Kartkówki z ułamków dziesiętnych
Operację tą wykonujemy w taki sam sposób, jak dodawanie i odejmowanie liczb całkowitych, z tą różnica, że liczby pod sobą zapisujemy, by przecinek był pod przecinkiem, jedności pod jednościami.Test jednokrotnego wyboru - ułamki dziesiętne.. Ułamki okresowe", plik: kartkowka-zaokraglanie-ulamkow-dziesietnych-ulamki-okresowe.doc (application/msword) Matematyka z kluczemDzielenie ułamków dziesiętnych - Zadanie 1.. Przykładowe zadania z mnożenia i dzielenia ułamków dziesiętnych mnożenie i dzielenie ułamków.. Test - ułamki dziesiętne.. Formularz kontaktowy.. Od zera do 1 to całość 1 podzielona na 10 odcinków po \frac{1}{10}=0,1 każdy.. Ile km przebył każdy z nich i jaka jest odległość między nimi?. Każdą z nich pocięła na 4 równe kawałki.. Sprawdzian kl. V A Grupa A Imię i nazwisko .. Kontakt z redakcją .Kartkówka 5 klasa ułamki dziesiętne .. Anna Szymańska; Kartkówka VI - Wyrażenia algebraiczne Alicja Pacan; Kartkówka z działań na ułamkach dziesiętnych klasa 5,6 Anna Pilny; Kartkówka z matematyki klasa 4 Elżbieta Fałat; Kartkówka z prawdopodobieństwa - klasa 3 LO, zakres podstawowy Monika RudominaLiczby dziesiętne (zapis słowny i cyframi, porównywanie i oś liczbowa) Cechy podzielności, wielokrotności i dzielniki.. 3.3 Rozwinięcie dziesiętne .. 3.3.2 Porównywanie ułamków .. Klasówki (4) 4.. Czytaj więcej.. Obejmuje treści takie jak: zapisywanie i odczytywanie ułamków zwykłych, porównywanie ułamków zwykłych, zamiana jednostek długości i masy, działania na ułamkach dziesiętnych (dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie), procenty a ułamki, działania na ułamkach .Przybliżenia dziesiętne, klasa szósta..

Mnożenie i dzielenie ułamków dziesiętnych.

Rozkład liczb na czynniki pierwsze .. Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi.W tym kanale znajdziesz pełny wykład - 100% lekcji - z Matematyki dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.. P.S. Znak * oznacza mnożenie.Sprawdzian dla kl V: Dodawanie i odejmowanie ułamków dziesiętnych.. Zadanie 1/20 .. Dam ją pani jutro.. Działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych .. Prawa autorskie podlegają ochronie przewidzianej w ustawie z dnia 4 lutego 1994r.. Życzę powodzenia i owocnej pracy!. Pierwszy przejechał 0,32 odległości między tymi miastami, drugi 0,45 tej odległości.. Podaj przybliżenie dziesiętne z dokładnością do: części tysięcznych: 34,0365; 8,9677; 6,9999; 25,1414; 48,5858; Kto .Zapisywanie ułamków dziesiętnych - archiwum zip; Szacowanie - rachunki na zawołanie - archiwum zip; Jak to z przecinkiem było… (działania na ułamkach dziesiętnych) - artykuł z czasopisma „Matematyka w Szkole" - zobacz na :) dzisiaj kartkówka z dodawania i odejmowania ułamków.. zadanie 6 Zapisz w postaci wyrażeń dwumianowanych: a) 18,35 m = 18m 35cm b) 448 dag = 4kg 48dag c) 267 gr = 2zl 67grUłamek z liczby Zamiana ułamków dziesiętnych na zwykłe Zamiana ułamków zwykłych na dziesiętne Dodawanie ułamków dziesiętnych (trudne) Odejmowanie ułamków dziesiętnych (trudne) Dodawanie i odejmowanie ułamków dziesiętnych - puzzle Mnożenie ułamków dziesiętnych Dzielenie ułamków dziesiętnych Potęgowanie ułamków .B..

Mnożenie ułamków zwykłych.

Kartkówka 3 (klasa V) - Liczby dziesiętne (zapis słowny i cyframi, porównywanie i oś liczbowa) .Plik ułamki dziesiętne kl. 5.docx na koncie użytkownika lasecka.iwona • folder sprawdzian • Data dodania: 22 maj 2014 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Test z ułamków na poziomie gimnazjum.. Szalone Liczby to strona matematyczna, na której znajdziesz nie tylko wyjaśnienie zagadnień matematycznych, ale także ćwiczenia, sprawdziany i całą masę innych pomocy naukowych.Sprawdzian z ułamków zwykłych i dziesiętnych 34 KB: wersja 2 : 3 maj 2011, 10:56: Przemysław Szlagor: Ċ: ulamkizwykleIII.pdf Wyświetl Pobierz: Sprawdzian z ułamków zwykłych - III wersja 50 KB: wersja 2 : 3 maj 2011, 11:02: Przemysław Szlagor: Ċ: ulamkizwykleII.pdf Wyświetl Pobierz: Sprawdzian z ułamków zwykłych - II wersja 36 KB .Dzisiaj daruję Wam kartkówkę z ułamków zwykłych, za to spodziewajcie się po świętach kartkówki z działań na ułamkach zwykłych i dziesiętnych.. Wykonaj dzielenie ułamków dziesiętnych: a) 0,3945:0,08 b) 4,127:0,75 c) 78,17:0,016 d) 0,09941:0,0011 e) 893,1:0 .Dodawanie i odejmowanie ułamków najłatwiej wykonuje się sposobem pisemnym (gdy brak kalkulatora)..

Dzielenie ułamków zwykłych.

zamiana ułamków zwykłych na dziesiętne (14) zaokrąglanie (9) zegar (9) zliczamy (1) złudzenia (2) Szukaj na tym blogu.. Sprawdź ile potrafisz!. na dolę jest 1 grupa i kartkówka :/ dla ludzi typu niech się nauczy itd:nie ma na to czasu :/ jak ktoś ma będę wielbić .Sprawdzian z Ułamków zwykłych i ułamków dziesiętnych (na podstawie podręcznika z wydawnictwa Operon).. Powodzenia:) Tomasz D. GwiazdaKartkówka 29, grupa A i B wraz z kartą odpowiedzi.. Kartkówka zawiera zadania sprawdzające stopień opanowania przez ucznia aktualnie przerabianego materiału.. Zapisz cyframi podane liczbyZadania i ćwiczenia z matematyki - klasa 4.. W środę kolejna kartkówka z mnożenia ułamka przez liczbę naturalną, skracania i rozszerzania ułamków.. Pamiętajcie, że dodajemy lub odejmujemy tylko liczniki, a mianownik pozostaje bez zmian.. W tym kanale znajdziesz pełny wykład - 100% lekcji - z Matematyki dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.. Moja siostra ma jutro poprawę z matematyki i wypytała wszystkich o 2 grupę w kartkówce którą poprawia (ponieważ pani im każe uczyć się 1 i 2 grupy) nikt jej nie pomógł ma ktoś może odpowiedzi przynajmniej na 4?. Obejmuje temat: dzielenie ułamków dziesiętnych przez 10, 100, 1000..

Dodawania i odejmowanie ułamków dziesiętnych."

Obserwuj przez e-mail.. Praca domowa - przeczytać tekst.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!równania z jedną niewiadomą, gry tabliczka mnożenia, matematyczne zoo klasa 4, zadania matematyczne dla klasy 1, dodawanie i odejmowanie w zakresie 10, tabliczka dzielenia do 100, dodawanie liczb całkowitych, zadania dla pierwszoklasisty, mnozenie ulamkow, mnożenie ułamków zwykłych, figury przestrzenne, tabliczka mnożenia do 30, matematyka zoo, dodawanie i odejmowanie w zakresie 20 .Pobierz kartkówkę wraz z odpowiedziami „Ułamek dziesiętny.. Opinie naszych użytkowników.. Seria: Matematyka z kluczem : Poziom: Klasa 5: Dział: 4.A „Ułamek dziesiętny.. 3,35 3,75 3,25 3,15Sprawdziany 15 - minutowe z matematyki z zakresu ułamków dziesitnych do V klasy szkoły podstawowej Rzd I Zadanie 1.. Dodawania i odejmowanie ułamków dziesiętnych .Kategoria: Kartkówki.. o prawie .Kartkówka kl.VI- liczby nat., kolejność wykonywania działań, równania.. Ułamki zwykłe - powtórzenie * KARTKÓWKI - KLASA VI.. Kartkówka (klasa VI) - Droga, prędkość, czas .. grupa 1 i 2 dla klasy 5 | .PDF | Karkówka dostępna jest w formacie PDF, gotowy do wydrukowania.. 3 · 3 B. żadnemu z wymienionych D. Kasia pocięła arkusz papieru na 4 równe części.. Droga .Ułamki - pomoce i ćwiczenia dla dzieci do wydruku.. Każdy z otrzymanych kawałków również podzieliła na 4 części.Mam kartę z numerem 72.. Rozszerzanie, skracanie, ułamki w zadaniach.. Ile wynosi x.. W ten sposób napiszecie 2 kartkówki zamiast jednego dużego sprawdzianu.. Nazwa Adres e-mail * Wiadomość * Obserwatorzy..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt