Kartkówka dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych
Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi.. Jedyny w Polsce tak rozbudowany portal pomagający uczniom w gimnazjum i liceum w nauce matematyki.. Materiał zawiera materiał metodyczny (obudowany ilustracjami, animacją) pokazujący sposób dodawania i odejmowania ułamków o jednakowych mianownikach oraz odejmowania od liczby naturalnej ułamka zwykłego.. Liczby .Dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych o różnych mianownikach - Matematyka S.P.. Odpowiedz.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!dla uczniów klasy pi ątej z zakresu ułamków zwykłych.. Mnożenie przez liczbę naturalną.. TRENING:Kartkówka 28, grupa A i B wraz z kartą odpowiedzi.. Wystarczy dodać oddzielnie części całkowite i oddzielnie części ułamkowe.Skracanie ułamków zwykłych - puzzle Rozszerzanie ułamków zwykłych Wskaż największy ułamek (różne liczniki i mianowniki) Porównywanie ułamków zwykłych o różnych licznikach i mianownikach Dopasuj liczbę mieszaną do ułamka niewłaściwego Dodawanie ułamków zwykłych Odejmowanie ułamków zwykłych Mnożenie ułamków .Kartkówka „Dodawanie i odejmowanie ułamków", plik: kartkowka-dodawanie-i-odejmowanie-ulamkow.pdf (application/pdf) Matematyka z kluczemPorównywanie ułamków; Wpisz ułamki rosnąco; Rozszerzanie ułamków ; Skracanie ułamków zwykłych ; Ułamki na osi liczbowej; Dodawanie ułamków o tych samych mianownikach ; Odejmowanie ułamków o tych samych mianownikach ; Uzupełnij dodawanie ułamków o równych mianownikach; Sekundy, minuty, godziny..

Lena XD.Dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych.

Kartkówka !. Sprawdź, ile potrafisz!. OMG myślałam że będzie lepiej a tu trójaaa.. i Gimnazjum .. Droga, prędkość, czas * SPRAWDZIANY / KLASÓWKI - KLASA V. ODEJMOWANIE UŁAMKÓW O JEDNAKOWYCH MIANOWNIKACH.. Proste, odcinki, kąty.. Poprzednia strona Porównywanie ułamków zwykłych.KARTKÓWKI - KLASA VI.. I jak to wszystko się oblicza ?to jest ekstra ja z tego za kartkówkę dostałam 6; .. dodawanie ułamków zwykłych, dodawanie ułamków zwykłych o różnych mianownikach, dodawanie ułamków kalkulator, dodawanie ułamków o różnych mianownikach klasa 5, odejmowanie i dodawanie ułamków, dodawanie ułamków zwykłych przykłady, dodawanie ułamków o różnych .. W dodawaniu i odejmowaniu „bierze udział" licznik, mianownik pozostaje bez zmiany.. PrzykładyDodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych - Sprawdzian - Klasa 4 (8 zadań) Ułamki zwykłe - Sprawdzian - Klasa 4 (14 zadań) 62.. Jeżeli ułamki mają różne mianowniki, to żeby je dodać lub odjąć, to należy je wcześniej sprowadzić do wspólnego mianownika.Na tej lekcji powtórzymy zasadę dodawania i odejmowania ułamków o tych samych mianownikach.. BP 2 Skracanie ułamków.. Ułamek danej liczby naturalnej.. Opinie naszych użytkowników.. Dodaj komentarz .. Nr zadania Badana czynność Kategoria celu Poziom wymagań 1 Dodawanie ułamków o jednakowych mianownikach..

Dzielenie ułamków zwykłych.

CP 5 Odczytanie współrzędnej .Sprawdzian dla kl V: Dodawanie i odejmowanie ułamków dziesiętnych.. trzy całe - jedną drugą= osiem całycz-trzy czwarte= sześć całych-jedną dziewiątą= dziesięć całych-trzy czwarte= siedem całych-jedną piątą= sześć całych-osiem dziewiątych= pięć całych-siedem dziesiątych= dziesięć całych-dwie dziesiąte= trzynaście całych-pięć dziewiątych= jedna cała -jedną trzeciom= 3 całe-jedną .Drodzy uczniowie 4B, jutro 13.05.2019 - poniedziałek - będzie kartkówka z dodawania i odejmowania ułamków zwykłych o jednakowych mianownikach.. Dzieci na urodzinach jadły tort.. Sprawdzian kl. V A Grupa A Imię i nazwisko .Dodawanie ułamków zwykłych o tych samych mianownikach - przykłady 06:59 Dodawanie liczb mieszanych o jednakowych mianownikach w części ułamkowej 07:52 Dodawanie ułamków zwykłych o jednakowych mianownikach - zadania tekstowe 08:20 Odejmowanie ułamków o tych samych mianownikach - wprowadzenie 03:55Działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych - Matematyka Szkoła Podstawowa i Gimnazjum .. Mnożenie i dzielenie ułamków dziesiętnych.. Formularz kontaktowy.. Do rozwiązania będzie 10 przykładów (5 na dodawanie i 5 na odejmowania).Dodawanie i odejmowanie ułamków dziesiętnych Proste działania na ułamkach dziesiętnych można wykonywać w głowie..

Mnożenie ułamków zwykłych.

Figury, bryły.. Obejmuje temat: odejmowanie ułamków dziesiętnych sposobem pisemnym.. Działania pisemne.. Dodawanie ułamków zwykłych o różnych mianownikach #1 .. Potrzebne na jutro !. (po południu), Dodawanie z rozpisywaniem w zakresie 20, Odejmowanie z rozpisywaniem w zakresie 20, Dodawanie z przekraczaniem progu dziesiątkowego, Odejmowanie z przekraczaniem progu dziesiątkowego, Dodawanie z rozpisywaniem w zakresie 30, Odejmowanie z rozpisywaniem w zakresie 30, Zaawansowane zadania tekstowe z dodawania i odejmowania w .Dodawanie i odejmowanie Dodajemy i odejmujemy ułamki o jednakowych mianownikach Odejmujemy ułamki o tych samych mianownikach .. zamiana ułamków zwykłych na dziesiętne (14) zaokrąglanie (9) zegar (9) zliczamy (1) złudzenia (2) Szukaj na tym blogu.. Liczby całkowite.. Dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych o różnych mianownikach .- skracanie ułamków zwykłych - zamiana ułamków niewłaściwych na liczby mieszane - porównywanie ułamków zwykłych 1.. Oblicz: 2.. Publikujmy rozwiązania zadań matematycznych oraz testy z matematyki.Tutaj możesz wykonać podstawowe działania na ułamach ułamków, czyli dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie.Podaj licznik i mianownik obu ułamków, wybierz rodzaj działania a następnie wciśnij przycisk Oblicz.Odejmowanie ułamków zwykłych..

Dodawanie i odejmowanie ułamków o różnych mianownikach.

C P 3 Opisywanie za pomocą ułamka zaznaczonej części figury.. Mnożenie ułamków zwykłych (także mieszanych).Dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych (na poziomie ucznia klasy 5) Dodawać i odejmować możesz wyłącznie ułamki o jednakowych mianownikach.. 4.1 Test Dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych.. Jeżeli dwa ułamki mają ten sam mianownik, to wtedy dodajemy je sumując liczniki.. BP 4 Porównywanie ułamków o różnych mianownikach.. Odejmujemy liczniki, a mianownik pozostawiamy bez zmian.. Rozszerzanie, skracanie ułamków, porównywanie liczb.. Skróć ułamki: a) przez 2 b) przez 3: 2. .. Karta pracy - dodawanie i odejmowania ułamków zwykłych i liczb mieszanych 1.. Kasia zjadła całego tortu, Zosia a .Powtórz dodawanie i odejmowanie ułamków z interaktywnym testem MegaMatmy.. 1.2.3 Test Dodawanie i odejmowanie liczb wymiernych dodatnich zapisanych w postaci ułamków zwykłych.dodawanie ułamków - Materiały matematyka - Zadania i testy z matematyki.. Jak się odejmuje uł.zwykłe jeżeli jest taki przykład: 5-8/20-25/20= Dam nagrode !. NaCoBeZU Kartkówka z dodawania ułamków: 13.05.2019 - poniedziałek.. Kartkówka zawiera zadania sprawdzające stopień opanowania przez ucznia aktualnie przerabianego materiału.. Liczby dziesiętne * SPRAWDZIANY / KLASÓWKI - KLASA VI.. Przeanalizuj poniższe przykłady: DODAWANIE UŁAMKÓW O JEDNAKOWYCH MIANOWNIKACH.. Dodawanie ułamków o .Zadania sprawdzające poziom wiedzy uczniów na temat dodawania, odejmowania oraz mnożenia ułamków zwykłych i mieszanych (także przez liczby naturalne)..Komentarze

Brak komentarzy.