Test znajomości balladyny
a) żoną Kirkora i siostrą Aliny b) żoną Kirkora i córką Filona c) córką Wdowy d) córką Wdowy i Pustelnika 3.Balladyna Lektura Balladyna Juliusza Słowackiego.. Udostępnij Udostępnij wg Olaeichler.. Z jakimi ptakami odleciała Balladyna- Żurawie 2.. Wyniki w sieci .. Jakie znak i gdzie się pojawił u Balladyny i dlaczego - Czerwona plama krwi na środku czoła, bo zabila swoją siostrę 3.. Więcej .Plik Test ze znajomości treści Balladyna.docx na koncie użytkownika damadworu • folder Balladyna, opracowania, wypracowania • Data dodania: 16 mar 20101.. Osadź.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraBalladyna razem ze swym ,,kochankiem`` Kostrynem wrócili do miasta, aby tryumfować.. Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Balladyna Juliusza Słowackiego.BALLADYNA, córka ALINA, córka FILON, pasterz GRABIEC, syn zakrystiana FON KOSTRYN, naczelnik stra Ŝy zamku Kirkora GRALON, rycerz Kirkora KANCLERZ WAWEL, dziejopis PA Ź POSEŁ ZE STOLICY GNEZNA OSKAR śYCIEL S ĄDOWY LEKARZ KORONNY Pany, rycerze, słu Ŝba zamkowa, wie śniacy, dzieci OSOBY FANTASTYCZNE GOPLANA nimfa, królowa GopłaMa to być test na lojalność małżonki.. Klasa 7 Klasa 8 Polski.. a) Szatana b) Boruty c) Lucyfera d) Mefista 2.. Juliusz Słowacki.. Kto znalazł Balladynę - (wtedy tuż po tym co ją piorun walnął) - Filon 4..

Literatura "Mały Książę" - test znajomości lektury.

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Od kogo ma zostać pożyczony powóz króla - Grabca?. Napisz do jakiego rodzaju literackiego należy utwór .. Polub.. Skomentuj.. Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 17 pytań.. Nimfa, królowa jeziora Gopła, Goplana, zakochana w kochanku Balladyny, Grabcu, przez swą zazdrość miesza się w ludzkie sprawy i gmatwa ich losy.Balladyna - sprawdzian znajomości lektury (12 wersji krótkiego testu ) Oprac.. Kim była tytułowa bohaterka-Balladyna?. Co zrobiła Balladyna, kiedy na ucztę wdarła się jej matka.. 8.Balladyna została trafiona przez piorun 9.Goplana była nimfą wodną.. I wten oto sposób Kostryn został otruty.. Kim był Pustelnik, zanim zamieszkał w lesie.. Zapraszamy!. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.Balladyna - test ze znajomości lektury.. Inne testy z kategorii.. Edytuj elementy.. Darmowe, opracowane, pełne teksty lektur, e-booki, audiobooki i pliki DAISY na wolnej licencji.Balladyna - test ze znajomości lektury.. Rozwiąż test!Rozwiąż test znajomości lektury Balladyna Juliusza Słowackiego i sprawdź jak dobrze pamiętasz wydarzenia z książki.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Klasa 7 Klasa 8 Polski.. Popiel oznajmia, że dokonać tego może tylko zmarła Alina, którą on może zbudzić ze śmiertelnego snu..

Literatura "Dywizjon 303" - test znajomości lektury.

W międzyczasie Balladyna udaje się do pustelnika i prosi go o wyleczenie znamienia znajdującego się na jej czole.. Balladyna ucieka od niego nie zgadzając się na taki bieg wydarzeń.. 10.Goplana zakochała się w Grabcu.Radzę Ci wpisać w google "test sprawdzający Balladyna", albo "test sprawdzający znajomość lektury balladyna".. wyskoczy Ci tego mnóstwo.. - Został otruty przez Balladynę chlebem i solą 6.Witaj na stronie Quizz.pl.. Sprawdź jak poradzisz sobie z pytaniami z Balladyny.. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".Test o lekturze szkolnej pt. ,,Balladyna'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera"Balladyna" - test znajomości lektury.. 161 .Juliusz Słowacki, "Balladyna" - test z lektury.. Strona serwisu Gimnazjum w Radziłowie.. 161 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Napisz do nas.. Udostępnij.. Edytuj elementy.. a) samobójstwo przyjaciela .5. test dodany 13 lat temu przez madziqa.. a) żoną Kirkora i siostrą Aliny b) żoną Kirkora i córką Filona c) córką Wdowy d) córką Wdowy i Pustelnika 3.Czy znasz lekturę " Balladyna „ .. Super quiz, jeżeli jeszcze nie miałaś lektury „Sposób na Alcybiadesa" to koniecznie musisz rozwiązać mój test sprawdzający rozdziały I-VI :) Odpowiedz.. Która z sióstr była starsza: Alina czy Balladyna.051 Balladyna - Juliusz Słowacki 2 Test jednokrotnego wyboru Zaznacz jedną prawidłową odpowiedź na każde pytanie..

Literatura "Kamienie na szaniec" - test znajomości lektury.

Możesz zdobyć 17 pkt.. 2 / 12 Siostra Balladyny, która została zamordowana, to: Lilia.. 1.Balladyna (Juliusz Słowacki) Balladyna i Alina to siostry, mieszkające wraz z matką w ubogiej chacie w lesie.. Więcej .. Kto wymyślił konkurs- Matka Aliny i Balladyny 5.Co się stało z Kostrynem?. Balladyna poczęstowała go solą i zatrytym chlebem.. Alicja Guziel 1.. U góry znajdziesz quiz Test wiedzy o Balladynie.Wypełniając test wiedzy, sprawdzisz, ile wiesz o Balladynie.. BloodyBlack 2 lata temu.. Średnia 9/12.. Polub.. Napisz do jakiego rodzaju literackiego należy utwór .. Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. Kim była tytułowa bohaterka-Balladyna?. Zmierz się z testem wiedzy o tragedii w pięciu aktach, zadedykowanej przez wieszcza Zygmuntowi Krasińskiemu.. Udostępnij Udostępnij wg Otaratajcio.. Jeśli będziesz miała jakieś pytania co do odpowiedzi na dane zagadnienie, to wtedy pytaj nas tutaj.Test ze znajomości treści "Balladyny" Juliusza Słowackiego 1.. Co wstrząsało poetą w 1827?. Test wiedzy - „Balladyna"!. ucieszyła się uciekła z zamkuTest Makbet - William Szekspir 2 Test Dzieje Tristana i Izoldy - Józef Bedier 3 Test Biblia 2 Test Dzieje Tristana i Izoldy - Józef Bedier 1 Test Lalka - Bolesław Prus 1 Test Balladyna - Juliusz Słowacki 4 Test Hamlet - William Szekspir 1 Test Romantyzm 2 Test Romantyzm 3 Test Ludzie Bezdomni - Stefan Żeromski 1a) Balladyna wydaje wyrok śmierci na nieznanego zabójcę Kostryna, b) królowa skazuje na śmierć nieznaną zabójczynię Aliny, c) matka Balladyny oskarża wyrodną córkę, ale nie chce wydać jej imienia, gdy dowiaduje się, że grozi jej śmierć, d) staruszka umiera na mękach, e) Balladyna wydaje na złą córkę wyrok śmierci.Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam..

Scena IVTest ze znajomości treści "Balladyny" Juliusza Słowackiego 1.

Zygmunt Krasiński.. Literatura "Syzyfowe prace" - test znajomości lektury .Jeśli chcesz mieć 4 lub 5-sprawdz się!. ortografia języka polskiego popularność: 545 dodał: Nati1210: Mistrz i Małgorzata popularność: 148 .Juliusz Słowacki, Balladyna..Komentarze

Brak komentarzy.