Napisz wypracowanie o antygonie
Mówi o sobie, że jest "klątwą brzemienna" i chyba spodziewa się, że przyjdzie jej umrzeć.. Antygona namawia siostrę, aby wraz z nią spełniła święty obowiązek.Zakazowi temu odważyła się sprzeciwić Antygona, siostrzenica króla i siostra zmarłego.. Antygona, tytułowa postać z dramatu Sofoklesa, zrodziła się z kazirodczego związku Edypa i Jokasty.. Staraj się rozłożyć pisanie wypracowania chociaż na dwa etapy (chodzi o dni, w ostateczności o godziny pisania).. 2010-11-18 19:52:30 Napisz rozprawkę na temat czy "antygona odniosła moralne zwycięstwo nad kreonem " 2011-11-05 22:17:03Być może i dokonałby tego, ale… „ten płacz Antygony" nigdy mu na to nie pozwoli.. Sztuka Powstała w 443 r.p.n.e w Atenach, tam też była po raz pierwszy wystawiona.. Rozwinięcie motywu bohatera tragicznego na przykładzie Antygony.Zobacz 2 odpowiedzi na pytanie: Prosze pilne !. Kreon ponosi całkowitą klęskę, przez swoje przekonania, które obróciły się przeciwko niemu.. Akcja tragedii ma miejsce w Tebach, którymi przed laty rządził Król Edyp.. Okazało się bowiem, że zamknięta w grobie Antygona popełniła samobójstwo, a Hajmon, zobaczywszy to, przebił się mieczem.Jestem całkowicie przekonana, że Antygona postąpił słusznie buntując się przeciwko zakazowi Kreona.. Na podstawie tej samej historii napisał również swoje inne dzieło, pt. „Król Edyp"..

Jak sie piszę dobre wypracowanie maturalne o antygonie.

charakterystyka dramat długie formy wypowiedzi po angielsku Henryk Sienkiewicz ignacy krasicki interpretacja j.w. goethe jak napisać wypracowanie jak pisać wypracowanie maturalne Jan kochanowski juliusz słowacki matura matura pisemna .Wypracowanie o Antygonie - tragicznej bohaterce starożytnego greckiego dramatopisarza - Sofoklesa.. Akcja tragedii ma miejsce w Tebach, którymi przed laty rządził Król Edyp.. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie - są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada ojczyzny najgorszą zbrodnią.Podstawowe informacje o bohaterce.. Antygona czy Kreon - kto miał rację?. 1,444 wizyt.. Pod wpływem jego słów, Kreon zmienił decyzję.. Antygona sprzeciwia się woli króla Kreona.. W bratobójczej walce polegli obaj bracia: Polinik i Eteokles, ale obecny władca Teb, Kreon, wydał rozkaz, aby nikt nie ważył się grzebać tego, którego uznał za zdrajcę.. Rozprawka z Antygony !. gdy bylam w liceum pisalam wypracowanie na temat "uniwersalny charakter tragedii sofoklesa na podstawie dziejow antygony'.. Akcja tragedii ma miejsce w Tebach, którymi przed laty rządził Król Edyp.. Sztuka Powstała w 443 r.p.n.e w Atenach, tam też była po raz pierwszy wystawiona.. Po tragicznej śmierci braci, Eteoklesa i Polinejkesa, postanowiła wbrew zakazowi króla pochować zwłoki Polinejkesa, który uważany za zdrajcę ojczyzny na mocy królewskiego rozporządzenia miał zostać wyrzucony na pożarcie sępom i psom.Zadanie: napisz wypracowanie na temat ktore racje sa mi blisze antygony czy kreona moje rozwazania na temat postepowania bochaterow prosze do godziny 20 Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Wypracowanie o Antygonie - tragicznej bohaterce starożytnego greckiego dramatopisarza - Sofoklesa..

Zanim napiszesz Nie licz na to, że odpowiesz na pytanie, kto ma rację w Antygonie.

Sztuka Powstała w 443 r.p.n.e w Atenach, tam też była po raz pierwszy wystawiona.. Przygotuj ewentualne materiały, cytaty i słowniki.. Kreon jest prawowitym władcą Teb, państwa w którym wszystkich obowiązują określone prawa i obowiązki.. Mit o rodzie Labdakidów opowiada historię rodziny, na której ciążyło fatum.Antygona wyznaje swej siostrze, Ismenie, zamiar pogrzebania zwłok brata Polinika.. Wypracowanie omawia dwa motywy literackie: buntu i pogodzenia się z losem ,na postawie zestawienia postaw dwóch bohaterek antycznej tragedii Sofoklesa pod tytułem „Antygona".. Temat 1.Rozważ problem na podstawie „Antygony" Sofoklesa.. Sukcesy Jagiellonów 2020-06-09 23:12:35,,Janko Muzykant" Napisz inne, optymistyczne zakończenie utworu, w którym wyjaśnisz, w jaki sposób można było pomóc Jankowi i uchronić go przed śmiertelną w skutkach karą.. Jej dwaj bracia Eteokles i Polinejk zginęli w bitwie o Teby.. wypracowanie; antygona; zadanie dodane 5 listopada 2010 w Język polski przez użytkownika kamilusia19922 (10) [Szkoła średnia] .. Tematycznie obejmują materiał edukacyjny z zakresu języka polskiego nauczany w szkole średniej, gimnazjum i podstawowej, z naciskiem na przygotowanie do matury.Czesc!.

6.Napisz krótkie wypracowanie na temat: 2011-09-25 19:19:12 Wypracowanie z Antygony ?

Rozmowa i wyjawienie swoich planów Ismenie, przez Antygonę.. Ismena, siostra Antygony, Polinejka i.Przypomniał mu też o klątwie ciążącej nad rodem Labdakidów.. Sztuka Powstała w 443 r.p.n.e w Atenach, tam też była po raz pierwszy wystawiona.. Rozwinięcie motywu bohatera tragicznego na przykładzie Antygony.Antygona ponosi fizyczną przegraną, ale duchowe (moralne) zwycięstwo, dzięki swoim przekonaniom.. Eteokles ma mieć pogrzeb godny bohatera, natomiast Polinejk z woli króla nie może byc pochowany.. Sądzę, iż powody, którymi kierowała się Antygona podejmując taką, a nie inną decyzję są szlachetne i zasługują na szacunek.. Akcja tragedii ma miejsce w Tebach, którymi przed laty rządził Król Edyp.. Tak było również w tym przypadku, gdyż historię Antygony oparł na micie, opowiadającym dzieje rodu Labdakidów.. Akcja tragedii ma miejsce w Tebach, którymi przed laty rządził Król Edyp.Jest to seria profesjonalnie przygotowanych kilkudziesięciu ebooków.. To chyba mniej wiecej to samo co twoj pierwszy temat.. Sztuka Powstała w 443 r.p.n.e w Atenach, tam też była po raz pierwszy wystawiona.. Gdyby ktoś ten problem rozwiązał, przestano by omawiać tę lekturę w szkole, a dramat Sofoklesa straciłby swoje ponadczasowe znaczenie..

Odważna i bezkompromisowa, za najważniejsze uznaje prawa boskie.Wypracowanie maturalne o antygonie +1 głos.

Rozwinięcie motywu bohatera tragicznego na przykładzie Antygony.Wypracowania Sofokles "Antygona" Opisy wypracowań: Motyw buntu i pogodzenia się z losem.. Kobieta jako bohater l.Wypracowanie o Antygonie - tragicznej bohaterce starożytnego greckiego dramatopisarza - Sofoklesa.. Najpierw zastanów się, co chciałbyś /-abyś/ napisać i zanotuj swe 'luźne' myśli i rożne uwagi w brudnopisie.. Wypracowanie zawiera 407 słów.. Broniąc stanowiska Antygony, chciałabym przytoczyć kilka ważnych argumentów.Matura próbna Operon 2018 POLSKI podstawowy: "Antygona" Sofoklesa na maturze z polskiego Odpowiedzi, pytania, arkusze 20.11.2018 .. (0-50) Wybierz jeden temat i napisz wypracowanie.. Jak to napisać?. W 1949 roku Miłosz napisał poemat Antygona - w formie dialogu Antygony i Ismeny.. Forma - rozprawka.Antygona - tytułowa bohaterka, córka narodzona z kazirodczego związku króla Edypa z Jokastą, która była jego matką (czego Edyp nie był świadomy - o ujawnieniu zbrodni Edypa - ojcobójstwa i kazirodztwa mówi inna tragedia Sofoklesa Król Edyp).. Kreon natomiast, popełniając tragiczne zbłądzenie - czyli sprzeciwiając się prawom boskim, poddaje się działaniu Losu, który prowadzi go do klęski.Sofokles często czerpał inspiracje z mitologii.. Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.. Streszczenie Antygony: 1.. Jednak było już zbyt późno.. Nawiązuje w nim do sytuacji powojennej Polski - i to jeszcze raz potwierdza ponad wiekową, ponadhistoryczną wartość sędziwej tragedii Sofoklesa.Wypracowanie o Antygonie - tragicznej bohaterce starożytnego greckiego dramatopisarza - Sofoklesa.. Zakaz chowania Polinejkesa za zdradę, wydany przez .Na pewno kocha swojego syna, Hajmona, ale kiedy ten prosi go o łaskę dla Antygony, jako jego przyszłej żony, Kreon hardo odpowiada, że Antygona nie jest godna miłości Hajmona, a tym bardziej niegodna, by zostać jego żoną..Komentarze

Brak komentarzy.