Sprawdzian z lektury hobbit tam i z powrotem
Napisz notę biograficzną J. R. R. Tolkiena (0-4).. Pora sprawdzić przed sprawdzianem jak wiele z niej zapamiętałeś!. Literatura Co wiesz o młodzieżowych książkach fantasy?. Pochodził z zamożnej rodziny, jego rodzicami byli Belledonna Tuli i Bungo .Transkrypt ( 25 z dostępnych 224 stron) STRONA 1.. Hobbit - opracowanie, problematyka, opisy bohaterów.. Tolkien „Hobbit czyli tam i z powrotem" Quiz czytelniczy ze znajomości lektury Quiz przeznaczony głównie dla uczniów szkół podstawowych kl. IV-VI.. zas odpowiedzi do pytań - po 60 sekund.. Smok z hukiem zwalił się na miasto, ale już nie żył.. SPRAWDZIAN WIADOMOŚCI Z LEKTURY "HOBBIT, CZYLI TAM I Z POWROTEM".. Test: .. Bilbo spotkał się z członkami wyprawy w dzień wyruszenia w stronę Samotnej Góry w: a) szynku Pijany Pajac b) gospodzie Pod Zielonym Smokiem c) karczmie Głodny Wilk d) barze Pod Zdechłym SzczuremNa szczęście Bilbo miał pieniądze, by odkupić swoją własność, gdyby ktoś nie zamierzał jej oddać dobrowolnie.. .Plik test z lektury hobbit czyli tam i z powrotem z odpowiedziami.pdf na koncie użytkownika gilbridepatrick • Data dodania: 27 mar 2015.. POWODZENIA!. Ludzie i elfy rozpoczęły budowę .X.. Tolkien'a.. na wprost.Test zawiera 30 pytań.. Rozwiąż test ze znajomości lektury Hobbit, czyli tam i z powrotem pióra J R R Tolkiena.. Tolkiena.. 177 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0..

... Hobbit, czyli tam i z powrotem.

Sprawdzenie wiedzy uczniów z przeczytanej lektury.Test z lektury - jak dobrze znasz książkę?. 5.Co nowego doznał podczas wyprayw?. .Wolne Lektury są za darmo i bez reklam, bo utrzymują się z dobrowolnych darowizn i dotacji.. TOLKIEN Hobbit, czyli tam i z powrotem (Przełożyła: Maria Skibniewska) STRONA 2.. Skomentuj.. W kilka lat później odwiedził go Gandalf wraz z krasnoludem Balinem.Zobacz 2 odpowiedzi na pytanie: Jakie mieliście pytania na sprawdzianie z lektury "Hobbit- czyli tam i z powrotem"?Powieść Johna R. R. Tolkiena Hobbit, czyli tam i z powrotem niesie ze sobą istotną naukę dla czytelnika.. Ten utwór przejdzie do zasobów domeny publicznej i będzie mógł być publikowany bez żadnych ograniczeń zaStreszczenia książki ''Hobbit czyli tam i z powrotem''.. Tytuł oryginału: The Hobbit, or There and Back Again Data wydania polskiego: 1988 r.(6/17) „Hobbit" - streszczenie szczegółowe, klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki ☰ Jesteś w: Hobbit, czyli tam i z powrotemHobbit, czyli tam i z powrotem Test wiedzy, ze znajomości lektury pt. "Hobbit, czyli tam i z powrotem" J.R.R.. Był hobbitem - większy od liliputa, mniejszy od krasnala - miał 50 lat.. Kto jest głównym bohaterem ksiązki "Hobbit, czyli tam i z powrotem"?. Cele quizu: Popularyzacja twórczości J.R.R..

Super ...Hobbit, czyli tam i z powrotem.

Rozrywka Kim jesteś w świecie fantasy?. Rozwiąż test!Lektury.. Dla fanów Hobbita.test dotyczący lektury szkolnej i zarazem pierwszej powieści J.R.R.. Tolkien, "Hobbit, czyli tam i z powrotem" - czy zdołasz sobie poradzić nawet z najtrudniejszymi pytaniami dotyczącymi klasycznej Tolkienowskiej przygody fantasy?. Sprawdźcie swoja wiedzę na temat tej książki.. 2.Kto namówił go do wyprawy?. Sprawdź swoją wiedzę!Sprawdzian z lektury hobbit czyli tam i z powrotem to częsty temat wpisów na blogach w portalu pinger.pl.. „Hobbit czyli tam i z powrotem"- test z lektury.. Kto jest głównym bohaterem ksiązki ?. "Hobbit" to słowo, które jest najważniejsze w tytule.. Szukaj.. TOLKIENA Proponowany tutaj cykl zajęć z „Hobbita" jest efektem mojej kilkuletniej pracy dydaktycznej z dziećmi i młodzieżą.. Są rzeczy, które też możesz otagować Sprawdzian z lektury hobbit czyli tam i z powrotem?. Pierwszą część sprawdzianu stanowi arkusz załączony poniżej.. J.R.R Tolkien.Test dla tematu: Hobbit, czyli tam i z powrotem (J. R. R. Tolkien).. 6.Co stracił podczas wyprawy?. Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. 1.Z jakiej rodziny pochodził tytułowy hobbit?. Szukaj.. 9.Za kogo był .Test jest króciutki i prosty.. Który złoczyńca z „Harry'ego Pottera" Cię porwie, a który bohater uratuje?Odpowiedzi na pytania z lektury Hobbit,czyli tam i z powrotem?.

... a pod tytuł to "czyli tam i z powrotem".

Tolkiena.. Mieszkał w pobliżu pagórka.. Bard posłuchał tego głosu i trafił dokładnie tam, gdzie wskazał mu drozd.. Test z lektury - jak dobrze znasz książkę?. 3.Dokąd i po co zmierzał hobbit?. Test Z lektury Hobbit, czyli tam i z powrotem" [BRAK OPISU] 1.. ^^^ - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraHobbit, czyli tam i z powrotem | Inne lektury .. Hobbit, czyli tam i z powrotem.. po prawej.. Może być zrealizowany w gimnazjum na profilu rozszerzonym, lub na zajęciach dodatkowych.. Lektury 4 lata temu.. Przedstawione poniżej arkusze testu są oparte na całości cyklu zajęć tolkienowskich.. Przeczytałeś już lekturę?. Zamieszczona w arkuszu punktacja dotyczy jedynie testu.Przydatność 75% Hobbit, czyli tam i z powrotem (charakterystyka Bilba Bagginsa) Bilbo Baggins jest głównym bohaterem książki "Hobbit, czyli tam i z powrotem".. Od tego czasu hobbit zaczął pisać pamiętnik pt. Tam i z powrotem, wakacje pewnego hobbita.. Załóż własny blog!. Samą informację o dołączeniu do eskapady hobbit przyjął z niedowierzaniem.. Jak nazywa sie autor tej książki?. po lewej.. Mówi o głównym bohaterze i zaciekawia czytelnika.. Z której strony norki hobbita znajdowały sie najparadniejsze pokoje?. Wypisz miejsca akcji utworu: (0-2)CYKL ZAJĘĆ Z „HOBBITA" J.R.R..

... TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.

4.Z kim wędrował ?. Samotna Góra (wzniesienie zamieszkane niegdyś przez krasnoludy, które przybyły tam z północy).. Potem z rozkoszą wprowadził się z powrotem do domu.. Jeśli czytaliście Hobbita to nie będziecie mieć z tym testem żadnego problem!. Składa się z dziewięciu ramowych scenariuszy lekcji, do których"Hobbit, czyli tam i z powrotem" opracowanie lektury.. Zabawne Jak potoczyłyby się Twoje losy w krainie fantasy?. 11 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Literatura "Hobbit, czyli tam i z powrotem" - test znajomości lektury .J.R.R.. Na stałe wspiera nas 340 czytelników i czytelniczek.. Pora sprawdzić przed sprawdzianem jak wiele z niej zapamiętałeś!. Po pierwsze uczy nas, że dobitne dążenie do celu, mimo wielu trudów i niebezpieczeństw, doprowadzi nas do sukcesu.Sprawdzian ze znajomości treści lektury - Tolkien "Hobbit czyli tam i z powrotem" SPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOŚCI TREŚCI LEKTURY- Tolkien „ Hobbit czyli tam i z powrotem .Sprawdzian z lektury J. R. R. Tolkiena pt. „Hobbit, czyli tam i z powrotem" 1.. Wypisz postacie występujące w utworze, podziel je na pozytywne i negatywne: (0-4) Postacie pozytywne Postacie negatywne 3.. Drugą - wypracowanie na jeden z podanych dalej tematów.. Do Esgaroth (a raczej tego, co z miasta zostało) przybyły zastępy leśnych elfów ze swym królem na czele.. Ostatecznie jednak dołączył do Dębowej Tarczy i jego kompanów.Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. Prościutki :) - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraTest z lektury "Hobbit, czyli tam i z powrotem" - poziom tru.. 8.Co było dla nich największą przeszkodą ?.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt