Napisz opinię na temat wybranej lektury wykorzystaj podany plan
Informacje (obiektywne) 1.. 3.Gatunek.. Pojawienie się obcego na wyspie 3. na .Lekcja łaciny Zbiórka na placu broni Gra w kulki Kradzież chorągiewki Wyprawa do ogrodu botanicznego Odkrycie zdrady Gereba Choroba.. Chciałabym także abyście zaproponowali liste lektur, książek godnych polecenia i może takich, którymi możnaby było zastąpić obowiązkowe lektury.. Czas i miejsce akcji, główni bohaterowie, chronologiczne przedstawienie najważniejszych wydarzeń.. Świat przedstawiony: - czas akcji-miejsce akcji -bohaterowie-wydarzenia 5.. 70% Plan wydarzeń lektury "Chłopcy z Placu Broni".Najbardziej grzejące rzeczy w polskim internecie, o których mówią Polacy.. bardzo prosze!Dzień dobry.. Napisz recenzję wybranej lektury.Wykorzystaj podany plan PLAN Informacje(obiektywne) 1tytuł 2Autor 3Gatunek 4Świat przedstawiony-czas akcji-miejsce akcji-bohaterowie-wydarzenia 5,Język utworu Opinia(subiektywna) 6.. Czy zgadasz się z tą opinią?. (hobbti, krew elfow czarnoksieżnik z archipelagu druzyna piersciena) najlepiej jak by napisac o hobbicie.. świat przedstawiony:-czas akcji-miejsce akcji-bohaterowie-wydarzenia 5.rodzaj narracji, język utworu.. 1.Tytuł 2.autor 3.. Najlepszym dowodem na lekceważący stosunek aliantów (sojuszników Polski) do Niemców na początku II wojny światowej jest stwierdzenie, że „nie chcą oni umierać za Gdańsk"..

Napisz opinię na temat wybranej lektury.

Ponowne spotkanie z czwórką przyjaciół 8.. Twoja opinia na temat treści utworu,bohaterów, sposobu przedstawienia wydarzeń oraz języka .Napisz recenzję wybranej lektury.Wykorzystaj podany plan najlepsza odp to daje naj.. Rozważ problem w rozprawce.. * przedstaw opisywaną osobę, napisz kim jest , jakie relacje cię z nią łączą, w jakiej książce się znajduje i kogo autorstwa *opisz jej wygląd, zwracając uwagę na charakterystyczne cechy, pozwalające odróżnić ją od innych *zachowaj porządek opisu: zacznij od informacji ogólnych, potem podaj szczegółowe *wykorzystaj .Szukasz prac z Rozprawka z przedmiotu Język polski?. Gatunek 4.. Proszę o Ani z Zielonego Wzgórza.. Rozmowa Uli z nieznajomym 4.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Mam ogromna prośbę - chciałabym uzyskac opinie na temat lektur szkolnych, tzn. jaki jest stosunek do nich, dlaczego młodziez tak niechętnie po nie sięga itp. Wykorzystaj podany plan Informacje (obiektywne) 1.Tytuł.. Serwis Sciaga.pl nie odpowiada za treści umieszczanych tekstów, grafik oraz komentarzy pochodzących od użytkowników serwisu - zgłoś naruszenie -- Regulamin i Politka prywatnościCharakterystyka musi składać się z kilku elementów..

Wykorzystaj podany plan.

Posłuż się trzema argumentami, w tym przynajmniej dwoma z literatury.. Kiedy druga osoba potrzebuje pomocy, trzeba jej podać pomocną dłoń.. Twoje wybory mają dotyczyć Twoich lektur.. Sprawozdanie ze ślubu należy napisać tak jak inne sprawozdania reportażowe, tzn. napisać gdzie, kiedy i o której ślub miał miejsce, wskazać uczestników (państwo młodzi, świadkowie, rodzice, goście), napisać kto udzielił ślubu, podać przebieg zdarzeń (prawdopodobnie: przyjazd pod kościół, wejście, msza /o czym ksiądz mówił/, przysięga /jakie były .Katalog pytań i zadań z zakresu.. Twoje lektury to także te dzieła, które czytałeś jako obowiązkowe, ale powinieneś wybrać coś z lektur pozaszkolnych.. Budowa rozprawki Rozprawka jest wypowiedzią o skonwencjonalizowanej, trójdzielnej budowie, na którą składają się: - wstęp - rozwinięcie - zakończenie.Opowiadanie odtwórcze na podstawie lektury, filmu itp. Odtworzenie przebiegu zdarzeń.. Rozprawka wymaga przy tym od autora do zajęcia jasno wyrażonego stanowiska wobec tematu - nie ma możliwości, by np. odpowiedź na zadane w jej temacie pytanie brzmiała „nie wiem".Napisz recenzje wybranej lektury należącej.. Posiadamy prawie 100 tysięcy materiałów dla gimnazjum, szkoły średniej oraz z zakresu studiówJak napisać recenzję Romeo i Julia ?. Wykorzystaj podany plan..

Opinia (subjektywna)Napisz opinię na temat wybranej lektury.

Na szczęście w dzisiejszym, codziennym świecie są jeszcze ludzie, którzy chcą i mogą pomagać.. Opinia (subjektywna) Rodzaj narracji, język utworu.. Pamiętaj, nie pomiń żadnej z nich - najlepiej napisz plan.Pisząc opis obrazu: - zacznij od podania.na 1 planie.. WYKORZYSTAJ PODANY PLAN.. Sprawdź w Sciaga.pl.. Zawiera zdarzenia w porządku chronologicznym, te same motywy bohaterów i imiona.. Wizyta chłopaka u doktora 6.. Znajdziesz tu informacje z kraju i ze świata.. Ucieczka Zenka 7.. Pozdrawiam :)zykiem polskim, z szansą na tytuł laureata konkursu lub olimpiady polonistycznej i doskonale zdaną maturę.. Wykorzystaj podany plan.. Nadzieja na odnalezienie wcześniej poszukiwanego wuja 9.Najczęściej staramy się coś udowodnić, o czymś kogoś przekonać, odpowiedzieć na postawione pytanie, rozwiać jakąś wątpliwość.. 1.tytuł 2… Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Kliknij tutaj, 👆 aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Napisz opinię na temat wybranej lektury.. Są to: wprowadzenie - opis, kim jest dana postać, wygląd postaci, jej charakter i usposobienie oraz podsumowanie, czyli przedstawienie twoich opinii i przemyśleń z nią związanych.. Nie można nazwać człowiekiem tej osoby, która widząc cierpienie innych ludzi, nie stara się im w jakiś sposób pomóc..

Napisz rozprawkę na temat: Czy pomoc bliźnim może być źródłem szczęścia?

Tytuł.. Lektury / Chłopcy z Placu.. Twoja opinia na temat akcji utworu, bohaterów przedstawionych wydarzeń oraz języka utworu .NAPISZ OPINIE NA TEMAT WYBRANEJ LEKTURY.. Spędzanie wakacji w Olszynach 2.. Odnieś się do wybranych utworów literackich .Sprawozdanie z lektury Najważniejsze informacje na temat książki.. sciaga.pl menu.. Rodzaj narracji, słownictwo, scharakteryzowanie fabuły.problem (podany w temacie maturalnym), zajmujemy wobec tego problemu stanowisko (formułujemy tezę lub hipotezę) i dowodzimy jego słuszności (przekonująco argumentujemy).. Odrzucenie pomocy 5.. Streszczenie utworu.. Dzięki zadaniom nie tylko sprawdzisz swoją wiedzę, ale i przekonasz się, ile czasu zajmuje Ci udzielenie odpowiedzi na konkretne pytania.Napisz rozprawkę, w której ustosunkujesz się do tej opinii.. Tutaj znajdziesz największą w Polsce bazę wypracowań, konspektów, streszczeń i pomocy szkolnych w Polsce.. Ta publikacja ma na celu ukazanie szerokiego spektrum problemów, jakie napotyka nauczy-ciel języka polskiego w zetknięciu z różnymi rodzajami uzdolnień, predyspozycji i osobowości swych uczniów.. Dzięki takiej postawie nie skazał się na pewną przegraną, a nawet zupełnie udało mu się uniknąć.Temat I: Ktoś stwierdził, że szkoda czasu na czytanie literatury, bo nie daje ona żadnych konkretnych korzyści.. Język i fabuła utworu.. Pisać możesz o literaturze polskiej i obcej (nie ma ograniczenia do polskiej).Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Napisz opinię na temat wybranej lektury.. Jest podobne do streszczenia.. Powinno być napisane w sposób ciekawy, obrazowy, tak żeby zaintrygować czytelnika, przy czym sens oryginału nie może zostać zafałszowany.Masz wypowiedzieć swoją opinię, Ty sam wybierasz lektury.. Świat przedstawiony: czas… Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Napisz opinię na temat wybranej lektury.. Tytuł 2.. Informacje (obiektywne) 1.. Autor…Ta prawda uczy mnie, że trzeba ludziom pomagać.. Odwołaj się do trzech przykładów osiągnięć cywilizacyjnych.. Agresywność okupanta spowodowała jednak konieczność walki.Dzięki temu mógł zyskać na czasie i opracować kolejny plan, zgodnie z którym Wacław miał ożenić się z Podstoliną, do której zalecał się Cześnik..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt