Opowiadanie o psie lampo
Zatrzymuje się przed krawężnikiem, Bona siada obok.. Doskonale znał wszystkie ścieżki, jakimi chodził ze swym panem.Dowody przyjaźni człowieka z psem, wyszukanie w tekście lektury odpowiednich fragmentów.. Zwierzę zadomawia się na stacji.. Nadawało to psu pocieszny, a zarazem zawadiacki wygląd" - tak autor opowiadania opisuje psa-podróżnika.. czynnościowa.. Był to szczęśliwy pies, ale większość jego przygód była smutna.. Znalazł go pewien zawiadowca z trojgiem dzieci (Gina, Roberto i Adele) na stacji kolejowej.. Za jej osią, sunia przyśpiesza idąc nadal w kierunku przeciwległego krawężnika.. Akcja książki rozgrywa się we Włoszech.. Książka opowiada o kundelku Lampo, mieszkającym we Włoszech.. Taka jest historia niezwykłego psa, który naprawdę żył kilka lat temu we Włoszech.. W czasie pierwszej wycieczki psa wszyscy martwili się, że Lampo już nigdy nie wróci, ale ich przypuszczenia nie sprawdziły się.. mam to na poniedziałek Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2011-12-03 17:26:40Utwór „O psie, który jeździł koleją" opowiada historię o dzielnym psie Lampo po części opartą na faktach.. 2013-05-21 17:37:49; Napisz 5 zdan.. Powrót psa do Marittimy.. Lampo w domu owczarza.. Dobieranie trafnych wyrazów i związków frazeologicznych oraz odpowiednich środków stylistycznych.. Wspólne redagowanie żywego i dynamicznego opowiadania o uratowaniu życia córce zawiadowcy przez psa Lampo..

Napisz opowiadanie o człowieku i psie.

Materiał dla klas III szkoły podstawowej.Książka „O psie, który jeździł koleją" Romana Pisarskiego powiada o przygodach psa imieniem Lampo, który zwiedził całe Włochy podróżując pociągami.. Kolejarz nadaje mu imię Lampo i zabiera do .Lampo jest w pociągu, mija właśnie stację Sapri - oddaloną prawie tysiąc kilometrów od Marittimy.. Decyzja zawiadowcy o wysłaniu Lampo na Sycylię.. Dość delikatnie lecz napina smycz.Pies kilkakrotnie uciekał od swojego nowego właściciela.. .Zadanie: mam napisać swoimi słowami przygodę psa lampo ,,o psie Rozwiązanie:o psie, który jeździł koleją to historia psa lampo, który pewnego dnia pojawia się na stacji kolejowej w marittimie i zaprzyjaźnia się z zawiadowcą szybko staje się częścią jego życia, ulubieńcem rodziny kolejarza i jego przyjaciół zdobywa też sławę w kraju, gdyż regularnie podróżuje .Scenariusz zajęć pracy z lekturą „O psie, który jeździł koleją".. Zawiadowca mieszkał w mieście Piombino, a pracuje w miasteczku Marttima.Lampo właściwie mieszka na stacji.Wieczorem wraca z zawiadowcą do wcześniej .O psie, który jeździł koleją to piękna opowieść o przyjaźni psa z człowiekiem.. Lampo to główny bohater opowiadania, który wykazuje się sprytem, inteligencją i odwagą.. Zawiadowca odwdzięcza mu się miłością i troską (np. leczy psa po jego trudnym powrocie z Sycylii)..

2015-06-15 14:38:20; O psie ktory jezdził koleją opis lampo na szybko!

Ten pies trafił do przedsionka psiego nieba.. Przechodzimy przez jezdnię.. Lampo jest wiernym towarzyszem zawiadowcy, zawsze do niego wraca, gdziekolwiek by nie był.. kelner wagonu restauracyjnego oferuje psu kawałek mięsa.. Był przebiegły i pomysłowy .. Czasem ktoś go pogłaskał, czasem dał jeść, a czasem uderzył i przegonił.. Opis fabuły.. Lampo, bo tak się nazywa, jest po prostu piękny.. Psy te były jego najwierniejszymi towarzyszami i uczestniczyli w jego samotnych wędrówkach.. Najważniejsze informacje o lekturze - Książka po raz pierwszy została wydana w 1967 roku.. Jeden z psów nazywał się Bursztyn był to dorosły i odważny pies.. To jest wzruszająca bajka o starym, schorowanym psie, który umarł niczyj, bo przez całe życie był niczyj.. Pewnego razu na stację kolejową przybył dziennikarz i kilka dni później w gazecie ukazało się zdjęcie kundelka wraz z opowiadaniami o jego .7.. 15 słowna.. Rozmowa naczelnika stacji z zawiadowcą - rozkaz usunięcia psa.. W serwisie wiedza24h znajdziecie wypracowanie na temat tego bohatera.. Kelner wraca następnie do swojej pracy, ciągle rozmyślając o psie.Ksiąrzka pt.,,o psie który jeździł koleją,, opowiada okundelku Lampo, meszkającym we Włoszech.. 3 maja 2018 O psie, który jeździł koleją Do chwili przeczytania historii o Lampo, mogliśmy myśleć, iż psy, a zwłaszcza kundelki, niewiele rozumieją z otaczającego ich świata.O psie, który jeździł koleją (drabbelek) Na niewielkiej stacji siedzi pies nie byle jaki: dostojny, wielki i cały biały..

Zawiadowca odwdzięcza mu się miłością i troską (np. leczy psa po jego trudnym powrocie z Sycylii).Napisz opowiadanie o człowieku i psie.

Napisz opowiadanie o człowieku i psie.. 2011-11-30 14:08:00Opowiadanie o psie - historia z morałem.. Zawiadowca - charakterystyka postaci, „O psie, który jeździł koleją"O psie który jeździł koleją Stary Wujek - Napisz szczęśliwe opowiadanie w który zmienisz złe na szczęśliwe wstęp - rozwinięcie i zakończenie.Z książki "O psie,który jeździł koleją" Zad2) Napisz dalsze losy Lampo z książki "O psie,który jeździł koleją" źródło: Z ekoludkiem w szkole zad.9\\25Książka „O psie, który jeździł koleją" Romana Pisarskiego powiada o przygodach psa imieniem Lampo, który zwiedził całe Włochy podróżując pociągami.. Myślę, że mały bohater zasłużył na to, aby nie .Opowiadanie o psie.. Znalazł go pewien zawiadowca z trojgiem dzieci (Gina, Roberto i Adele) na stacji kolejowej.. Zawiadowca mieszkał w mieście Piombino, a pracował w miasteczku Marttima.. Kiedyś postanowił wyruszyć w kolejną podróż.Książka "O psie który jeździł koleją" opowiada o kundelku Lampo, meszkającym we Włoszech.. (1,2,3,4,5 zdań 2012-03-07 12:38:45; Jak zakończyła się historia o psie Lampo?. Jest to wzruszająca historia o przyjaźni między człowiekiem i zwierzęciem.. Kiedyś postanowił wyruszyć w kolejną podróż.Stary pies.. Był już we Włoszech, Austrii oraz Czechach.Lampo, usłyszawszy gwizd pociągu powrotnego do Marittimy, biegnie i wskakuje do ostatniego wagonu..

Wiernie służy swemu panu, odprawiając kolejne pociągi.O psie, który jeździł koleją - opowiadanie dla dzieci autorstwa Romana Pisarskiego, traktujące o losach psa o imieniu Lampo..

egzemplarze książki.. Opowiedz dowolną historię, prawdziwą lub wymyśloną.. 14.W pewnym górskim miasteczku mieszkał Alpinista wraz z dwoma psami.. Zna ją każde włoskie dziecko.. Długa rekonwalescencja dzielnego podróżnika.. Szybko zdobywa sobie sympatię otoczenia.. Dlaczego Lampo był niezwykłym psem?. Wszyscy kolejarze lubili zwierzaka.. Był to szczęśliwy pies, ale większość jego przygód była smutna.. Jego grób znajduje się blisko budynku stacji, na której zginął ‐ do dziś przetrwała tam pamięć o wiernym Lampo.. Opowiadanie dla dzieci autorstwa Romana Pisarskiego, wydane w 1967 r. Tytułowy pies zostaje przygarnięty przez zwiadowcę stacji Marittima we Włoszech.. Trzykrotna próba powrotu psa do domu.. Wokół nas brak czegokolwiek co może szczególnie rozpraszająco działać na psa lub być dla niego bardzo atrakcyjne.. Czeka na swoje pięć minut sławy jako ten, co jeździł koleją.. Były tu piękne łąki do biegania, czysta woda do picia, zabawki, gałęzie, gryzaki.W książce pt. " O psie , który jeźdźił koleją " opisane są przygody psa Lampo, który lubił podróżować pociągami.. Lampo łasi się do niego.. Akcja utworu dzieje się we Włoszech.Pewien zawiadowca znajduje na stacji kolejowej kundelka, przygarnia go i nazywa Lampo (wł. Każdego dnia pies wita swego pana w pracy, wraca z nim do domu pociągiem, a po kolacji powraca na stację.Książka Romana Pisarskiego opowiada o psie, który podróżował pociągami.. Pies jeźdźił pociągami w różne strony kraju .. Lampo cały dzień spędzał na stacji, a wieczorem wracał z zawiadowcą do jego domu na kolację.Lampo - charakterystyka • O psie, który jeździł koleją .. ilustracja psa.. Najbardziej podobała mi się historia z jedzeniem z .Właśnie zrecenzowałem O psie, który jeździł koleją.. proszę o szybką odp.. -Jednym z głównych bohaterów opowiadania - O psie, który jeździł koleją jest pan zawiadowca, przybrany pan Lampo, o ile tak można powiedzieć.. Książka jest w Polsce lekturą dla klas trzecich szkół podstawowych.. 2010-11-18 23:18:57; Napisz kilka zdań na temat psa Lampo.. Mężczyzna przygotowuje mu posłanie i zostawia w swoim przedziale służbowym..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt