Plan ramowy do utworu bazyliszek

plan ramowy do utworu bazyliszek.pdf

IV klasa mialem napisać plan ramowy czyli skrót tej legendy i opowiedzieć ją na .5) Zejście do podziemi.. Cel i opis lekcji: dostrzegam różnicę między legendą a sztuką teatralną, poznaję pojęcie dramatu.. Potwór przemieniony w kamień 8.. Dzieci chętnie buszowały po warsztacie ojca, przyglądając .Praca domowa do odesłania w ciągu czterech dni roboczych, licząc od ostatniej lekcji: Napisz w imieniu przyrody list skierowany do ludzi, w którym pochwalisz kulturalne zachowanie ludzi wobec przyrody lub zganisz brak kultury człowieka na łonie natury.. 11) Zgładzenie bazyliszka.. Wejście Jana Ślązaka do lochów.. Magda szuka pomocy dla brata.. Wejście do piwnicy na Krzywym Kole.. I po cichutku, po cichutku, trzyma ąc się za ręce, dzieci na paluszkach posunęły się ku ścianie i wślizgnęły się za wielkie drzwi o mur prastary oparte.a) przybycie rannego żołnierza, Sierżanta, do zgromadzonych: króla Dunkana, jego synów - Malkolma i Donalbaina i Lenoxa, pana szkockiego; b) relacja o męstwie dowódców armii króla: Makbeta i Banka; c) postanowienie Dunkana o nagrodzeniu Makbeta tytułem i dobrami dawnego tana Kawdoru - zdrajcy Szkocji.. 6) Śmierć Walka.. Magda unicestwia Bazyliszka za pomocą lusterka.. Pokonanie i spalenie potwora.. Odnalezienie dzieci przez Ostroga i Ostrożynę.. Bazyliszek był tak strasznym potworem, że każdy, kto tylko spojrzał mu w oczy, umierał natychmiast.— Bazyliszek!.

Cele: Tworzę ramowy plan wydarzeń.

Plan małej Magdy - zdobycie lustra 6.. Uwolnienie pokonanych przez stwora 9.. Świętowanie zwycięstwa przez mieszkańców WarszawyHalszka i Maciek, wbrew zakazowi ojca, kowala Ostrogi, wchodzą do ciemnej piwnicy.. PracaW kuźni płatnerskiej imćpana Melchiora Ostrogi robota wrzała aż miło.Czeladzie pracowali nad wykończeniem przepysznej zbroi rycerskiej dla Jego Miłości pana kasztelana płockiego, a dwóch chłopaków dęło w wielkie miechy, podsycając ognisko w ogromnym kominie.Legenda o Bazyliszku.. Wymagania dostosowano do sześciostopniowej skali ocen.Operacja Bazyliszek (2016) - Policjanci Eugeniusz i Boguś stają do walki z Bazyliszkiem.. Spotkanie z czarownikiem i jego porada.. Bezradność mieszkańców 3.. Istnieją mity .Zabić bazyliszka mogło np. pianie koguta, co może wydawać się dziwne, zważywszy na to, że sam bazyliszek koguta i przypominał, i wydawać miał z siebie odgłosy podobne do kogucich.. w klasie 4.. Śmierć służącej.. 8) Rozpacz rodziców.. O swoich zamiarach powiadomił swoją siostrę Magdę.Głównie chodzi mi o plan ramowy, bo szczegółowy to chyba taki z podpunktami.. Skazańcem tym był Marek, który miał pewien plan jak rozprawić się z Bazyliszkiem..

Są to główne punkty, czyli plan ramowy.

71% "Legenda o Bazyliszku".. Walka dziewczynki z Bazyliszkiem 7.. Spotkanie Bazyliszka i śmierć Walusia.. Legenda głosi, że królewski jaszczur z białą plamką, przypominającą koronę, mieszkał w piwnicach walącej się kamienicy przy ulicy Krzywe Koło, nieopodal Rynku w Warszawie.. Podobne teksty: 70% Streszczenie Legendy o Bazyliszku.. Los śmiałków, którzy odważyli się walczyć z Bazyliszkiem.. Okazuje się, że mieszka w niej bazyliszek, smok, który zamienia wzrokiem swoje ofiary w kamienne posągi.. Śmierć Bazyliszka .Legenda o Bazyliszku.. Stwórzcie w zeszycie ramowy plan wydarzeń na podstawie „Legendy o warszawskim Bazyliszku".Bazyliszek - męczennik chrześcijański, święty Kościoła katolickiego i prawosławnego bazyliszek - stworzenie mityczne bazyliszki - rodzaj jaszczurekJak do nas trafić..

7.Plan ramowy opiera się tylko na ogólnych punktach, czyli zapisanie zdarzeń.

Tego straszliwego stwora boją się nawet smoki.. Zamienieni w kamień ożywają po śmierci Bazyliszka.. Opis Bazyliszka i spustoszeń, jakie siał.. Nadawcą mogą być np. drzewa, ryby, łąka, motyl itp. Adresatem ma być człowiek.Tu pochowano szlachetnego rycerza Rodenka, który padł w walce z bazyliszkiem.. Rozpacz rodziny 5.. Przypomnijcie sobie wczorajszy tekst o Bazyliszku.. Legenda głosi, że królewski jaszczur z białą plamką przypominającą koronę mieszkał w piwnicach walącej się kamienicy przy ulicy Krzywe Koło, nieopodal Rynku w Warszawie.. Bazyliszek był tak strasznym potworem, że każdy kto tylko spojrzał mu w oczy umierał natychmiast.Od rana do wieczora naprawiali zbroje przywracając im dawny błysk i szlachetność.. Czy raczej to, co z niego zostało.napis na nagrobku, cmentarz w Wyzimie Bazyliszek - potwór występujący w grach Wiedźmin i Wiedźmin 3: Dziki Gon.. Jak napiszecie bez definicji, ale tak, że sobie ją sama zrobię to też będzie ok. xD Z góry dzięki.Artur Oppman Legendy warszawskie Bazyliszek W kuźni płatnerza 1..

— To bazyliszek, siostrzyczko; schowa my się, schowa my czym prędze !

Opis bazyliszka - dzieci na podstawie wysłuchanego tekstu podają cechy charakterystyczne bazyliszka.Był to plan ramowy.. NOWE Słowa na start!. Szczególnie wielkim uznaniem cieszył się warsztat płatnerza Marcina, tak więc on i jego rodzina żyli w dostatku.Rzemieślnik całe dnie spędzał w pracy, cieszył się wiec z każdych odwiedzin swoich dzieci, córeczki Hanki i synka Maćka.. Lekcja 7 Temat: Przygotowujemy inscenizację Bazyliszka.. Nocne ataki Bazyliszka na miasto 2.. 9) Wizyta u czarownika.. I proszę o dokładną definicję lub stronę, na której ta definicja będzie.. Uzbroił się więc w tarczę i ruszył do ostatecznego starcia.. A szczegółowy plan rozdrabniasz na części.. Na pomoc dzieciom spieszy Ostroga i mieszkańcy miasta.. Poszukiwanie dzieci przez Agatę.. Wyprawa Maćka i Halszki na Stare miasto.. Wyprawa Marka do lochów i zaginięcie chłopca 4.. 31-934 Kraków, os. Centrum E 9 Od 1.07.2020 firma zmieniła lokalizację.. Straszliwe spojrzenie bazyliszka zadziałało natychmiast zamieniając bestię w kamień.. Praktycznie obecnie Bazyliszek powinien być zamknięty, by remont i przeprowadzka poszła szybciej i lepiej, ale po rozmowie z niektórymi z Was, zdecydowałem się działać cały czas.- plan ramowy (najważniejsze wydarzenia) - plan szczegółowy (wszystkie wydarzenia) Plan do układania wydarzeń: Czytając tekst notujemy według nazw najistotniejsze wydarzenia.. Zobacz działania podjęte przez osoby, które zarządzają jej zawartością i ją publikują.Prezentowane wymagania edukacyjne są zintegrowane z planem wynikowym autorstwa Lidii Bancerz, będącym propozycją realizacji materiału zawartego w podręczniku .. Tekst W. Chotomskiej, który poznaliśmy na poprzedniej lekcji, jest przykładem sztuki doTemat: Bazyliszek w teatrze.. Określam poznany utwór jako dramat i wskazuję jego cechy.. Jego skóra jest bardzo dobrym i bardzo drogim materiałem służącym do produkcji obuwia.. Materiały i pomoce: podręcznik, zeszyt.. Przebieg lekcji: 1.. — szepnął drżącym głosem Maciek.. Podoba się?. Plany zgładzenia Bazyliszka.. Niemniej jednak jeżeli ktoś udawał się w miejsce, gdzie spotykany był bazyliszek, często zabierał ze sobą koguta, który miał podróżnika .Kiedy bazyliszek wyskoczył na płatnerza, zamiast ofiary ujrzał błyszczącą tarczę, a w niej swoje odbicie.. 71% Streszczenie "Legendy o Bazyliszku".1.. 12) Ocalenie dzieci.. Główne punkty planu możemy wzbogacić o dodatkowe informacje stosując podpunkty: a, b, c… i otrzymujemy plan .Facebook przedstawia informacje, dzięki którym możesz lepiej się zorientować, jakim celom służy strona.. Czyli załóżmy przykład: 1.. Plan wydarzeń: 1.. Spotkanie Walusia Klepki.. Los Marka, który z mieczem i tarczą udaje się do lochów.. Potwór został pokonany swoją własną bronią.. 7) Poszukiwanie dzieci przez Agatę..Komentarze

Brak komentarzy.