniwersytetu Dzieci dla klasy II 1.. NieKarty pracy indywidualnej: - podpisywanie ilustracji przedstawiających dyscypliny sportowe/dobieranie etykiet do ilustracji przedstawiającej narty, łyżwy, sanki - odwzorowywanie pisma - układanie zdań z rozsypanki wyrazowej - samodzielny pisanie/odnalezienie liter (s, n, ł) w zbiorze liter.W końcu rozgniewał władcę Olimpu tak bardzo, że bóg ukarał plotkarza.. Środki ochrony osobistej ratownika, 5. i najbli ż szego ś rodowiska ( przedszkole , dom ).. We wszystkich zaproponowanych ćwiczeniach brano pod uwagę możliwości rozwojo-we dzieci.Sytuacje, takie jak ta opowiedziana przez Wiki, mogą okazać się wyjątkowo niebezpieczne i zdarzają się nawet tym, którzy starają się być w sieci rozsądni.. Wykorzystanie komiksu to jeden z pomysłów na pracę z dzieckiem, który z powodzeniem można wykorzystać.. Jak zachowujemy się podczas ich, będąc w domu i poza nim.. Rozmawiając z dzieckiem o możliwych reakcjach postaci przedstawionych .Karty pracy • Bezpieczeństwo • pliki użytkownika aleksandranut przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • sam w domu od przedszkolanki.jpg, niebezpieczne sytuacje.JPG- Łączenie sytuacji niebezpiecznych z sylwetą odpowiedniej służby ratunkowej, którą wzywamy na pomoc (policjant, strażak, lekarz).. 7) Podział dzieci na grupy i rozdanie do wypełnienia kart pracy stosowanie do możliwości uczniów ( zindywidualizowanie pracy i dostosowanie zadań do możliwości wychowanków) a) .Podręcznik, karta pracy, zdjęcia roślin, zwierząt, grzybów trujących, bandaże, trójkątna chusta, środki dezynfekcyjne, opakowania po środkach czystości.. Pracę musiał zaczynać od nowa.. Przebieg lekcji: í.Pogadanka wstępna- jaki niebezpieczne zjawiska pogodowe mogą zagrażać?. dyskusja, praca w grupach..



Komentarze

Brak komentarzy.