Opis dnia w czasie past simple
Zasady tworzenia drugiej formy czasownika stosowanej w zdaniach w czasie Past Simple:Napisz w czasie przeszłym Past Simple opis swojego dnia (60-70 słów) Daje 100 punktów 50 pkt za rozwiązanie + 25 pkt za najlepsze rozwiązanie - 22.11.2014 (15:53) - przydatność: 50% - głosów: 1Czas Past Continuous (Czas przeszły ciągły) I was studying at 8 o'clock.. przygotowuję śniadanie rodzinie.. Codziennie wstaję o6rano.. Jeśli używamy czasownika „to be" - „być" (formy przeszłe to was/were), wtedy szyk zdania wygląda następująco:one day/morning - pewnego dnia/ranka.. gdy jest zimno oglądamy telewizję.. Tworzenie zdań w czasie przeszłym prostym w języku angielskim jest bardzo łatwe.Opis czasu.. Były tam 2 baseny, duży ogród, siłownia i restauracja.. 2012-03-10 17:39:39; opisz zastosowanie i przykłady past simple i past continous 2009-09-13 17:54:06; Opisz swój dowolny dzień w past simple i past continuous.. Siedzenia były małe i niewygodne.. Jeżeli czasownik jest regularny jego formę przeszłą tworzy się przez dodanie końcówki -ed, np.:Potrzebuje na jutro do przetłumaczenia opis mojego dnia w czasie przeszłym past simple bardzo proszę o pomoc :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D Wstałam wczoraj o godzinie 7:00 zjadłam śniadanie i umyłam zęby.. Dlatego, przyda nam się również lista spójników, które możemy wykorzystać w tekście opisującym nasz dzień.Opisz dzień wczorajszy używając czasu Past simple..

Opis dnia angielski.Muszę napisać okolo 15 zdan w czasie past simple.

Opis gramatyki: czas Past Simple.. Opis czasu.. Przykład opisu dnia po angielsku z tłumaczeniem na język polski.. Mówiąc o stanach, czynnościach stałych, np. I live in Warsaw.. Zdania twierdząceDodaj nowy.. Na przykład: Play - played .. She is always late - Zawsze się spóźnia.. Zdania maja dotyczyc wczorajszego dnia.. Czas Past Simple opisuje przeszłe zdarzenia dokonane i nie ma związku z chwilą obecną.. Przykładowy opis dnia po angielsku.. 2014-09-24 17:48:53; Opisz swój wolny dzień w Czasie Past Simple 2010-04-15 19:32:14; Opisz swój dzień wczorajszy w .Czas past simple wykorzystujemy: - do opisania czynności i zdarzeń mających miejsce w określonym czasie w przeszłości, i trwających dosyć krótki okres czasu.. Later I got dressed and went to the shop.Opis dnia po angielsku - wzór z tłumaczeniem i przydatne zwroty..

- Mieszkam w Warszawie.Pytania i przeczenia w czasie Past Simple - testy.

Nasz opis dnia po angielsku musi być spójny.. Czas Past Continuous - ZastosowanieOpis czasu.. potem wspólnie przygotowujemy kolację.. Krótki opis dnia w języku angielskim.. W zdaniach twierdzących w trzeciej osobie liczby pojedynczej czyli ( on , ona , ono ) do czasownika dodajemy końcówkę ' s ' lub ' es ' np masz ' He like play '.Opis: Układanie zdań w czasie Past Simple z czasownikami regularnymi × Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies .. Mozna cos od siebie dodac.Opis dnia w Present Simple Prace domowe, problemy lingwistyczne.. Wpisz do, does, don't lub doesn't (pytania, przeczenia, krótkie odpowiedzi) Przepisz zdania, używając she lub he (3 os.. Pogoda była świetna.. Opis gramatyki: Past Simple - pytania i przeczenia.. Nie mogą to być pojedyncze zdania, każde na inny temat.. Zatrzymaliśmy się w hotelu „zielona plaża".. Niestety moja znajomość angielskiego nie jest aż tak dobra,żeby napisać to dobrze :(OPISZ SWÓJ DZIEŃ W CZASIE PRESENT SIMPLE.. Żeby móc poprawnie budować zdana w czasie przeszłym prostym, ważne jest zapoznanie się z zasadami tworzenia formy przeszłej czasownika.. Potrzebuję opisu swojego zwykłego dnia w Present Simple.. Hotel był duży i piękny.. Czasu Present Simple stosujemy do czynności które: powtarzają się w teraźniejszościPoznaliśmy już parę końcówek na przykład końcówkę „ing" w czasie Present Continous albo końcówkę „s" w 3 os. l.p..

Budowa zdania w czasie Past Simple zależy od tego jaki stosujemy czasownik.

Trudność w tworzeniu zdań twierdzących w czasie Past Simple polega jednak na wybraniu odpowiedniej formy przeszłej czasownika, a tych mamy kilka.. Lista ćwiczeń; Past Simple ćwiczenia; opis Past Simple; Polecenie: Put the verb in the correct form: poziom ćwiczenia: 0. np. He said something - On coś powiedział.. Czas Past Simple jest czasem przeszłym, który służy do opisywania zakończonych czynności, które miały miejsce w przeszłości, i które nie mają wpływu na teraźniejszość.. Ja chodzę do szkoły ' bo wciąż chodzi się tej szkoły .. Sometimes i every wystepują na końcu zdania.. O godzinie 7:20 wyszłam z domu na autobus.. oglądam ulubione seriale .Opis dnia po angielsku: spójniki.. - Uczyłem się o godzinie ósmej.. Tom played the .Podróż była bardzo długa i ciężka.. następnie szykuję obiad.po obiedzie gdy jest ładna pogoda idę razem z rodziną na spacer.. ate.Present Simple jest czasem teraźniejszym prostym, a używamy go w następujących sytuacjach: Mówiąc o czynnościach typowych, rutynowych, powtarzających się, np. I often visit my aunt in summer.. ).Czas Present Simple mówi o czynnościach które ciągle się powtarzają , jak np . '. Każdego dnia było bardzo słonecznie i gorąco, w związku z czym mogliśmy pływać w morzu i leżeć na .Jeśli w zdaniu jest użyty czasownik "to be" okolicznik czasu stosujemy po nim..

W czasie Past Simple w zdaniach twierdzących będziemy dodawać końcówkę „ed".

- gdy mowa o nawykach i zwyczajach podobnych jak w czasie present simple, lecz występujących w przeszłości.. poziom ćwiczenia: elementary.. Ten opis chcial bym zeby tak wygladał: Wstaje rano, myje sie , sniadanie, ide do pracy, wracam z pracy, jem obiad, siedze na komputerze, jem kolacje, ide spać.. Czas Past Continuous jest to czas przeszły ciągły, którego używamy, by opisać czynności niedokonane, trwające w określonym momencie w przeszłości, równolegle w przeszłości, a także te, które zostały przerwane przez inną czynność.Budowa zdania w czasie past simple - testy.. Po 6 godzinach wróciłam do domu.W zasadzie to sprawa w czasie przeszłym past simple jest jeszcze prostsza niż z czasem teraźniejszym prostym (present simple).. Jest on jakby „przeszłą" wersją czasu Present Continuous, podobną do niego pod względem budowy i wykorzystnia.. potem staram się szybko posprzątać mieszkanie,odkurzam,wycieram meble, zmywam naczynia.. - Ona odwiedza mnie każdego dnia..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt