Makbet sprawdzian z lektury
Kto okazał się człowiekiem nie zrodzonym z kobiety i dlaczego?Lady Makbet: 22.. Część 2 na Uczę.pl.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Makbet z przyjacielem Bankiem wracają lasem do Forres.. Wygeneruj sprawdzianWilliam Szekspir, "Makbet" - test z lektury.. Literatura "Pan Tadeusz" - test znajomości lektury Literatura Test z lektury "Pan Tadeusz" - poziom trudny .. że Makbet zostanie zabity w lesie Birnam.. Sprawdzian.. c) chciał, aby z nim polował na kury.. Literatura "Pan Tadeusz" - test znajomości lektury.. Quizy Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Makbet (23 zadania) LEKTURA (liceum) Witajcie, moglibyście pomóc?. Wymień zbrodnie dokonane przez Makbeta .. Lis nauczył Małego Księcia: a) przyjaźni.. Sprawdzian.. Szukaj.. Był wzorowym rycerzem i sługą swojego króla, a stał się mordercą i przestępcą.. a) chciał, aby mu pomógł w ucieczce przed myśliwymi.. Z kolei Bankowi zapowiadają, iż będzie on ojcem królów.. Przedstaw w punktach treść pierwszej i drugiej przepowiedni wiedźm .. „Makbet", „Kamienie na Szaniec" czy „Romeo i Julia" to tylko kilka przykładów lektur dostępnych na naszym portalu.. To postać przerażająca, zbrodnicza i tragiczna.. Druga odpowiedziała, że już niedługo, zaraz po zakończonej wielkiej bitwie.. Sprawdzian znajomości Makbeta W. Szekspira 1.. 5.Wybierz test z rozdziału Lalka lub podrozdziałów podręcznika Lektury dla Klasa II Liceum..

Sprawdź swoją wiedzę przed sprawdzianem z lektury!

Podręczniki szkolne - sprzedaż wysyłkowa.. Quiz wiedzy z działu Język polski, zawiera 26 pytań.. Literatura .Quiz ze znajomości lektury Makbet Williama Szekspira.. że Makbet zostanie zabity przez człowieka, który nie był zrodzony z kobiety.. b) sposobów polowania.. Dlaczego Makbet zabił Banko?. c) sprytu i chytrości.. - Felix, Net i Nika oraz Gang N.Test ze znajomości lektury Makbet Williama Szekspira Zawiera 26 pytań.. Na stałe wspiera nas 341 czytelników i czytelniczek.. Jak dobrze pamiętasz ponadczasową opowieść o amoralności i bezwzględnym dążeniu do władzy?. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Wolne Lektury są za darmo i bez reklam, bo utrzymują się z dobrowolnych darowizn i dotacji.. Vademecum dla klas 4-6 to publikacja dla uczniów prezentująca w atrakcyjnej graficznie formie 54 lektury: 48 lektur obowiązkowych i 6 uzupełniających z nowej podstawy programowej, w tym lektury wybrane po konsultacjach z nauczycielami.. Praca z publikacją umożliwia powtórzenie treści lektur, wykształcenie umiejętności analizy i interpretacji utworu oraz .Sprawdzian znajomości Makbeta W. Szekspira.. Niestety, minimalną stabilność działania uzyskamy dopiero przy 1000 regularnych darczyńców..

Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.

William Szekspir, "Makbet" - czy znasz dzieło Szekspira na tyle, by zmierzyć się z trudnymi pytaniami?. Literatura Test z lektury "Makbet" - poziom trudny.. b) chciał, aby go Mały Książę oswoił.. Makbet wie, iż po śmierci Sinela został tanem Glamis, ale nic nie wie o Kawdorze.Test z lektury "Makbet" - poziom trudny.. d) niczego go nie nauczył.. Jakim władcą jest Makbet?. Mam pytania do Makbeta i oczekuję pomocy :) 1.. Spotkane czarownice wróżą Makbetowi wielka przyszłość, ma być tanem Glamis, tanem Kawdoru i królem Szkocji.. Co w finale utworu dzieje się z Makbetem?. Sprawdź, czy dobrze znasz książki z podstawówki, gimnazjum i liceum.. Gdy Makbet oznajmia mu, że nie może zostać zabity przez nikogo, kto został zrodzony z kobiety, wszystko się wyjaśnia.. 15.Test Wesele, Wesele podręcznika Lektury dla Klasa III.. Komu posłańcy opowiadają o męstwie Makbeta w bitwie pod Forres?. że Banko będzie ojcem królów.. Jak ginie Makbet?. Jakim tytułem król wyróżnia Makbeta za męstwo?Sprawdzian znajomości lektury „Makbet" W. SzekspiraSprawdzian znajomości lektury „Makbet" W. Szekspira..

... Zobacz podobne quizy: #lektury #makbet .

Utwór został oparty na przekazach historycznych jednej z kronik.. 4. Podaj motywy postępowania Makbeta .. Sprawdź swoją wiedzę.Pobierz darmową ściągę - Lista wszystkich streszczeń - Tekst - z nich zapytała pozostałe o to, kiedy ponownie spotkają się przy takiej pogodzie.. Macduff „przedwcześnie z łona matki był wypruty", czyli przyszedł na świat w sposób nienaturalny, dzięki pomocy medyków i zabiegu chirurgicznego.Quiz Lektury to doskonała metoda nauki i weryfikacji swojej wiedzy poprzez zabawę.. Na miejsce kolejnego spotkania wyznaczyły wrzosowisko, na którym miały się spotkać z Makbetem i przeprowadzić z nim rozmowę: „Tam Makbet z naszych ustMakbet jest, obok Hamleta, jednym z najsłynniejszych bohaterów szekspirowskich.. Wskaż wypowiedź błędną: Makbet to sprawiedliwy i dobry król Makbet to dobry rycerz, którego zgubiła żądza władzy Makbet to człowiek, który dążąc do władzy popełnia .William Szekspir „Makbet".. Wymień miejsca akcji dramatu Makbet .. ucieka z kraju popełnia samobójstwo traci zmysły i choruje psychicznie ginie z rąk Makdufa : 23.. Więcej w interaktywnej formie testów z lektury (pytania i odpowiedzi) znajdziesz korzystając z odsyłacza w prawym górnym rogu ekranu.Poznajemy lektury.. Jesteśmy największym wydawcą książek edukacyjnych w Polsce.Makbet to tragedia Wiliama Shakespeare'a, która powstała ok. 1606 roku i jest jedną z najczęściej wystawianych w teatrze sztuk dramaturga..

Literatura "Makbet" - test znajomości lektury.

Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!że Makbet polegnie dopiero wtedy, gdy las Birnam zbliży się ku wzgórzu Dunzynanu.. Dlaczego Makbet zabił króla Dunkana?. Targi Edukacyjne EDU DAY 2016 - w Koszalinie, Szczecinku, Słupsku; Poznaj Preply - rewolucja w nauce przedmiotów ścisłychJakie przepowiednie usłyszał Makbet od czarownic?. Na naszej stronie internetowej znajdziesz nie tylko quizy Lektury, dzięki którym sprawdzisz, w jakim .Kocyk dla niemowlaka - jak wybrać?. Kto wspomagał zbuntowaną szlachtę szkocką?. Kto i jakie przepowiednie usłyszał z ust wiedźm?. Brał ju Ŝ nad nami gór ę i fortuna, Jak nierz ądnica, zdała si ę u śmiecha ć Przekl ętej jego sprawie: gdy wtem Makbet, Dzielny nasz Makbet, gardz ąc szal ą szcz ęścia, Mieczem, dymi ącym si ę krwi ą jak kadzidłem, Toruj ąc sobie drog ę w śród zast ępów,13.. Z jaką prośbą zwrócił się lis do głównego bohatera?. Jego dzieje pokazują nam jak łatwo człowiek może stracić panowanie nad własnym losem, jak szybko i niezauważalnie może wpaść w błędne koło zbrodni.Dozwolone jest pobieranie materiałów oraz ich modyfikacja (przystosowanie, przeróbka) wyłącznie do własnego użytku dydaktycznego związanego z wykonywanym zawodem nauczyciela w danej placówce szkolnej i prezentowanie ich na forum szkoły (w tym innym nauczycielom i rodzicom uczniów).arkusz z podsumowaniem: prawidłowe rozwiązania i wyniki, punktacja, szacowany czas na rozwiązanie, realizowane wymogi PP.. Wystarczy, że zarejestrujesz się w naszym serwisie, zostaniesz pozytywnie zweryfikowany jako nauczyciel matematyki, fizyki lub chemii, a otrzymasz pełen dostęp do Generatora!.Komentarze

Brak komentarzy.