Plan ramowy jurata królowa bałtyku

plan ramowy jurata królowa bałtyku.pdf

Proszę o pomoc.Kliknij tutaj, 👆 aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Napisz plan wydarzeń o Jurata, królowa BałtykuNa lekcji poznaliśmy nową legendę, tłumaczącą powstanie bursztynu.. Rozmowa na temat wysłuchanego opowiadania.. - Skąd według legendy pochodzą bursztyny?. - Co stało się z rybakiem?. Wtem zastpi bóg drog Midasowi, uderzajc w struny liry, a las wtórowa cudownej melodii.. Królowa Bałtyku PLAN WYDARZEŃ: *Jurata dowiaduje się o rybaku *Spotkanie z rybakiem .Ułóż ramowy plan wydarzeń do legendy Jurata, królowa Bałtyku składający się z co najmniej pięciu punktów.. bałtyjska) - Rzekoma żmudzka bogini-syrena Morza Bałtyckiego (lit. Jūra - "morze", Jūratē - "syrena") znana z popularnej baśni,,Królowa Bałtyku" popularnej w Polsce i na Litwie, spisanej jednak dopiero w 1842 roku przez Ludwika Adama Jucewicza.Zgodnie z legendą, Jurata mieszkała na dnie Morza Bałtyckiego w bursztynowym pałacu.. Nic więc dziwnego, że kiedy dowiedziała się, że jakiś człowiek urządza połowy na jej ryby, bardzo się .Przeczytaj ponownie legendę Jurata królowa Bałtyku i ułóż do nich ramowy plan wydarzeń składających się z co n… Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Jej rozkazom przeciwstawił się młody rybak , o imieniu Kastytis , a więc Jurata , wspólnie z nimfami wodnymi , obmyśliła plan ukarania owego śmiałka..

- Jak miała na imię królowa Bałtyku?

mapie i która nosi nazwę… Jurata.. Żyła w harmonii z całym podwodnym światem.. Opowieść przedstawiono w formie rymowanego wierszyka, pisanego językiem przystępnym dla najmłodszych.. Gdy zapadła noc, długo leżał w łóżku i wyobrażał sobie, jak wielkie bogactwa mogłaby mu dać nieprzebrana ilość soli.. • Nauczyciel wyjaśnia uczniom, że tematem zajęć będzie bursztyn; podaje i zapisuje na tablicy temat lekcji • Prezentacja „ Historii bursztynu" przygotowana przez asystenta nauczyciela • Prezentacja przyniesionych przez uczniów przedmiotów wykonanych z bursztynu • Odczytanie treści legendy : Jurata, królowa Bałtyku .Wieki temu, w głębinach Morza Bałtyckiego, wznosił się okazały bursztynowy pałac.. Królowa Bałtyku PLAN WYDARZEŃ: *Jurata dowiaduje się o rybaku .Plan wydarzeń zamienię na równoważniki zdań.. Czy ktoś napisze streszczenie do legendy "Jurata, królowa Bałtyku" 2 oceny .Czytanie w szkole ‚Jurata, królowa Bałtyku' w wersji ang-pol kl. 4 oraz ‚Syrenka' w wersji ang-pol kl. 5 Dnia 20.06.2018r.. 7.Przyglądał się z zaciekawieniem, jak z niepozornego młynka zaczyna lecieć sól i doprawia wszystkie dania.. Pewnego dnia, usłyszawszy, że rybak Kastytis wyławia zbyt wiele ryb z morza, popłynęła do jego łodzi, by go ukarać.. Słuchanie opowiadania pt. Jurata - królowa Bałtyku wg legendy spisanej przez L. H.Siemieńskiego..

Mieszkała w nim królowa Bałtyku - Jurata.

W litewsko-polskiej legendzie o pojawieniu się na świecie bursztynu, Jurata była królową Bałtyku troszczącą się o jego mieszkańców i mieszkająca w bursztynowym pałacu.Jurata, królowa Bałtyku (fragmenty) • czytanie głośne i ciche • czas i miejsce wydarzeń • bohaterowie • legenda i jej cechy gatunkowe • wydarzenia oraz postacie realistyczne i fantastyczne • czyta tekst głośno i cicho • rozpoznaje czytany utwór jako legendę i wskazuje jej cechy charakterystyczne.. Plan wydarzeń, ramowy o Juracie-królowej Bałtyku Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.. Wymień wydarzenia fantastyczne opisane utworze daje naj PomocyJurata królowa Bałtyku Legendy morskie - opis produktu: Kolorowa książeczka dla dzieci, przedstawiająca jedną z najbardziej popularnych legend morskich.. W jego głowie narodził się plan.Jurata.. w Publicznej Szkole Podstawowej w Gołoszach po raz kolejny odbyło się głośne czytanie legend dwujęzycznie - w języku angielskim i polskim.5 gle myślał, w jaki sposób zabrać psa do domu.. Kiedy pociąg przyjechał, zawiadowca wsiadł do wagonu i gwiżdżąc, dał psu znak, aby pobiegł za pociągiem.Jurata - królowa Bałtyku W głębinach Bałtyku znajdował się kiedyś wspaniały pałac, zbudowany z bursztynu, w którym zamieszkiwała królowa morza - piękna Jurata..

Mieszkała w nim królowa Jurata wraz ze swą świtą.

„Jurata, królowa Bałtyku" to opowieść o kochającej i dobrej Juracie, bogini syren, która zakochała się w człowieku.. plan wydarzeń do przekształcenia: 1.W pałacu na dnie morza mieszkała królowa Jurota.. Pewnego dnia , kiedy młodzieniec miał już zarzucać swoje sieci , usłyszał niezwykłą pieśń , która niosła.Mieszkała ona w pięknym bursztynowym pałacu, była łaskawą władczynią i opiekował się wszystkimi morskimi stworzeniami.Kliknij tutaj, 👆 aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Napisz w formie zdań pojedyńczych plan wydarzeń do legendy ,,Jurata,królowa bałtyku,, (ok.5 zdań)Pomocy chodzi o Juracie królowej Bałtyku.. Była władczynią wszystkich morskich stworzeń, o które dbała z niezwykłą troską.. Zobaczywszy go, zakochała się.Razem spędzali wiele czasu w pałacu na dnie Bałtyku.A było to tak… Przed wiekami na dnie Bałtyku swoje królestwo miała morska królowa, zwana Juratą, czy jej piękny, podwodny pałac odbijający się gdzieś pod falami bursztynowo - złotą poświatą znajdował się niedaleko miejscowości, którą możesz znaleźć na.. 2.Pewnego dnia dowiedziała się , że pewien rybak łowi ryby w Bałtyku.. Nie mógł go wziąć do wagonu, więc wpadł na pomysł, że Lampo pobiegnie za pociągiem.. Otoczona boginkami, panowała nad wszystkimi morskimi stworzeniami.A ponieważ serce miała dobre, krzywdy najmniejszej zrobić im nie pozwoliła.).

6.Władca burz .Mam na jutro zrobić plan wydarzeń z legendy jurata,królowa baltyku.

4.Jurata zakochała się w mężczyżnie.. Otoczona boginkami, panowała nad wszystkimi morskimi stworzeniami.. 5.Młodzi obiecali sobie miłość , wierność i codzienne spotkania.. Ich miłość nie spodobała się bogu burz, który postanowił zniszczyć morski pałac królowej i zabić rybaka.Jurata - królowa Bałtyku W głębinach Bałtyku znajdował się kiedyś wspaniały pałac, zbudowany z bursztynu, w którym zamieszkiwała królowa morza - piękna Jurata.. Perkun był zazdrosny o dziewczynie o imieniu Jurata, córkę Gorka.. 3.Królowa chciała ukarać młodego śmiałka.. Otaczała opieką nawet najmniejsze stworzonka, żadnemu nie pozwalając robić krzywdy.W głębinach Bałtyku wznosił się kiedyś wspaniały, bursztynowy pałac.. - Kto był jej ojcem?.Komentarze

Brak komentarzy.