Napisz opowiadanie twórcze na podstawie mitu o syzyfie

napisz opowiadanie twórcze na podstawie mitu o syzyfie.pdf

Wymyśl inne (nowe) wersje znanych mitów.. Opowiadanie napisz w zeszycie i wyślij zdjęcie do sprawdzenia do poniedziałku do godz.18.00.. Wszystkie jego poczynania mają właśnie za zadanie osiągnięcie tego celu.. Stosuje się je np. w przypadku gdy chcemy ukazać dalsze losy bohatera.. a) Wymyśl zabawne zakończenie mitu o Syzyfie.. Pojawienie się Tanatosa i zabranie Syzyfa do podziemi.. Napisz własną interpretację mitu o Syzyfie.. Błąkanie się duszy Syzyfa i skargi na żonę.. Jest to właściwie pierwsze, co poznajemy wchodząc do szkoły podstawowej i coś, co będzie się za nami ciągnąć przez osiem lat podstawówki (bądź śledziło nas tam przez 6 lat, a następnie czyhało na nas w gimnazjum).Oto fragment przykładowego opowiadania napisanego na podstawie mitu o Syzyfie.. Boże Narodzenie mieli spędzić w Szwecji u rodziców Kaśki.Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. Hades ulitował się nad królem i wysłał go na Ziemię pod opieką Tanatosa.. 15.Syzyf błąkał się, narzekał, jęczał, użalał nad swoim losem i postępowaniem żony, aż w końcu postawiono go przed Plutonem.. Pisemny wykaz dokumentalny na podstawie których przygotowany pracę pisemną słowo składa się z 12 liter ?. b) Wymyśl inne, zaskakujące zakończenie mitu o Prometeuszu.. Jak potoczyłyby się losy Syzyfa, gdyby zrozumiał, że popełnił błąd,2..

Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu - ćwiczenia.

Opowiadanie Jest to forma wypowiedzi, którą zna każdy.. Napisz inne zakończenie mitu.. On znał Syzyfa i zaprosił go do siebie, by wysłuchać skarg.. Marzeniem Syzyfa jest być nieśmiertelnym.. Temat 1.. Skazanie Syzyfa na karę - toczenie głazu pod górę.. Proszę wybrać jeden temat.. Pracę przesyłasz na piątek.. W każdym numerze omawiamy inną formę wypowiedzi wymaganą do egzaminu gimnazjalisty lub sprawdzianu ósmoklasisty.Żalił się na złą żonę, która nie pogrzebała go.. Dodaj do mojej listy.. Porzucił żonę i syna, wyruszył na wojnę, obiecując jak najszybciej wrócić, lecz wojna trwała i trwała.Opowiadanie twórcze na podstawie lektury, filmu itp. - Wymyśl inne, zaskakujące zakończenie mitu o Prometeuszu.Lekcja do podręcznika "Nowe słowa na start"Dzisiaj jest już 1257 dzień, który minął od czasu kiedy zacząłem wtaczać na tą oto górę głaz, który stał się moim przekleństwem.Na początku sądziłem, że to łatwe zadanie, dlatego z chęcią zabrałem się za to zadanie, po kilkudziesięciu próbach zwątpiłem w celowość moich wysiłków, zrozumiałem, że kara nie polega tylko na wtaczaniu kamienia, ale na tym, że ten .TEMAT: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu - ćwiczenia.. Przeanalizuj budowę opowiadania na podstawie mitu - str. 269 - 270.. Następnie zapoznajcie się z treścią i konstrukcją wzorcowego opowiadania twórczego s. 270.Napisz współczesną wersję mitu o Tezeuszu i Ariadnie..

Przeczytaj wzorcowe opowiadanie twórcze na podstawie mitu - str. 270.

Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu - ćwiczenia.. Gdy z płaczem opowiadał o niegodziwej małżonce, „która jego trupa wyrzuciła na śmietnik i nie chce mu sprawić pogrzebu", Pluton w końcu zgodził się, aby Syzyf wrócił na chwilę na ziemię i ukarał żonę.Opowiadanie twórcze - opowiadanie o podróży, podczas której wydarzyło się coś, co sprawiło, że ktoś stał się sławny „O jedną kawę za daleko…" Był kwadrans po północy, gdy Kowalscy dotarli na lotnisko.. - zagadki.. Jaką karę dostał Syzyf.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 słów.. Nic zresztą dziwnego- głaz , który starał się wtoczyć na górę, był gigantyczny.Więcej wskazówek i podpowiedzi, jak napisać opowiadanie twórcze, znajdziesz w VICTORZE 5/2019.. 1.Zapisz temat do zeszytu.. Syzyf otarł pot z czoła.. Jeśli możesz opowiadanie napisz na komputerze i prześlij na moją pocztę na piątek.Zadanie: opowiadanie o prometeuszu Rozwiązanie: jednym z najważniejszych i najszerzej znanych bohaterów mitologii greckiej był prometeusz Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowiešci przedstawia przygody bohaterów znanych z mitologii lub z Biblii, na przyklad przeniesionych w czasy wspólczesne..

...Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?

Lecz tak nie było.. Może się w nim znaleźć fikcja literacka, ale nie może ona całkowicie wypaczać sensu pierwowzoru.. To Syzyf sprawił, Ze na świecie zagościły zdrowie, życie i szczęście, a o tym marzymy wszyscy.. Wojna spadając na niego nagle pokrzyżowała mu wszelkie plany związane z rodzina.. Ćwiczenia - do wyboru.. Więcej o Szkoła z TVP: klasa 6.. Zezwolenie Plutona na powrót Syzyfa na ziemię w celu ukarania żony.. Ćwiczenia - do wyboru (ok. 1 strona w zeszycie): - Wymyśl zabawne zakończenie mitu o Syzyfie.. Opowiadanie twórcze na podstawie własnych przeżyćKliknij tutaj, 👆 aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Napisz opowiadanie twórcze na podstawie mitu o Syzyfie.. Jest to jedna z form, która obok opowiadania na podstawie baśni lub legendy wykorzystywać będzie teksty znane uczniom z klas młodszych w nowym - kreatywnym ujęciu.8.. Syzyf zakazuje pochówku swoich zwłok.. 2.Podaj dwie cechy mitu i przypowieści.. Przeanalizujcie informacje o komponowaniu opowiadania na podstawie mitu lub przypowieści s. 269.. Bardzo proszę o pomoc.Szóstoklasiści już niebawem stworzą kolejną formę wypowiedzi pisemnej - opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. Bawi się wolą bogów i obietnicami skierowanymi do nich.. Wspólne omawianie - analiza budowy i wzoru - s. 269 - 270. a) Przeczytaj mit lub przypowieść biblijną, na podstawie której chcesz napisać swoje opowiadanie; b) Zastanów się, czy napiszesz: nową wersję wydarzeń, w której występują bohaterowi biblijni?JAK NAPISAĆ OPOWIADANIE TWÓRCZE?.

Przeanalizuj budowę opowiadania na podstawie mitu - str. 269 - 270.

Materiał zawiera 5 ilustracji (fotografii, obrazów, rysunków), 5 ilustracji interaktywnych, 4 ćwiczenia interaktywne, 6 zadań otwartych .Głównym bohaterem mitu jest tytułowy Syzyf - mężczyzna silny o niezwykłej urodzie.. Bardzo przebiegły i krnąbrny.. Odyseusz myślał, że to będzie cudowny czas, lecz się mylił.. ( Mitu o Dedalu i Ikarze już nie wybierasz, bo opowiadanie na jego temat analizowaliśmy na lekcji).. a co najważniejsze, nie musieli już bać się śmierci.. Jego jęki dobiegły Hadesa.. Moja lista Usuń z mojej listy.. I tak samo za drugim razem, za piątym, za dziesiątym.tak zawsze.. - Wymyśl inne, zaskakujące zakończenie mitu o Prometeuszu.Materiał składa się z sekcji: Ważne daty, tekst przedstawiający mit o Syzyfie, fragment Odysei Homera odnoszący się do mitu, przykłady przetworzeń mitu Syzyfa w sztuce najnowszej, np.:praca Jany Sterbak Sztuka do noszenia: Sisyphus Sport.. Wytoczył ów kamień prawie na sam szczyt, gdy wtem głaz wyślizgnął mu się z rąk i spadł z powrotem w dół.. Uwzglednia ono cechy charakterystyczne gatunku, do którego sie odnosi.. Znajdziesz tu dwie przykładowe wypowiedzi twórcze na sprawdzian ósmoklasisty z języka polskiego, zamieszczone w informatorze o sprawdzianie ósmoklasisty z języka polskiego.Temat lekcji: Jak napisać twórcze opowiadanie na podstawie przypowieści?. c) Tezeusz zostawił śpiącą Ariadnę na wyspie Naksos.Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.22.04 - 24.04.20 współczesne JAK ZREDAGOWAĆ OPOWIADANIE TWÓRZE?. MIT: PRZYPOWIEŚĆ: 3.Zapoznaj się ze wzorem opowiadania twórczego na podstawie mitu ze strony 270 w podręczniku.. Ćwiczenia - do wyboru: - Wymyśl zabawne zakończenie mitu o Syzyfie.-Wymyśl inne, zaskakujące zakończenie mitu o Prometeuszu.Twoim zadaniem jest napisać opowiadanie twórcze na podstawie poznanego mitu lub przypowieści.. Nie dotrzymuje danego słowa.. Temat lekcji: Jak napisać twórcze opowiadanie na podstawie przypowieści?. Gdy dotarli na Ziemię, Syzyf poszedł swojego pałacu.Początek wojny trojańskiej, piękna Penelopa poczęła syna, któremu na imię było Telemach.. Śmierć Syzyfa.. Syzyfowe prace .Temat: Piszemy opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści Wybierz jeden z podanych tematów.. Czuł się już naprawdę bardzo zmęczony.. 4.Przypomnij sobie z klasy V „Mit o Syzyfie" lub „Mit o Demeter i Persefonie".Napisz opowiadanie wybranego mitu Proszę na jutro !. Syzyf opowiedział władcy o swej żonie..Komentarze

Brak komentarzy.