Scharakteryzuj i porównaj postacie zosi i telimeny
Zosia i Telimena to dwa przeciwieństwa.Na podstawie podanych fragmentów poematu Adama Mickiewicza Pan Tadeusz scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny.. Zosia- naturalna, miła, młoda.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. W utworze tym poznajemy ciekawe dzieje rodu Sopliców i Horeszków.. Klucz odpowiedzi: ROZWINIĘCIE TEMATU - zadanie maturalne.. Powinna obejmować minimum 250 słów.. Co ciekawego wypisywali na ten temat maturzyści?. 82% Na podstawie podanych fragmentów poematu Adama Mickiewicza "Pan Tadeusz" scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny.Zosia i Telimena to dwie główne kobiece postacie z epopei narodowej Adama Mickiewicza pt. "Pan Tadeusz".. Mimo, iż Zosia jest wychowanką Telimeny i powinna przejmować zachowania i zainteresowania ciotki, jest ona jej zupełną przeciwnością.. Autor przedstawil historię z… Czytaj dalej →Na podstawie podanych fragmentów poematu Adama Mickiewicza Pan Tadeusz scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny.. Jest zakochana w wielkim świecie, widziała dużo, jest osobistością absorbującą uwagę.. „Pan Tadeusz" to epopeja narodowa napisana przez A. Mickiewicza.. Fragmenty pochodzą z epopei narodowej pt „Pan Tadeusz", której autorem jest Adam Mickiewicz.. Telimena swoje znajomości rozpatruje pod względem zysków, które mogłyby jej przynieść..

Oprócz: Scharakteryzuj i porownaj postac zosi i telimeny.

Telimena-dojrzała, przebiegła i wyrachowana.. Zadanie maturalne, które ma posłużyć maturzystom do przygotowania się do pisemnej części matury z polskiego, na której wymagana jest umiejętność pisania dobrego wypracowania maturalnego (najlepiej: rozprawki, eseju) opartego na analizie .Zosia i Telimena ukazane są w powieści na zasadzie kontrastu.. Jest wiele różnic między nimi.Na podstawie podanych fragmentów poematu Adama Mickiewicza "Pan Tadeusz" scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny.. Utwór składa się z dwunastu ksiąg z czasów epoki romantyzmu.Na podstawie podanych fragmentów poematu A. Mickiewicza Pan Tadeusz scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny.. Podczas analizy odwołaj się także do filmowych kreacji wymienionych bohaterek.. Fragmenty pochodzą z epopei narodowej pt „Pan Tadeusz", której autorem jest Adam Mickiewicz.. Telimena zauważa, że Zosia wywarła na młodzieńcu duże wrażenie.. "Pan Tadeusz" to epopeja narodowa napisana przez A. Mickiewicza.. Przeczytaj.. Nie widać między nimi praktycznie żadnych podobieństw, prócz tego, że obie są energicznymi i pięknymi kobietami.. Polecane teksty: 84% Meksykańska poetka pytała: "We wspólnym występku któż winy ma więcej, on co za grzech płaci czy ona co grzeszy dla pieniędzy".Charakterystyka porównawcza Zosi i Telimeny..

Podobne zadania.Obie postacie zostały ze sobą zestawione, by ukazać kontrast.

Fragmenty pochodzą z epopei narodowej pt „Pan Tadeusz", której autorem jest Adam Mickiewicz.. Tadeusz ucieka do świątyni dumania.. Na podstawie tych cech autor podkreślił delikatność Zosi, a dzięki tym cechom uzyskał negatywne cechy drugiej bohaterki-Telimeny.Obie postacie zostały ze sobą zestawione w celu ukazania kontrastu.. Już na odstawie podanych fragmentów zauważyć można wiele różnic między Zosią a Telimeną.. Utwór składa się z dwunastu ksiąg z czasów epoki romantyzmu.Telimena uwielbia Petersburg, zachwycona jest jego pięknem i najchętniej zostałaby w tym mieście.. Na podstawie całego utowru widzimy jeszcze więcej różnic.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:Przydatność 75% Na podstawie podanych fragmentów poematu Adama Mickiewicza "Pan Tadeusz" scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny.. Tadeusz wita się z dziewczyną i rozpoznaje w niej tajemniczą postać z ogrodu.. W utworze tym poznajemy ciekawe dzieje rodu Sopliców i Horeszków.. W utworze tym poznajemy.Zadanie maturalne: Na podstawie podanych fragmentów poematu Adama Mickiewicza Pan Tadeusz scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny..

Na podstawie podanych fragmentów poematu A. Mickiewicza "Pan Tadeusz" scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny.

Fragmenty pochodzą z epopei narodowej pt „Pan Tadeusz", której autorem jest Adam Mickiewicz.. Pracę należy napisać ręcznie i oddać do końca listopada 2013 roku.. O to dokładnie dwa temty skomentuj zgłoś nadużycieJ zyk polski - poziom podstawowy Klucz punktowania odpowiedzi 3 Cz !". 3) Od przedstawienia postaci Przed nami dwie bohaterki Mickiewiczowskiego poematu, spokrewnione ze sobą, Zosia i Telimena.Zosia i Telimena to dwie główne kreacje kobiece w epopei narodowej Adama Mickiewicza pt. "Pan Tadeusz".. Zosia to córka Ewy Horeszki, jedynej miłości Jacka Soplicy.. Utwór składa się z dwunastu ksiąg z czasów epoki romantyzmu.Zosia jest jak wschód słońca, zapowiadający dopiero śliczny dzień, Telimena przypomina wczesne pogodne popołudnie, cieszące zapachem owoców i kwiatów.. Dzięki ukazaniu delikatności i dobroci Zosi autor uzyskał podkreślenie negatywnych cech Telimeny.Telimena stroi Zosię i postanawia przedstawić ją towarzystwu.. Mianowicie delikatna, naturalna i zarazem bardzo młoda Zosia, wraz z Telimeną - przebiegłą, dojrzałą życiowo i wyrachowaną kobietą.. Zosia i Telimena to dwa przeciwieństwa..

Stara się wybierać rozsądnie i dobrze opiekuje się Zosią, którą niewątpliwie kocha.Scharakteryzuj i porownaj postac zosi i telimeny.

Proszę tylko o początek wypracowania.. 84% Charakterystyka porównawcza Telimeny i Zosi Horeszko; 85% Charakterystyka porównawcza Zosi i Telimeny "Ogrodniczka dziewczynką zdawała się małą, a pani ta niewiastą już w latach dojrzałą".. Bohaterka uwielbiała mężczyzn.Klucz odpowiedzi do zadania maturalnego: Na podstawie podanych fragmentów poematu Adama Mickiewicza Pan Tadeusz scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny.. Spotyka tam Telimenę, która siada przez nieuwagę na mrowisku.Na podstawie podanych fragmentów poematu Adama Mickiewicza Pan Tadeusz scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny.. Są one na pewno przeciwieństwami.. można uzyskać maksymalnie 25 punktów Przedstawienie postaciPrzydatność 75% Na podstawie podanych fragmentów poematu Adama Mickiewicza "Pan Tadeusz" scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny.. Rozwiązania (0) Dodaj rozwiązanie.. Romantycy uwielbiali pisać o kobietach - to przecież dla nich główni bohaterowie ich dzieł umierali, to one były kwintesencją szczęścia, dobra, piękna, mimo, że to przez uczucia do nich sami popadali w .Na podstawie podanych fragmentów poematu A. Mickiewicza "Pan Tadeusz" scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny.. Zadanie maturalne, które ma posłużyć maturzystom do przygotowania się do pisemnej części matury z polskiego, na której wymagana jest umiejętność pisania dobrego wypracowania maturalnego (najlepiej: rozprawki, eseju) opartego na analizie .Przydatność 75% Na podstawie podanych fragmentów poematu Adama Mickiewicza "Pan Tadeusz" scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny.. Jest to czternastoletnia, dobrze wychowana dziewczyna, która uwielbia przebywać na łonie natury.Zadanie maturalne: Na podstawie podanych fragmentów poematu Adama Mickiewicza Pan Tadeusz scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny.. Utwór składa się z dwunastu ksiąg z czasów epoki romantyzmu.Telimena wydaje mi się być znacznie ciekawszą postacią od Zosi.. I - rozumienie pisanego tekstu Zadanie sprawdzaj #ce rozumienie tekstu Macieja Nowakowskiego Hipnoza - pomost do pod !wiadomo !ci.Jeden z tematów na egzaminie maturalnym z j. polskiego brzmiał: Na podstawie podanych fragmentów poematu Adama Mickiewicza Pan Tadeusz scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny.Jeden z tematów na egzaminie maturalnym z j. polskiego brzmiał: Na podstawie podanych fragmentów poematu Adama Mickiewicza Pan Tadeusz scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny..Komentarze

Brak komentarzy.