Dokonaj charakterystyka porównawcza achillesa i hektora
Był wojownikiem, który ponad wszystko cenił sobie honor.Achilles a Hektor - porównanie bohaterów Iliady: Achilles i Hektor są głównymi bohaterami Iliady Homera.. Wiernie służyli swojej ojczyźnie.. 2010-11-02 10:06:38; Jakie są wspólne cechy wyglądu, zachowania, charakteru Achillesa i Hektora?. Kiedy był mały matka zanurzała go w świętej rzece, aby zyskał on nieśmiertelność, lecz pięta, za którą trzymała go nie była zamaczana i stała się jedyną śmiertelną częścią ciała Achillesa.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora .. Achillesie i Hektorze.. Zarówno jeden i drugi jest najdzielniejszym wojownikiem w swoim kraju.. Hektor to syn króla Pryjama, a Achilles jest synem Zeusa, półbogiem.. Nie miał sobie równych.. Byli oni dobrze urodzeni i nienagannie wyglądający: emanowali urodą i wdziękiem, byli mężni i dobrze zbudowani.Czytając historię wojny trojańskiej dowiadujemy się wiele o dwóch głównych bohaterach tego mitu - Achillesie i Hektorze.. Skoro już dokonał zemsty to mógł chociaż oddać ciało rodzinie, która cierpiała po stracie, a on się nad nim znęcał.. Obaj s wojownikami: Hektor jest obrońcą Troi, a Achilles należy do wojsk Achajskich.. Dokonał tego w szczególny sposób nie tylko bezpośrednio poprzez opisy obydwu postaci, ale też jakby bezpośrednio przedstawiając ich dążenie do walki i .Achilles i Hektor są najdzielniejszymi herosami z dwóch walczących ze sobą obozów: Greków i Trojańczyków..

Był herosem.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.

Później okazało się, że mają także cechy, którymi się różnią.Przydatność 75% Charakterystyka Achillesa i Hektora.. Achilles był synem Peleusa i Tetydy.. Jest najwaleczniejszym i najsilniejszym z Greków.. Hektor i Achilles to dwóch herosów, którzy reprezentowali wzorzec idealnego rycerza.. Na pierwszy rzut oka byli bardzo do siebie podobni.. 2010-09-24 17:52:09 epitety i wyrażenia określające Achillesa i Hektora !. Treść.. Achilles był synem Peleusa, księcia tesalskiego, i pięknej Tetydy, boginki morskiej.. Później okazało się, że mają także cechy, którymi się różnią.85% Charakterystyka Hektora; 82% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora na podstawie pieśni XXII "Iliady".. Czytając historię wojny trojańskiej dowiadujemy się wiele o dwóch głównych bohaterach tego mitu - Achillesie i Hektorze.. Inaczej sprawa się miała w przypadku Hektora, który miał swoją rodzinę: żonę Andromachę i syna Astyanaksa.. Wyróżniali się odwagą, walecznością i męstwem.Achilles i Hektor to dwaj główni bohaterowie epopei Homera, ,,Iliady".. Matka przebrała go za królewnę i ukryła na dworze króla Likomendesa ,ale sprytny Odyseusz poznał się na podstępie.. Na pierwszy rzut oka byli bardzo do siebie podobni.. 85% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora; 85% Charakterystyka Achilesa i Hektora; Polecane teksty: 92% "Gry wojenne" - film, który przykuwa uwagę i zmusza do poważnej refleksji..

... charakterystyka-porównawcza +1 głos.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.

81% Starogrecki ideał rycerski - rozwiń temat analizując fragment Iliady Homera.. Powodem wszelkich wojennych działań stało się porwanie pięknej Heleny, żony Menelaosa, brata Agamemnona.Achilles nie czuł odpowiedzialności za nikogo ani za nic, ponieważ nie był z nikim (poza rodzicami) związany.. Hektor to najstarszy syn Priama i Hekabe a zarazem najbardziej dzielny i szlachetny spośród Trojan.Zadanie: charakterystyka porównawcza achilesa i hektora Rozwiązanie: achilles i hektor są najdzielniejszymi herosami z dwóch walczących ze sobą obozów greków i Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora;Charakterystyka porównawcza hektora i achillesa 2013-09-22 17:31:43; Czego wynikiem była walka achillesa i hektora?. Na pierwszy rzut oka byli bardzo do siebie podobni.. Nadludzką siłę zawdzięcza swojej matce, Tetydzie, która, gdy był niemowlęciem, zanurzyła całe jego ciało w Styksie.Hektor natomiast był Trojaninem, który wiedział, że bierze udział w nierównej walce z Achillesem, jednak nie poddawał się, walczył do ostatnich sił..

Achilles był synem Peleusa i nimfy Tetydy.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.

skonfrontował dwóch bohaterów: Achillesa i Hektora.. Hektor nieco bojaźliwy , jednak podjął wyzwanie rzucone przez Achillesa .Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Darmowe rozwiązanie pracy domowej, szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum studia.. 2010-10-06 19:22:36; Kto mi poda cechy charakteru Hektora i Achillesa?. 2010-09-24 17:52:09 Walka Hektora i Achillesa ?. 2010-02-01 18:34:34Charakterystyka porównawcza hektora i achillesa 2013-09-22 17:31:43 Język Polski charakterystyka Merkucja 2009-05-07 15:51:40 Napisz cechy Achillesa i Hektora 2015-11-02 15:51:25• Achilles i Hektor - charakterystyka porównawcza • Inni bohaterowie Iliady • Tarcza Achillesa • Rola bogów w Iliadzie • Umowność, realizm, idealizacja, cudowność Iliady • Iliada jako epos • Narracja Iliady • Geneza wojny trojańskiej • Iliada - plan wydarzeńNapisz charakterystykę porównawczą Odyseusza i Hektora.. Wideo.. Autorem tego eposu jest Homer, poeta epicki .. Czytając historię wojny trojańskiej dowiadujemy się wiele o dwóch głównych bohaterach tego mitu - Achillesie i Hektorze.. poleca 85 % 245 głosów.. Początkowo mogliby wydawać się podobni, ale jednak Ci herosi różnili się od siebie znacząco i mieli odmienne motywy postępowania.Hektor i Achilles to bohaterowie fragmentu poematu Homera pt. "Iliada"..

89% Antygona ofiara klątwy rodzinnej, czy własnego charakteru.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.

Mieli piękną sylwetkę i imponującą postawę.. Achilles walczy po stronie Greków, a Hektor , jako syn króla Troi Priama walczy oczywiście po stronie Trojan.. Hektor ubierał do walki ciężka, spizowa zbroje, zdobyta w walce z Patroklem, oraz bojowy hełm ozdobiony długa .Achilles i Hektor - charakterystyka porównawcza Hektor i Achilles to główni bohaterowie Iliady Homera powstałej na przełomie IX w p.n.e. Achilles był greckim herosem bardzo potężnym , silnym i zręcznym , był postrzegany jako półbóg .. Jeden i drugi, należą do odważnych, i mężnych rycerzy.. W swojej pracy uwzględnij wartości, którymi .. bohaterów,stosunek do rodziny oraz ojczyzny.. Epos ten składa się z dwudziestu czterech pieśni opisujących ostatnie czterdzieści dni, trwającej dziesięć lat wojny pomiędzy Trojanami i Grekami.Achilles i Hektor to bohaterowie greckiego eposu noszącego tytuł "Iliada".. Ten fragment ma bardzo duże znaczenie w całym dziele.. Bardzo nie podobało mi się to co zrobił Achilles po walce.. jest to opowieść o wojnie która aż przez dziesięć lat toczyli Grecy z mieszkańcami Troi położonej w Azji Mniejszej.. 2009-10-01 18:31:47 Dokonaj charakterystyki Ebenezer Scrooge?. 2010-09-26 19:30:04; Język polski.Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa Achilles i Hektor , to dwaj główni bohaterowie 'Iliady" Homera ,powstałej w starożytności na przełomie IX i VIII wieku.. Obaj herosi byli wzorami idealnego rycerza, lecz bardzo się między sobą różnili.… Czytaj dalej →Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora Bohaterami Troi, jednej z najlepszych produkcji filmowych Hollywood, jest Achilles, antyczny heros oraz najdzielniejszy z trojańskich wojowników, czyli Hektor.. Później okazało się, że mają także cechy, którymi się różnią.. Achilles i Hektor byli najdzielniejszymi wojownikami dwóch rywalizujących ze sobą obozów: Grecji i Troi.. Zwróć uwagę na przedstawioną sytuację, portrety bohaterów i wpisany w tekst obraz człowieka.. Achilles był synem Peleusa, księcia tesalskiego, i pięknej Tetydy, boginki morskiej.Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa W tej pracy będę analizował bohaterów Iliady, a dokładniej pojedynku pomiędzy Achillesem a Hektorem.. Obrazy.. Później okazało się, że mają także cechy, którymi się różnią.. Achilles walczył po stronie obozu greckiego, a Hektor jako obrońca Troi.. Na pierwszy rzut oka byli bardzo do siebie podobni.. Oboje wsławili się w bitwie pod Troją, wzbudzając strach w wojownikach przeciwnika..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt