Temat rozprawki antygona
Teza podana w temacie jest dla Ciebie oczywista, bezdyskusyjna.. Znajdziesz tu informacje z kraju i ze świata.. Broniąc stanowiska Antygony, chciałabym przytoczyć kilka ważnych argumentów.Zakazowi temu odważyła się sprzeciwić Antygona, siostrzenica króla i siostra zmarłego.. RADA 2: Wybierz ciekawszy układ.2 Język rozprawki Słownictwo zaczynaj ące wypowied ź: • Moja odpowied ź na pytanie zawarte w temacie jest nast ępuj ąca: .. poleca 80 % .. Antygona musiała stać na straży honoru swojej rodziny.. Przygotowanie do napisania rozprawki.Muszę napisać rozprawkę na dowolny temat.. Tezę postawioną w temacie poprzesz odpowiednimi argumentami.. Sądzę, iż powody, którymi kierowała się Antygona podejmując taką, a nie inną decyzję są szlachetne i zasługują na szacunek.. Piszemy o wydarzeniach, polityce .Gdy spośród dwóch propozycji maturalnych wybierzesz temat swojej rozprawki i skupisz się na analizie tekstu, dodając do niego wstęp, odwołania do innych przykładów spoza tekstu w arkuszu i mądre wnioski, wówczas Twoja rozprawka z pewnością przekroczy 500 wyrazów, co tam 250 wyrazów…Sofokles - Antygona - Prawo boskie czy prawo ludzkie - Co na ten temat sądzi Antygona, co Kreon, a ty co sądzisz o postępowaniu obu postaci?. Są u nas wywiady, opinie i felietony.. Może jednak negować powszechną opinię czy opinię wyrażoną w cytacie.Antygonie zależało tylko na obronie godności człowieka, chciała zapewnić swojemu bratu pochówek..

Na jaki temat pisać rozprawkę?

2 oceny | na tak 100%.. Teza to pewnik, co do którego nie masz absolutnie żadnych wątpliwości.. 2009-10-07 19:07:12 Rozwiąż krzyżówkę.. 2010-10-03 14:36:39; Napisz rozprawkę na temat: 2013-03-04 11:42:46; Który .Napisz rozprawkę na temat: Patriotą można być zarówno w czasie wojny, jak i w czasach pokoju.. Kreon jest prawowitym władcą Teb, państwa w którym wszystkich obowiązują określone prawa i obowiązki.. Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.. WSTĘP 2.. Gdyby jednak postąpiła inaczej może ominęła by ją śmierć, ale z pewnością nie kara boska.. RADA 1: Nie czujesz się bardzo mocny w pisaniu - wybierz rozprawkę.. Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie.Drugi model rozprawki (obowiązujący przy rozprawkach z hipotezą) 1.. Antygona .Repetytorium prezentuje cały wymagany na egzaminie materiał.. - z Antygony 2010-11-15 17:24:23Zadanie: rozprawka na temat czy antygona miała rację, podejmujac decyzje o pogrzebaniu zwłok brata Rozwiązanie: konflikt tragiczny, z jakim mamy do czynienia w antygonie , dotyczy antygony i kreona budziMatura próbna Operon 2018 POLSKI podstawowy: "Antygona" Sofoklesa na maturze z polskiego Odpowiedzi, pytania, arkusze 20.11.2018 Małgorzata Mrowiec 20.11.2018 Zobacz galerię (4 zdjęcia)Antygona wolała sprzeciwić się zakazowi Kreona, niż narazić się na gniew bogów..

Ma ktoś pomysł na jakiś ciekawy temat?

JĘZYK POLSKI: Antygona i Lalka ODPOWIEDZI, ZADANIA, ARKUSZE, TEMATY red 24.11.2015Jak napisać rozprawkę z tezą?. Temat 1. w arkuszu.. • Odpowied ź nie wydaje si ę by ć prosta, dlatego stawiam hipotez ę .. Temat: Wizja ludzkiego losu w Antygonie Sofoklesa.. To najprostszy i naturalny wybór formy przy tym temacie.. III Wypowiedzi dyskutujących, dotyczące, np. - przepowiedni wyroczni, - postępowania Antygony zgodnego z prawem bożym,Temat wypracowania: Bohaterowie mitologiczni jako symbole wartości cenionych także dziś (uniwersalizm mitów)!. W Antygonie podobnie jak w np.. Pieśni XIV wyróżnimy motyw władzy jak wiemy, ze motyw władzy jest ponad czasowy i zawsze się będzie powtarzał.również biorąc pod uwagę szacunek Antygony do boga -jest także podobnie jak i w Pieśni XIV Jan Kochanowski poprzez słowa z utworu zwraca się do władzy która panowała w XVI wieku zwraca on również uwagę na to .Matura podstawowa.. Śmieć, na którą z pewnością nie zasłużyła.. Układam plan mojej rozprawki: WSTĘP Zgadzam się z przytoczonymi słowami, będę więc pisać rozprawkę z tezą..

2012-03-01 18:17:29 Temat do rozprawki , help me!

Niestety, jej postawa, według Kreona, zasłużyła jedynie na śmierć.. Przykładowe hipotezy.. • Temat sugeruje wiele mo żliwo ści, jednak .. Antygona- rozprawka.. Wstęp musi się składać z kilku zdań.. Czy szczęście polega na pogodzeniu się z losem?. Czy zgadzasz się ze słowami Umberto Eco?. "Antygona postąpiła słusznie grzebiąc zwłoki brata " to jest mój temat ale jednocześnie teza.Najbardziej grzejące rzeczy w polskim internecie, o których mówią Polacy.. Wybieram tezę: „Kto czyta książki, żyje podwójnie".. Na sądzie przed Kreonem zachowała dumę i godność, nie wypierała się swojego czynu i nie prosiła o wybaczenie.Rozprawka - Antygona ( TEZA ) - rozwiązanie zadania.. Główną bohaterka jest Antygona, która wbrew rozkazowi króla, zamierza pogrzebać swojego brata.Witamy na zalicz.net!. Określ swoje stanowisko w tej sprawie, a następnie uzasadnij je, popierając argumenty przykładami: jednym z literatury, jednym z historii i jednym wynikającym z własnych obserwacji.Rozprawka z tezą.. POSTAWIENIE TEZY.. Rozprawka problemowa poradnik część 1 | część 2 Plansze poglądowe Uzyskanie maksymalnej liczby punktów w kategoriach ABC daje gwarancję zdania matury na 100%,…Plik ROZPRAWKA 18 Antygona Sofokles.docx na koncie użytkownika nikas97 • folder rozprawki temat+tekst • Data dodania: 27 lip 2017II Przeczytanie charakterystyki Antygony, zwrócenie uwagi na ocenę postaci..

• Nawi ązuj ąc do tematu... • Temat zakłada, że .

Jeśli wystąpią trudności, można pozwolić uczniom pisać rozprawki na tematy omówione na lekcji.. Masz 100 proc. pewności, że jest tak czy siak.. Została napisana w starożytności, ale jest tragedia ponadczasową.. Ogólna wymowa utworu jest następująca: Kreon nie miał prawa sprzeciwiać się prawom boskim, nie uczynił tego jednak ze złej woli.W ramach ćwiczenia uczniowie przygotowują w grupach konspekty wypowiedzi argumentacyjnych na inne tematy niż temat wypracowania domowego.. Możliwe jest, że walka zbrojna jest jedyną drogą do uzyskania niepodległości.. „Antygona" jest utworem przystosowanym do wystawiania na scenie.. • Zaczn ę od ., • Będę starał si ę broni ć tezy, i ż.Matura próbna 2015/2016 Operon.. Przygotowano omówienia lektur obowiązkowych z klas 7-8 - przy każdej lekturze uczeń znajdzie profesjonalne opracowanie tekstu, streszczenie, charakterystyki bohaterów, motywy pomocne przy pisaniu wypracowania, zestawienie najważniejszych wątków, problemów i nawiązań.Przydatność 50% Rozprawka na temat: "Antygona" jako przykład tragedii antycznej.. Dominika Grabowska 22 sierpnia, 2013 II Gimnazjum , język polski No CommentsRozprawka: Antygona Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., Kto miał rację Antygona, czy Kreon?. Czy Antygona miała rację, sprzeciwiając się woli Kreona?Temat rozprawki.. „Kto czyta książki, żyje podwójnie".. Pytanie skierowane do przygotowanych do dyskusji: Czy do tragedii musiało dojść?. Nie należy zapominać również o tym, że ciało zmarłej osoby należy pogrzebać z należnym mu szacunkiem i nie dopuścić do tego, aby stało się żerem .Nie wypowiadał się na temat Antygony.. We wstępie MUSZĘ sformułować tezę.. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie - są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada ojczyzny najgorszą zbrodnią.. Na samym początku „Antygony" dowiadujemy się o narastającym konflikcie, trwającym pomiędzy Antygoną a Kreonem.Który temat rozprawki wybrać ?.Komentarze

Brak komentarzy.